Veerse commissie krijgt reprimande GroenRijk Roetzwarte Pasen voor tuincentrum Kapelle controleert op illegale bewoning Ernst Young: Middelburg moet lich zorgen maken om drie kavels 22 zeeland vrijdag 6 april 2012 1 W Tuincentrum GroenRijk is een van de grootste zaken op woonboulevard De Mortiere in Middelburg. Het is belangrijke publiekstrekker op die winkelcentrum dat in 2011 ruim twee miljoen bezoekers meldde. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse voorzieningenrechter had gisteren forse kritiek op de Commissie Be zwaarschriften van de gemeente Veere. R. Reinarz vond zelfs dat die commissie de rechtbank 'had geschoffeerd' door een eerdere be slissing niet uit te voeren. „U fietst door de uitspraak van de rechter heen", zei ze ook tegen voorzitter M. van Belzen en secretaris J. Hoogwerf Van Belzen en Hoogwerf zaten gis teren voor haar omdat de commis sie alle stukken openbaar wil ma ken die betrekking hebben op de uitbreiding van de minicampings De Heksenketel en Carpe Diem bij Serooskerke. Van de gemeente Veere mogen die bedrijven, na een lange en slepende rechtszaak, meer staanplaatsen hebben. Mini- camping De Wilde Flora uit Sint Janskerke kreeg die toestemming echter niet en vecht nu het uitbrei- dingsbesluit van De Heksenketel en Carpe Diem aan. Daartoe heeft De Wilde Flora ook aan de com missie gevraagd alle stukken van beide concurrenten openbaar te maken die betrekking hebben op het uitbreidingsbesluit. De com missie ging daarmee akkoord waar na juridisch adviseur A. van Leeu wen, namens de twee minicam pings, bezwaar maakte omdat vol gens hem in een aantal stukken be drijfsgevoelige informatie is te le zen waar een concurrent zijn voor deel mee kan doen. De rechtbank bepaalde vervolgens dat de com missie Van Leeuwen moet laten weten waarom het die stukken wel openbaar wil maken. Dat liet de commissie na, zo bleek gisteren tijdens de rechtszaak. Van Leeuwen vroeg gisteren ook aan de rechtbank om een verbod op openbaarmaking. Van Belzen voerde vervolgens aan dat er geen bijzondere bedrijfsgevoelige gege vens in de stukken zijn te vinden. Van Leeuwen is echter bang, zo zei hij, dat De Wilde Flora ook de achterliggende stukken van het dossier wil zien, zoals de jaarreke ningen en investeringsplannen. Om die reden blijft hij vinden dat een deel van de stukken niet open baar mogen worden. Na de schrobbering door de rech ter liet de voorzitter van de com missie weten dat hij zich zal hou den aan de eerdere uitspraak van de rechtbank. Dat betekende ook dat de zitting van de commissie van gisteravond deels werd ge schrapt. door Claudia Sondervan KAPELLE - De gemeente Kapelle zal deze maand de woningen op het villapark Oesterbaai in Wemeldin- ge condoleren op illegale verhuur aan arbeidsmigranten. Er zijn nog zeker vijfentwintig wo ningen op het park die door de ei genaren worden verhuurd voor de huisvesting van gastarbeiders. Dat gebeurt vaak op een manier die overlast veroorzaakt voor de om wonenden, zegt burgemeester An ton Stapelkamp. Ook worden de woningen op nieuw bezocht waarbij eerder bleek dat die strijdig met het be stemmingsplan werden gebruikt. De controles richten zich niet op de woningen die permanent ge woond worden op Oesterbaai. Dat is weliswaar ook strijdig met het bestemmingsplan, maar het colle ge stelt dinsdag een visie vast waar in het gedoogbeleid rondom per manente bewoning een basis krijgt. De gemeenteraad krijgt die visie op 24 april voorgelegd. Op dit mo ment zijn er circa vijftien wonin gen waar de bewoners een gedoog- beschikking van de gemeente heb ben, maar er zijn veel meer huizen die als vast adres dienen voor de bewoners. Tuincentrum GroenRijk in Mid delburg is gistermorgen getrof fen door een kleine brand, die grote gevolgen had. Door om vangrijke roetschade moesten de deuren voor de klanten geslo ten blijven, uitgerekend net voor de drukke paasdagen. door Theo Goeie MIDDELBURG - Net voor het drukke" Paasweekeinde is tuincentrum GroenRijk in Middelburg getrof fen door brand. Voor de winkel op woonboulevard de Mortiere had de brand niet op eën beroerder moment kunnen woeden. Klanten staan donderdag voor een gesloten deur. Binnen in het grote tuincentrum wordt snel duidelijk waarom. Alles zit onder het roet. Bloemen, planten, ponten, kus sens, boeken, gereedschap, plastic eendjes, alles was bedekt met klei ne zwarte spikkeltjes. De brand zelf viel mee, maar de ge volgen zijn aanzienlijk. Verzeke ringsmensen lopen door de zaak om de schade vast te stellen en met de bedrijfsleiding „We ontdekten de brand rond half zeven. Oorzaak is vermoedelijk een kortsluiting op de vijverafde ling", vertelt mede-eigenaar Gil bert Geldof. Het vuur stelde niet zo heel veel voor toen hij arriveer de. „En gelukkig hebben we hier overal water bij de hand. Het was snel geblust." De brandweer is nog ter plaatse geweest om metingen te verrichtingen. Een kleine brand, maar de smeu lende rollen kunststoffolie naast de brandhaard zette een groot deel van het tuincentrum in de rook. Er was nog geen twee meter zicht, weet bedrijfsleider Pascal van de Voorde te vertellen. De rook kon door het openen van de deuren en de glazen daken snel wegtrekken, maar het roet bleef achter. In het gedeelte tussen de vijveraf deling aan de achterzijde en de voorzijde van de zaak lijkt het meeste roet terecht te zijn geko men. Gelukkig stonden de konij nen, gerbils en andere levende ha ve niet in het zwaarst getroffen ge deelte. De dieren huppelen 's mid dags weer rond in hun hokken. Het is nog niet duidelijk welke spullen en planten als definitief verloren moeten worden be schouwd. Maar alleen de schade door misgelopen klandizie zal aan zienlijk zijn. „Dit is een ramp, echt een ramp. Pasen betekent normaal topdrukte voor ons", zegt bedrijfsleider Pas cal van de Voorde. Hij wijst naar boven. De ruiten van zijn grijs, de spinnenwebben zwart. Zelf loopt hij nog met het mondkapje om zijn nek dat hij 's ochtends heeft gedragen. Veel personeelsleden kunnen al vroeg in de" middag naar huis. Zo lang de gesprekken met de verzeke ring gaande zijn, kunnen ze nog niet beginnen aan het schoonma ken van de zaak. Eigenaar Geldof hoopt uiteraard zijn zaak zo snel mogelijk te heropenen. Wanneer dat is, weet hij nog niet. Het zou al heel mooi zijn als GroenRijk nog een deel van het paasweekeinde zou kunnen meepikken. Via hun eigen website houden ze hun klan ten op de hoogte. zie ook www.pzc.nl/video door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft haar grondbedrijf op orde. Dat zei wethouder Albert de Vries gisteravond tijdens de com missie ruimte. Gisteren ontving De Vries van Ernst Young deze voorlopige conclusie van een on derzoek door het accountantsbu reau naar het grondbedrijf Voor een deel van de gronden moet de gemeente zich volgens Ernst Young echter wel zorgen maken. Omdat hier geen vooruitzichten zijn op bebouwing, vormen zij een financieel risico. De nog te bebouwen gronden die gereserveerd zijn voor wonen en bedrijven vormen geen risico's voor de begroting. Deze zijn vol doende afgedekt en hiervoor zijn geen maatregelen nodig, aldus Ernst Young. Anders is dat voor drie kavels waar geen concrete bouwplannen voor zijn: een kavel in de Suzannapol- der bij Arnemuiden, een kavel langs de Walcherseweg en een ka vel in de Mortiere-West. De boek waarde van deze gronden is nu ho ger dan de waarde van landbouw grond. Als hier niet gebouwd wordt, moeten de gronden in de boeken worden afgewaardeerd naar landbouwgrond en moet zo'n vijf miljoen euro worden afge schreven. De gemeente gaat nog in overleg met het accountantsbu reau over welke voorziening hier voor moet worden getroffen. Zo kan vijf miljoen uit de reserve van het grondbedrijf worden gehaald. Evert Heringa van de Christen- Unie zei te schrikken van het be drag van vijf miljoen. „De reserve is nu nog zo'n vijf miljoen." En Heringa hecht aan het instandhou den van een flinke reserve. Andere commissieleden zeiden, als de on derzoeksrapporten klaar zijn, in een volgende vergadering uitge breid over het grondbedrijf te wil len praten. 2e PAASDAG GE PEND KORTING! /T\ AutoTeam jL31 voel je v r i j Peoryweg 19, (0113)23 7923 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 4617 10 Goes Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22