'Eij 2 miljoen theater p au ter discussie* roen WALCHEREN Reuzenkraan voor werken op grote diepte Coalitiepartijen verdeeld over afspraak Kapelle krijgt Jip en Janneketunnel almanak Ouders VRIJDAG 6 april 2012 21 Brand vlak voor Pasen is een ramp 22 en 23 Momenteel wordt er hard aan onze winkel gewerkt om deze ZO, spoedig mogelijk weer te kunnen heropenen. Kijk óp groenrijkmiddelburg.nl voor de actuele situatie. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 •www.groenrijk.nl I/O tik 00 At er leeft door Theo Giele MIDDELBURG - Als de gemeente nog eens twee miljoen euro extra moet bezuinigen, komt ook het plan voor een nieuw theater op losse schroeven te staan. Volgens de LPM en de WD zijn hierover binnen de coalitie afspraken ge maakt. PvdA en CDA zijn hierin minder stellig. De vier partijen zitten samen in de coalitie waarop het college van burgemeester en wethouders steunt. In februari is gesproken over wat er moet gebeuren als de gemeente te maken krijgt met nieuwe bezuinigingen. Er ligt al een pakket van zeven miljoen eu ro, maar uit Den Haag dreigt nieuw onheil. Volgens LPM-fractievoorzitter Piet Kraan is in dat overleg een bedrag van twee miljoen euro genoemd. Als er bezuinigingen in die orde van grootte nodig zijn, zal over de nieuwbouw van het theater ge sproken moeten worden. Volgens Kraan komt dan de vraag op tafel wat een aantal jaren uitstel van de bouw op zou kunnen leveren. Ove rigens gaat hij bij die twee miljoen niet alleen om extra bezuinigingen die door de regering aan de ge meenten worden opgelegd. „Je moet dan alles rekenen. Ook de te korten door de uitvoering van so ciale regelingen en ook het grond bedrijf." Zijn WD-collega Benno Nieuwen- huis bevestigt dat er een bedrag van 2 miljoen is afgesproken als ui terste grens. Als het theater op het Molenwaterpark de ijskast gaat is het zijn 'stellige overtuiging dat je dan het hele plan kan vergeten'. „Dan zullen alle alternatieven op tafel moeten komen: het plan van Lievense voor een theater op het Zep of alsnog een schouwburg op de bouwput." PvdA'er Peter de Doelder wil niet spreken van keiharde afspraken. Volgens hem kost het niet bouwen van het theater ook geld. Er moe ten dan andere maatregelen getrof fen worden. CDA'er Jan, Zwemer er vanuit dat nog deze raadsperio de, die tot 2014 loopt, de bouw van het Molenwaterpark-theater begint. Hij voelt weinig voor een nieuwe discussie over het onder werp. Zwemer erkent dat er een moment kan komen dat men met elkaar in gesprek moet gaan. Hij wil zich echter niet vastpinnen op een bepaald bedrag. KAPELLE - De tunnel onder het spoor naar de Zuidhoek in Kapelle ziet er straks uit als een boek van Annie MG Schmidt. De tunnelwanden worden beschil derd met afbeeldingen en teksten van Jip en Janneke, Pluk van de Petteflet en Langhors. Op 7 juni, tijdens de avondvier daagse, wordt de tunnel officieel geopend. Van ontbijtkoek een drol maken en naast de wc leggen. Een nep muis in de huiskamer. Met je mobiel laten weten dat je niet thuis komt en dan meteen aanbellen aan de voordeur. Het zijn slechts enkele voorbeelden van manieren waarop je je ouders voor de gek kunt houden. Kinderen krijgen die voorbeelden aangereikt via internet en televisie. Tip? redactie@pzc.nl „Mijn kinderen kijken daar soms wel naar, maar toch heb ik nergens last van hoor", constateerde een goedlach se moeder uit Goes. „Of misschien halen zij soms wel wat streken uit, maar heb ik het ge woon niet in de gaten dat ik voor de gek word gehouden. Dat is dan eigen lijk wel jammer voor hen", voegde zij er aan toe. VLISSINGEN - Bij het constructiebedrijf VDS in Vlissin- gen-Oost is het grootste monohull kraanschip ter we reld aangekomen: de Seven Borealis. De 82 meter hoge kraan, ontworpen voor werk in zeer diep water, werd in Singapore door het Schiedamse be drijf Huisman op de Seven Borealis geplaatst. De giek heeft een lengte van 120 meter. De kraan, die 5000 ton (vijf miljoen kilo) kan tillen, kan constructies tot op een diepte van 6000 meter plaat sen. Dat gebeurt met twee 2500 tons hoofdtakels en smsms een hulphijs van 1200 ton. De constructie is ontworpen door het Vlaardingse ontwerpbureau Ulstein Sea of So lution. Bij VDS wordt de komende twee weken een buizenlegin stallatie op het schip gemonteerd. De Seven Borealis is eigendom van Subsea7. Als de buizenleginstallatie ge plaatst is, gaat het schip naar Schiedam om bij Huisman Equitment te worden voorzien van de laatste appara tuur. Waarschijnlijk zal het in september in gebruik wor den genomen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21