Staalkaart Goese orgel Eigenzinnige vrouwen die lief en leed delen 15 agenda Racoon slotact Nazomerfestival Michiel Paalvast exposeert in Marie Tak van Poortvliet Rondleidingen in De Vleesh vrijdag 6 april 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes Ineke Otte houdt open studio, 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur Middelburg Wandelen door park buitenplaats Toor- envliedt o.l.v. IVN-natuurgids. Start hoofdingang park aan Koudekerkse- weg, 13.30 uur Oostkapelle Kijkje achter schermen van aquarium. Terra Maris, 13.00-13.30 uur PODIUM Goes Barbie 't Beest A Girls Night Out, Podium't Beest, 21.00 uur Hansweert Howard Komproe (cabaret). Kaj Munk, 20.00 uur Middelburg Johannes Passion, door Koninklijke Ora toriumvereniging Middelburg en Zeeuws Kamerorkest TY. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur HooilKodrts, finale met The Venues, The Shards, Geert van Oorschot, Jimmy Dumbbell en SIOS. Ook optreden van The Wooden Saints. 'De Spot, 20.00 uur Bluesroute Middelburg, met optredens in twaalf cafés. Binnenstad, 21.15-0.45 uur Terneuzen Optreden The Meteors, The Pine Boys en Zinkzand. De Pit, 20.30 uur Zaamslag Mattheus Passie. Uitverkocht. Podium van Zaamslag, 21.00 uur. MmmMmmwmmmwmMMm MM MIDDELBURG - Racoon verzorgt za terdag 1 september het afsluitende concert van het Zeeland Nazomer festival op het Abdijplein te Mid delburg. De kaartverkoop voor dit optreden begint maandag. De twaalfde editie van het Nazo merfestival opent dinsdag 21 augus tus, met een uitvoering van Con- ny Janssen Danst in de Machinefa briek in Vlissingen. DOMBURG - De Zeeuwse kunste naar Michiel Paalvast verzorgt met een solo-presentatie de voorjaars tentoonstelling van het Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg. Onder de titel Het figuratieve licht laat Paalvast een selectie uit zijn werk van de laatste jaren zien in combinatie met een reeks speciaal voor deze tentoonstelling gemaak te schilderijen. Het werk variëert van foto-realistisch tot (bijna) ab stract. De expositie wordt zaterdag om 16.00 uur geopend door wet houder René Molenaar van de ge meente Veere. Arno van Wijk: „Dit orgel heeft een heel eigen sound." foto Willem Mieras Het zijn drukke dagen voor Arno van Wijk. Vanavond maakt hij, in de 'Johannes Passion', zijn debuut als dirigent van de Ko ninklijke Oratoriumvereniging. Op tweede paasdag presenteert hij een orgel-cd, opgenomen in de Grote Kerk in Goes. door Rolf Bosboom GOES - Eind 2009 streek Arno van Wijk vanuit Zaltbommel in Zee land neer, nadat hij was benoemd tot cantor-organist van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Hij voelt zich hier thuis en is aange naam verrast door de naar verhou ding grote belangstelling voor or gelmuziek. „Dat merk ik wel aan het aantal orgelleerlingen." De kerk beschikt over een bijzon der orgel, vindt Van Wijk. Niet al leen vanwege de unieke Turkse kap, maar ook vanwege het geluid. „Het huidige pijpwerk dateert van 1970 en is van de firma Marcussen. Ik heb het idee dat de firma aan sluiting heeft gezocht bij een klein deel van het zeventiende- en acht- tiende-eeuwse pijpwerk. Als ik dit orgel vergelijk met andere Marcus- sen-orgels, dan heeft het een heel eigen sound." Om dat te laten horen, heeft hij een cd opgenomen. Dat is gebeurd in het kader van de serie van Tulip Records, dat alle grote en belangrij ke orgels in Nederland wil 'vastleg- gen. „Er was geen recente cd van dit orgel", zegt Van Wijk. „Mijn voorganger, Kees van Eersel, heeft in het verleden wel twee cd's opge nomen, maar dat was inmiddels al een aantal jaren geleden." De muziek op de nieuwe cd is op vallend gevarieerd. „Het bijzonde re van dit orgel is dat je allerlei stijl periodes kunt laten horen. Daar om heb ik een staalkaart van het orgel proberen te maken, met di verse soorten muziek. Van Buxte- hude tot Ad Wammes. Daar zit toch bijna drie eeuwen tussen." De cd, die wordt aangeboden aan burgemeester René Verhulst, be vat verder muziek van Heinrich Scheidemann, Johann Sebastian Bach, Max Reger, Cor Kee, Jean Langlais en César Franck. Naast zijn werk als cantor-organist is Van Wijk sinds januari dirigent van de Koninklijke Oratoriumvere niging Tot Oefening en Uitspan ning in Middelburg, als opvolger van Jan Hut. Die voert vanavond de Johannes Passion uit. „Ik sta voor de eerste keer officieel op de bok. Dat is wel spannend." Door andere verplichtingen heeft hij nog maar een klein aantal repe tities kunnen leiden. „Dat was op zich geen punt. Het koor voert de Johannes Passion elke twee jaar uit, dus die behoort tot het vaste repertoire. Maar ik ben een andere persoon dan Jan Hut, dus ik leg an dere accenten. Ik merkte dat het koor dat eerst wat moeilijk vond, maar er is heel hard gewerkt om het toch voor elkaar te krijgen." 'Johannes PassionKon. Oratorium vereniging Tot Oefening en Uitspan ning, vanavond in Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Er zijn nog kaarten. Orgelconcert/'cd-presentatie Arno van Wijk, maandag (tweede paasdag) in Crote of Maria Magdalenakerk in Goes. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - Stichting Beeldende Kunst Middelburg begint zondag met maandelijkse rondleidingen bij de tentoonstellingen die in De Vleeshal en De Kabinetten van De Vleeshal te zien zijn. Tijdens de rondleiding wordt het verhaal ach ter de getoonde kunst verteld en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De rondleidingen, waarvoor een bijdrage van drie euro wordt ge vraagd, zijn elke zondag van de maand en beginnen om 15.00 uur. MOOISTE POSTER Wat is de mooiste Zeeuwse poster van het afgelopen jaar? Breng ook uw stem uit: www.pzc.nl/poster. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Evelien Baks Vier volwassen meiden in een statistisch gezien mooie tijd van hun leven. Eigenzinnige types die lief en leed delen, elkaar op zijn tijd ongezou ten de waarheid zeggen, mannen de maat nemen en ondertussen ook bij zichzelf wat radertjes ont dekken die niet geheel soepel lo pen. Dit is in een notendop het le ven van de vriendinnen Kate, Do- rien, Sylvia en Vivian. Na een eerste ronde vorig jaar trek ken de hooggehakte dames van de muzikale voorstelling High Heels in Concert met hun band opnieuw langs de Nederlandse theaters. Met Birgit Schuurman en Denise van Donselaar met aan hun zijde de nieuwe collega's Maaike Mar tens en Liesbeth Kamerling. Op 11 april zijn ze in Goes. Met ingrediënten als overwerkte bakfietsmoeders, ambitieuze verga dertijgerinnen, peperdure gezichts crèmes, discussies over wel of geen kinderen en hoe om te gaan met mannen, is High Heels in Con cert een avondje muziektheater voor vrouwen die stiekem wel eens dromen van een geheel ander leven. Van de boel de boel laten, shoppen in Parijs en wie weet een andere man aan hun zijde. Wat de vriendinnen in deze voor stelling bindt, is volgens Birgit Schuurman en Maaike Martens het typische vrouwengevoel. „Zet een gemiddeld groepje bij elkaar met een paar glaasjes alcohol erbij en er volgt direct een urenlang ge sprek over wat je die dag hebt ge daan, de crèche, seks, noem het al lemaal maar op." Schuurman, getrouwd met Arne Toonen en moeder van een dreu mes van twee, herkent de tafere len uit High Heels in Concert uit haar eigen dagelijkse wereld. „Het gaat soms over niks maar ondertus- High Heels in Concert, met (vlnr) Maaike Martens, Liesbeth Kamerling, De nise van Donselaar en Birgit Schuurman. sen neem je het hele leven door. Van mannen tot seks tot je werk. Ik denk dat vrouwen onderling grover en misschien nog wel gede tailleerder zijn over hun ervarin gen dan mannen. Die zeggen eer der van ik ben daar en daar ge weest en dat vind ik een lekker wijf, terwijl vrouwen vertellen over het uiterlijk van de piemel om het maar grof te zeggen. Nee, ik denk niet dat mannen zo ver in detail treden." „Vrouwen zijn onderling veel intie mer, is mijn idee", vult Martens aan. „Na een weekendje Terschel ling met je nieuwe liefde waarover jij vertelt dat je zo heerlijk gewan deld en gefietst hebt, vragen je vriendinnen meteen of er nog een beetje gesekst is. Ik denk dat het succes van de voorstelling zeker in die herkenbaarheid zit." „Het zijn natuurlijk karikaturen die we neerzetten. De vrouw die v altijd zorgt dat alles piekfijn georga niseerd is, op het neurotische af De yogalerares met haar Zen, de journaliste die wel van een wijntje houdt en het gedrag van haar deel tijdhond voortdurend vergelijkt met dat van de kinderen van haar vriendinnen. En tot slot de car rièrevrouw die vreemd gaat met haar baas en er van het hele stel 4 het meest warmpjes bij zit. Maar of ze gelukkig is..." High Heels in Concert, woensdag 11 april in De Mythe in Goes, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15