Ook AZ is kansloos in Estadio Mestalla 281 sport Bekerwinst kan PSV aan landstitel helpen Prestigóeuze nominatie Zeelandia Middelburg vrijdag 6 april 2012 MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg is genomineerd voor de Ri- nus Michels Awards in de catego rie jeugdopleiding van het jaar in het amateurvoetbal. De concurren tie komt van HHC Hardenberg, BFC Bussum, RKDEO Nootdorp en Wittenhorst uit Horst. Om in aanmerking te komen voor de Rinus Michels Award dienen clubs te voldoen aan diverse crite ria. Pluspunten die in het geval Zeelandia Middelburg (met bijna 1200 leden de grootste voetbalver eniging in Zeeland) werden ge.- noemd waren onder meer een kwalitatief góede jeugdafdeling met een stabiel ledenaantal en het project 'Plezier en respect', dat de nadruk legt op gewenst gedrag van zowel (jeugd)leden als ouders en supporters in en buiten het veld. „Het jeugdopleidingsplan werpt zijn vruchten af', zei een trotse voorzitter Youssif Ham- zaoui gisteren. Hij loofde het werk van de jeugdcommissie onder lei ding van Pim van Kampen. „Mede dankzij hun inspanningen zijn er regelmatig trainers die een KN- VB-cursus volgen. Daardoor loopt er gediplomeerd kader rond, on der wie tal van oud-spelers van het eerste elftal. Daarnaast is de vereniging financieel gezond. Ook die status speelt een grote rol in de nominatie. Verder wordt het stre ven om een bolwerk te worden voor meisjesvoetbal in Zeeland als zeer positief beoordeeld", stipte Hamzaoui enkele verdiensten van de club aan. De uitreiking van de Rinus Michels Awards is op vrij dag 18 mei in Zwolle. Ook de beste coaches in het prof- en amateur voetbal en de beste jeugdopleiding in het profvoetbal worden dan be- De vrouwen-achtervolgingsploeg van Groot Brittannië vestigde op het WK een wereldrecord. Van links naar rechts kendgemaakt. Joanna Rowsell, Laura Trott en Danielle King. foto Andrew Brownbill/AP door Rik Elfrink en Henk van Schuppen ZEIST - Slaagt PSV er overmorgen in de negende KNVB-beker in.de historie te winnen, dan is dat fi nancieel amper van belang. Want PSV mikt louter op de miljoenen van de Champions League, slechts weggelegd voor de nummer één en twee in de eredivisie. Voor te genstander Heracles Almelo daar entegen is spelen in de Europa Lea gue sowieso een geschenk. Ook fi nancieel. PSV-trainer Phillip Cocu ziet ech ter wel een groot belang in de fina le. „Het winnen van de beker kan ons vertrouwen geven voor de vol gende wedstrijden in de eredivisie. Het moet ons stimuleren in de competitie. ]a, het goede gevoel kan terugkeren met een prijs. Bo vendien moet PSV zichzelf belo nen voor de zware wedstrijden die in de bekercompetitie al gespeeld zijn. We hebben er veel aan ge daan om in de finale te komen. Dan wil je er alles aan doen om te winnen. Ik geloof niet dat ik de jongens hoef te overtuigen van het belang van de winst. Dit is waar het uiteindelijk om gaat, spelen om de grote prijzen." PSV stond al vijftien keer in de eindstrijd van het nationale beker toernooi en wist de 'dennenappel' al acht keer te winnen. Heracles maakt zijn debuut in de eindstrijd. PSV is dan' ook de absolute favo riet, vindt Heracles-trainer Peter Bosz. Voor de ploeg uit Almelo is het misschien wel de wedstrijd van de eeuw, beaamt hij. Sinds de invoe ring van het betaald voetbal won Heracles niet van PSV. Bosz: „Het is sowieso bijzonder dat een club als Heracles in de fina le staat, de blijdschap overheerst al. De dynamiek in Almelo is enorm. Ik probeer dat te gebrui ken om het team te motiveren. De laatste dagen kijk ik goed hoe ie dereen functioneert, of het wel in de goede zin anders is dan anders. De spelers moeten wel beseffen dat ze nu kunnen laten zien of ze geschikt zijn voor topvoetbal." Heracles en PSV speelden in de competitie al twee keer tegen el kaar. De ontmoeting in het Pol man Stadion eindigde in een remi se, ondanks het feit dat PSV lang een klasse beter was. In Eindho ven speelden de Almeloërs PSV in de eerste helft van de mat. Het middenveld Quansah-Over- toom-Duarte oogde indrukwek kend. Na een wissel van Wijnal- dum kreeg Jeremain Lens het op zijn heupen (drie treffers) en won PSV met 4-1. PSV-aanvoerder Ola Toivonen be vestigde gisteren dat het voor een aantal PSV'ers wellicht de laatste kans is op een prijs. Om de landsti tel nog te pakken, is PSV afhanke lijk van de resultaten van de con currentie. Daarnaast zullen enkele spelers vermoedelijk in de zomer vertrekken. Toivonen: „Het heeft lang geduurd voor we echt om een prijs konden spelen. In de groep leeft het heel erg." In tegenstelling tot PSV viert Hera cles wel volop feest als de beker wordt veroverd. Toivonen noemt het jammer maar begrijpelijk dat PSV die keuze niet maakt. Cocu: „Alles is belangrijk in deze fase van het jaar. Maandag moeten we gewoon weer in voorbereiding op de competitie, wat de uitslag ook is geworden." Mocht de ploeg van Peter Bosz de beker winnen, dan laten de spelers zich maandag op een groot feest in de binnenstad van Almelo uit bundig toejuichen. Ola Toivonen PSV mocht de prijzenkast in 2008 voor het laatst vullen, met de kam- pioensschaal en de Johan Cruijff- schaal. Ola Toivonen heeft sinds zijn komst in 2009 dus nog geen prijs voor PSV gepakt. De Zweedse scha duwspits dacht bij zijn komst naar Éindhoven jaarlijks om de prijzen te kunnen spelen. „Helaas is dat nog steeds niet gelukt. Dit is een leuke kans." AZ is in het Europa League-toer nooi net als PSV kansloos tegen Valencia. Na de 2-1-zege in Alk maar wordt het in Estadio Mest alla 4-0 voor de nummer drie uit de Spaanse competitie. AZ kijkt na zestien minuten a| tegen een 2-0-achterstand aan. door Koen de Vries MIDDELBURG - Nog nooit slaagde een Nederlandse voetbalploeg erin om in het Estadio Mestalla van Va lencia een wedstrijd te winnen in het kader van een Europees voet baltoernooi. Ook gisteren lukte dat niet. AZ keek in de terugwedstrijd in de kwartfinale van de Europa League al na zestien minuten te gen een 2-0-achterstand aan en kwam die snelle tegenslag nooit meer te boven. Valencia won met 4-0 en poetste daarmee de 2-1-ne- derlaag van de wedstrijd in Alk maar ruimschoots weg. Valencia versloeg in Mestella drie keer een Nederlandse club, twee wedstrijden eindigden in een ge lijkspel. Eerder dit seizoen ging PSV in de achtste finale van de Eu ropa League hard onderuit in Mest alla (4-2). Ook de Eindhovenaren keken als snel tegen een grote ach terstand aan maar konden de uit slag door twee treffers in de slotfa se een wat draaglijker aanzien ge ven. PSV verloor in 1999 in de Cham pions League ook al van de Spaan se topclub (1-0). Roda JC moest in 2005 met 4-0. Ajax en sc Heeren veen slaagden er in respectievelijk 2002 en 2000 in Valencia voor ei gen publiek op 1-1 te houden. AZ kon gisteren zijn Europese toppres tatie uit 2005 evenaren. Onder lei ding van Co Adriaanse drongen de Alkmaarders toen verrassend door tot de halve finales van' de Uefa Cup. Zover kwam het in de verste ver ten niet. AZ zat in Valencia nooit in de wedstrijd. Al in de veertien de minuut kopte centrale verdedi ger Rami een wegdraaiende voor zet vanaf rechts in het doel, en was Valencia virtueel geplaatst voor de halve finales: 1-0. Doel man Esteban probeerde de voor zet te onderscheppen, maar was te laat. Twee minuten later was het 2-0. Opnieuw kwam de voorzet van rechts. Hij draaide nu naar het doel toe. De bal ging over iedereen heen, behalve over Rami, die de bal bij de tweede paal met z'n rech ter binnenschoot. Na rust ging Valencia onverdroten voort. In de 55e minuut straften de Spanjaarden knullig uitverdedi gen af De voorzet kwam voor de derde keer van rechts en nu gleed spits Jordi Alba de 3-0 binnen. In de zevenstigste minuut schiep AZ zich eindelijk een echte kans. Inval- Karakteristiek Valencia-AZ 4-0 (2-0). 15. Rami 1-0,17. Rami 2-0, 55. Alba 3-0, 79. Pablo 4-0. Scheidsrechter: Kralovec (Tsje chië). Aantal toeschouwers: 25.000 Gele kaart: Tino, Barragan (beiden Valencia). Valencia: Diego Alves; Barragan, Ier Benschap brak door op links maar de inzet van Martens was net te zacht om doelman Diego Al ves te kunnen passeren. Niet veel later was Valencia voor de vierde keer trefzeker. Nu kwam de voorzet vanaf links. Invaller Pa- blo krulde de bal met z'n rechter in de linkerhoek: 4-0.. Voor Valencia was het na het machtsvertoon dubbel féést. Niet alleen reikte de ploeg tot de laatste vier van de Europa League, het wendde ook een crisis af Van de laatste zeven officiële wedstrijden wonnen de Spanjaarden er slechts één. Valencia had de derde plek in de Primera Division lange tijd ste vig in handen, maar de concurren tie zit de 'Blanquinegros' (wit-zwarten) inmiddels op de hie len. Voorzitter Llorente eiste daar om snel verbetering van trainer Emery. Een nieuwe blooper zou hem zijn baan kosten. Zover kwam het dus lang niet. Ook Hedwiges Maduro deelde nog even in de feestvreugde. De voor malige Ajacied kreeg na lang bles sureleed nog tien minuten speel tijd van zijn zichtbaar opgeluchte trainer. Rami, Costa, Mathieu; Feghouli (76. Pablo), Mehmet, Jonas (67. Parejo), Tino (83. Maduro); Alba, Soldado, AZ: Esteban; Marcellis, Moisander, Viergever, S.Poulsen; Maher, Elm, Martens; Beerens (78. Fa I ken burg), Altidore (67. Benschop), Holman (46. Gudmundsson). Valencia had voorafgaand aan de wedstrijd tegen AZ van de laatste zeven duels er slechts één gewonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28