Teun Mulder laat pedalen slechts Hoogeriaitóiop zeshonderd meter keihard draaien °m Baskenland 29 Ook SportingAtleticö en Athletic naar halve finale i - i achterstand Etappeschema Eneco Tour bekend Wouters ook volgend jaar coach FC Utrecht Schoorel opent duel met Roemenië Waterpoloërs missen Olympische Spelen Arjo den Dekker trainer van RIA W. vrijdag 6 april 2012 De halve finales van de Europa League zijn een volledig Spaans-Portugese aangelegenheid. Atletico Madrid stuit op Valen cia, terwijl Sporting Lissabon het opneemt tegen Athletic Bilbao. Athletic schakelde Schalke 04 uit na een 2-2-gelijkspel in Bilbao. Klaas-Jan Huntelaar was trefzeker namens Schalke. De heenwedstrijd hadden de Spanjaarden al met 4-2 gewonnen. Ricky van Wolfwinkel scoorde voor Sporting Lissabon in en tegen Metallist Charkov. Dit duel eindigde in 1-1. Thuis won Sporting met 2-1. Atletico Madrid was in Hannover, net als in de heenwedstrijd, met 2-1 te sterk voor Hannover 96. Valencia-verdediger Adil Rami schiet twee minuten nadat hij de 1-0 heeft binnengekopt de 2-0 achter keeper Esteban. foto Alberto Saiz/AP door Edward Swier DEN HAAG/MELBOURNE - Zeshon derd meter lang was hij wereld kampioen. Maar, die afstand is geen WK-onderdeel. Nee, Teun Mulder moest nog vierhonderd meter door. En juist dat stukje duurde maar en duurde maar. De benen van de baansprinter liepen helemaal vol, het laatste rondje kreeg hij de pedalen amper nog rond. Het gevolg was dat Mulder uiteindelijk slechts vijfde werd op de tweede dag van de wereldtitel strijd in Melbourne. Mulder is tweevoudig wereldkam pioen op de 'kilo'. Vorig jaar won hij zilver op het WK in Apel doorn, achter Stefan Nimke. De Duitser was nu opnieuw de snel ste, met 1.00,082, een wereldrecord voor laaglandbanen. Mulder klok te uiteindelijk 1.01,365. De Nederlandse troef was gestart met een iets zwaardere versnelling dan hij doorgaans gewoon is. Het voordeel is dat je dan per trap meer meters aflegt, maar het is na tuurlijk wel zaak de boel draaien de te houden. Tot 600 meter was Mulder wereld kampioen, daarna stortte hij com pleet in. „Het is alles of niets op dit onderdeel. Loopt het goed- dan word je wereldkampioen, anders ben je maar zo achtste." Woensdag deed Mulder met Hugo Haak (nu met 1.02,162 verdienste lijk achtste op de kilometer) en Roy van den Berg een poging de Spelen te halen op de teamsprint. Die poging mislukte jammerlijk. Weliswaar bleef het Nederlandse trio andermaal de Polen voor, ten langen leste slaagden de Nederlan ders er niet in de puntenkloof met diezelfde Polen te dichten. Over de individuele olympische kwalificatie van Mulder is geen en kele twijfel. Op de keirin behoort hij tot de favorieten, liefst acht op eenvolgende WK's haalde hij de fi nale. Ook zondag is dat het objec tief Mulder laat er vandaag zelfs het sprinttoernooi voor schieten. Omdat Michael Vingerling geen rol van betekenis kon spelen in het omnium en Yvonne Hijgenaar roemloos onderuit ging in het sprinttoernooi, was de tweede dag van het WK vanuit Nederlands perspectief uitermate kleurloos. En dat terwijl met name de Brit ten en Australiërs wel voor spekta kel zorgden. De Britse vrouwen wonnen het achtervolgingstoer- nooi in een wereldrecord (3.15,720) en Ana Meares zorgde met 10,782 seconden op de 200 meter met vliegende start ook voor een niet eerder geklokte tijd. MIDDELBURG - Johnny Hoogerland lijkt zijn topvorm een beetje kwijt. De Bevelandse profwielrenner kwam gisteren in de vierde etappe van de Ronde van het Baskenland als 62e over de finish, op 4.27 van winnaar Joaquin Rodriquez. De Spanjaard van Katoesja nam de lei ding over van zijn landgenoot Sa muel Sanchez, die negen secon den na hem over de finish kwam. .Na Raborenner Robert Gesink ver liet ook zijn ploeggenoot Steven Kruijswijk voortijdig de Ronde van het Baskenland. Hij kampt met een virale infectie. In de Belgische profkoers Grand Prix Pino Cerami eindigde Marco Minnaard uit Wemeldinge, lid van het Continentale team van Rabo, als tiende over de streep. De wed strijd eindigde in een massasprint. De Belg Gaetan Bille won, voor Ro- main Feillu van Vacansoleil. WAALWIJK Het etappeschema van de Eneco Tour is rond. Zoals bekend gaat de eerste etappe van de UCI World- Tour-wedstrijd op maandag 6 au gustus van Waalwijk naar Middel burg. De Eneco Tour eindigt op 12 augustus met een aankomst op de Muur van Geraardsbergen. Etappeschema. 6 aug: 1Waalwijk-Mid delburg, 7 aug: 2. Sittard-Sittard (ploegen tijdrit), 8 aug: 3. Riemst-Genk, 9 aug: 4. Heers-Bergen op Zoom, 10 aug: 5. Hoo- gerheide-Aalter, 11 aug: 6. Ardooie-Ar- dooie (tijdrit), 12 aug: 7. Maldegem-Ger- aardsbergen. UTRECHT Jan Wouters is ook volgend sei zoen trainer/coach van FC Utrecht. Beide partijen hadden eerder al de wens uitgesproken de samenwer king voort te zetten. Wouters is sinds het opstappen van Erwin Koeman hoofdtrainer van de club waar hij ooit speelde. Daarvoor was hij assistent. „We zijn tevreden over zijn werk wijze. Het elftal heeft sinds de win terstop stappen gemaakt", meldde technisch directeur Foeke Booy. „We hebben veel vertrouwen in het duo Wouters/Robby Alflen." AMSTERDAM Thomas Schoorel opent vandaag het Davïscupduel met Roemenië. De Amsterdamse tennisser speelt tegen Petru Alexandru Luncanu. Robin Haase neemt het daarna op tegen Andrei Daescu. Schoorel ontbrak bij het vorige duel met Finland. Hij was toen nog niet fit genoeg na een schouder blessure. Captain Jan Siemerink koos voor Jean-Julien Rojer en Igor Sijsling voor het dubbel van morgen, maar kan dit nog wijzigen. EDMONTON De Nederlandse waterpoloërs zijn uitgeschakeld voor deelname aan de Olympische Spelen. Oranje leed gisteren op het olym pisch kwalificatietoernooi in het Canadese Edmonton de vierde ne derlaag op rij. Roemenië was te sterk met 7-5. Eerder verloor de ploeg van bonds coach Johan Aantjes kansloos van Montenegro, Macedonië en Duits land. Een plaats bij de eerste vier in de poule is daarmee buiten bereik. WESTDORPE Arjo.den Dekker is met ingang van volgend seizoen de nieuwe hoofd trainer van voetbalvereniging RIA W. De huidige oefenmeester van Zeelandia Middelburg tekende een contract van twee jaar. Den Dekker volgt Rudi de Jonghe op. De Belg was na het ontslag van zijn voor ganger Jean-Pierre Hubregsen slechts drie weken in functie. Assis tent-trainer Arjan de Meij was ver volgens bereid om de honneurs bij de Westdorpse zondag-derdeklas ser waar te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29