Erop uit met 2 zeeland Kritiek op 57-plus regeling provincie De krant 6 weken voor 18 euro! FZC vrijdag 'Samen beslissen' over dure meubels vrijdag 6 april 2012 Veere Tweede paasdag winkels in centrum Koudekerke Tweede paasdag Intratuin 10-17 uur TMC 10-17 uur Middelburg Tweede paasdag De Mortiere 12-17 uur Jeremiasse 10-17 uur Breskens Eerste en tweede paasdag Keijmel Recreatie 9-12 en 13-18 uur Sluis Eerste en tweede paasdag winkels in centrum Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: eën doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €80,85 per kwartaal (na28> □,ik neem een proefabonnement van 6 weken voor€ 18,-. Na deze periode stopt de; bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) <PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, .Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens I n het colofon treft u nadere Informatie aan. MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur is over de schreef ge gaan met de vertrekregeling voor ambtenaren van 57 jaar en ouder. Dat oordeelt de Groningse staats rechtgeleerde Douwe Jan Elzinga. Hij heeft de gang van zaken rond de 57-plus regeling op verzoek van de oppositiepartijen SP, D66, Par tij voor Zeeland en Groenlinks te gen het licht gehouden. Gedeputeerde Staten willen de ge plande reorganisatie van het pro vinciaal apparaat snel uitvoeren door alle ambtenaren van 57 jaar en ouder op vrijwillige basis per 1 januari met behoud van gemid deld driekwart van hun salaris te laten vertrekken. Voor deze rege ling komen 166 personen in aan merking. Bezwaren ertegen vanuit de Staten van Zeeland zijn door ge deputeerde George van Heukelom (personeel en organisatie) wegge wuifd. GS gaan over de arbeids voorwaarden, zolang ze maar bin nen hun budget blijven. Elzinga deelt die mening niet. Vol gens hem had de personeelsredac- tie door middel van een 57-plus re geling met de Staten moeten wor den afgestemd. Met de aanwen ding van het personeelsbudget voor niet-werkende 57-plussers opereren GS volgens hem op de rand van wat bestuurlijk en juri disch toelaatbaar is. Het dagelijks provinciebestuur had de Staten so wieso vooraf moeten informeren. De vier fracties stellen mogelijk hun vertrouwen in GS ter discus sie. Geef een vrouw de sug gestie dat ergens een koopje uit te slaan is, en ze hapt toe. Laatst hoorde ik een interviewer vragen wat een beursbezoekster zoal ge kocht had. „Een verrassingstas", antwoordde de vrouw glunde rend. Een tas met dingen erin dus. Wat precies? Ze had geen idee. „Dat zie ik thuis wel, als ik erin kijk!" Een man zou zeggen: dom hoor. Doet ze thuis die tas open, zit er allemaal rotzooi in. En daar heeft dat vrouwtje dan voor betaald. Kijk, dat vind ik nou weer dom. Die vrouw betaalt namelijk niet alleen voor de inhoud van die tas - maar voor de verrassing. Het ef fect van een nieuwe aankoop ebt razendsnel weg; van een prettige ervaring daarentegen kun je nog jaren nagenieten. Zo lijkt het mij een heel prettige ervaring, voor mijn verjaardag eens mee te mogen naar De Eland in Diemen. Dat veilinghuis houdt vijf keer per jaar uitverkoop na mens de afdeling gevonden voor werpen van Schiphol. Vergeten COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.ni Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nf Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzèn T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business^-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 koffers - achtergelaten in de lockers of zo - worden met vijf, zes stuks tegelijk aangeboden. En je mag er pas in kijken als je ze ge kocht hebt. Spannend! In Amerika heb je het Unclaimed Baggage Center. Het eldorado van de gevonden voorwerpen, maar liefst 4000 vierkante meter groot. En alles, alles wat een mens maar kan vinden of verliezen ligt hier voor een prikkie te koop Fans van het UBC laten op de web site lyrische liefdesbetuigingen achter, waarin onomwonden wordt toegegeven dat het hele ge zin verslaafd is en dat manlief in het UBC zijn huwelijksaanzoek ge daan heeft. Op Valentijnsdag, na tuurlijk. Waar de verlovings- en trouwringen vandaan kwamen? U snapt het al: van de afdeling ju welen van het UBC. „Kom je toevallig in de buurt van Scottsboro, Alabama?", vroeg ik langs mijn neus weg aan mijn man, die binnenkort aan een road- trip door Amerika begint. Kan-ie mooi een dichte koffer voor me kopen. Als souvenir. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegéner NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stélt óp informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pz&nl Pasen is een feest om erop uit te trekken. De paasbrunch op zondag is gewild, maar ook wordt er massaal naar chocolade paaseieren gezocht. Op tweede paasdag zijn traditiegetrouw veel meubelzaken, tuincentra en autoza ken geopend. Met aanbiedingen wordt iedereen naar de paasshows gelokt. De winkels in veel toeristische binnen steden openen hun deuren. Een greep uit het aanbod: MIDDELBURG - De ondernemers zijn klaar voor tweede paasdag. „Als je dat nu nog niet zou zijn, dan gaat het niet goed met je zaakzegt Hans van de Watering van Bas en Mar de Jager uit Kapelle. Datzelfde geldt voor meubelzaak Minderhoud uit Westkapelle, die haar nieuwe collectie kan tonen. Verkoper Jeroen Tiebosch zegt: „We hebben tijdloze meubels, soms een beetje robuust en met veel grijs-bruine tinten." Meubels koop je niet elke dag en daarom is tweede paasdag een populaire vrije dag om te gaan winkelen. Over dure meubels of accessoires wil je toch samen met je partner beslissen. Bij Bas en Mar de Jager begint op tweede paasdag een van de acties voor het 50-jarige bestaan. De actie is omgedoopt tot 50 dagen, 50 extra's. In een boekje staan 50 verschillende aanbiedingen en de aanbiedingen gelden 50 dagen. De koper kan bijvoorbeeld bij zijn nieuwe gordijnen de rails gratis krijgen, bij de aanschaf van diverse producten een luxe wijnbox op de koop toe krijgen of een vaas of schaal. „We hebben 6000 uitnodigingen verstuurd aan klanten om mee te genieten van ons vijftigjarig bestaan", zegt Van de Watering. Hij verwacht een grote toeloop op tweede paasdag. „Anders deden we niet al deze moeite. Er wordt meestal aardig gekocht en wat er goed verkoopt in onze sector? Mensen verlangen weer naar mooie vloerbedekking. De vloerbedekking beleeft een soort revival. Ik weet niet waar dit aan ligt." Op tweede paasdag staat de koffie klaar bij de winkeliers. door Ondine van der Vleuten Domburg Tweede paasdag winkels in centrum Westkapelle Tweede paasdag Minderhoud Wonen 11 -17 1 Vllssingen Eerste paasdag Paasmarkt Boulevard 10-17 uur Tweede paasdag Carpet Right 9-18 uur Scooter Lifestyle 10-16 uur Autozaken Gildeweg 10-16 uur Shelter en Ceilings 10-16 uur Jeremiasse fiets Sc fitness 10-17 uur Zoutelande 1 Tweede paasdag I winkels in centrum E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2