Polen tonen corruptie Oekraïne Extra hoge inruilkorting! INRUIL 9 geopend 'Amnestie is wil van het volk' mamÊBBBSBSBim Programma op tv laat zien wat iedereen al weet; douaniers zijn vatbaar voor smeergeld ANWB test weg EK 4 5 6 7 2" PAASDAG prominent Zitten, relaxen of liggen? 3 functies voor de prijs van 1! 21 3 Ontdek de grootste collectie banken bij de zïtspecialist! Bezoek een winkel bij u in de buurt Ui Bon voor een gratis brochure Laatste der Ottomanen overleden Priester toont homoporno woensdag 4 april 2012 Op rustige dagen moet je twee uur wachten, op druk ke dagen 24 uur. Maar wie de weg weet, komt in twee minuten voorbij de Oek raïense douane. door onze correspondent Michiel van Blommestein Dat Oekraïense dou aniers vatbaar zijn voor smeergeld is bekend. Toch is het drie maan den voor aanvang van het EK Voet bal in Polen en Oekraïne een rel geworden. Een Pools tv-program- ma heeft vastgelegd hoe 'het sys teem' om de lange wachtrijen bij de grensovergangen met het ooste lijke buurland te omzeilen, in zijn werk gaat. Benodigd: 50 tot 500 gri- vna (5 tot 50 euro) en de kennis welke grensbewaker je moet bena deren. De wachtrijen aan de grens kun nen flink oplopen. Op rustige da gen kunnen reizigers na zo'n twee uur in de file staan door, maar op drukke dagen kan de wachttijd een etmaal bedragen. Maar wie zich niets van de regels aantrekt en weet hoe het systeem werkt, is er met een paar minuten door, ontdekten journalisten van het Poolse actualiteitenprogramma Czarny na Bialym ('Zwart op Wit'). Woordvoerders van de doua ne zweren dat niemand smeergeld aanneemt. Maar Czarny na Bialym nam de proef op de som bij vijf verschillende grensovergangen. Overal bleek een systeem te be staan. Bij Hrebenne, 300 kilometer ten oosten van Krakau, bleken twee manieren te zijn om de rij te mijden: over het voetpad rijden of tegen het verkeer in op de linker rijbaan. Eenmaal de file voorbij kan de haastige reiziger gebruik maken van de 'groene' strook be doeld voor diplomaten. Om de douaniers stil te houden moet twee keer worden betaald: voordat de manoeuvre wordt uitgevoerd, en bij de grensovergang zelf. Wie Drie ANWB-medewerkers zijn gis teren per auto vertrokken naar de Oekraïense hoofstad Kiev. Ze wil len de 2141 kilometer lange route verkennen die veel Nederlanders af zullen leggen, mocht Oranje op 1 juli in de finale van het EK staan. Hoe zijn de wegen, waar moet je tanken en hoe lang sta je te wach ten bij de grens. Dat zijn de vragen waarop de ANWB antwoord wil. tegen het verkeer inrijdt, loopt het risico door de politie te worden ge snapt. De agenten verwachten ook een betaling. Het aan de douaniers te betalen be drag hangt af van meerdere din gen. Hoe lang de file tot de grens is, maar ook het nummerbord speelt een rol. „U rijdt op een nummerbord uit Warschau", zegt een douanier aan de reporter met verborgen camera. „Dan is het voor u duurder." Wie het systeem niet kent kan terecht bij crimine len die het op een akkoordje heb ben gegooid met de grensbewa- king. In Oekraïne is verontwaardigd ge reageerd op de reportage. Eerder is een serie maatregelen door het par lement geloodst die de wachttijd bij de grensovergangen moeten te rugbrengen tot maximaal vier uur. De Oekraïense overheid heeft een onderzoek aangekondigd. APRIL I APRIL 1 APRIL f APRIL Als u tijdens de actieweek bij Prominent een bank koopt, profiteert u ook van een dikke kassakorting* U kunt uw oude bank inruilen, maar óók uw stoel. Het aardige is dat u uw stoel straks waarschijnlijk niet gaat missen. Onze banken hebben namelijk veel overeenkomsten met luxe fauteuils. De manier waarop uw lichaam ondersteuning krijgt, is helemaal doordacht. Ook als u ervoor kiest om te liggen ofte relaxen op uw bank. Kom naar de showroom. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom bij u in de buurt. z-i-Hon rolaxon dapo Relax hoekbank Goby JÊj Kies de opstelling die past in uw interieur. Van compacte tweezittertot royale hoekbank. Relaxbank Java JaJ G Een gastvrije plaats voor iedereen, J een plaats om te liggen, ruimte om te relaxen. Geldig bjj aanschaf van een bank op maat. Niet geldig i.cm. andere acties. Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10-132C Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nljverheidsweg 53a Arnhem Rlngoveni6 Best Cïndhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Cruquius Spaarneweg 26 Capellc a/d IJssel Hoofdweg 4 Doetïnchem Havenstraat 150 Emmen NljbraclU 47 Goes Albert Plesmanweg ie Gorinchem 0523 Spijksedijk 24b Heerlen IndeCramer21 Hengelo JSSSïVosboerweg 16 Katwijk Lagcweg 35e Leeuwarden Wlllcmskade 22 Naarden Energiestraat 14a Roden G Roermond ®S02S Burghoffweg 11 i Roosendaal 3523 Oostplein 17a Spijkenlsselucebertstraat38 I Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 VenloNijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan ic j Waalwijk Prof.-Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wljchen Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerntsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 r sVnör iedere beieskeriiqt er een leuke attentie klaart Eerst thuis proefzitten? Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het pastl 0341 - 26 06 76 Relaxbank Emilio jSj Een bank die zijn innovatieve comfort verbergt achter een fantastisch huiselijke uitstraling. JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam 1 Dhr Mevr Adres Postcode Plaats k Telefoon E-mail wki4 P3 Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet PARAMARIBO - Het geven van am nestie aan de betrokkenen van de decembermoorden via de amnes tiewet is niet anders dan het for maliseren van de wil van het volk. Het is het gevolg van de verkie zingsuitslag van mei 2010. Dat zei Paul Somohardjo van coalitiepartij Pertjaha Luhur (PL) gisteren tij dens de behandeling van de am nestiewet in Suriname. Al voor de behandeling van de wet was bekend dat Somohardjo en zijn partij voor de omstreden amnestiewet zouden stemmen. Toch was dat besluit niet makke lijk voor de PL-leider, zei hij tij dens zijn betoog. Hij stond zelf ook op de lijst van mensen die in december 1982 gedood moesten worden door het toenmalige mili taire bewind. Door een samen loop van omstandigheden is hij echter de dans ontsprongen, vertel de hij. Tijdens zijn betoog liepen de emoties hoog op. Ook oud-minister Santokhi. van Justitie van oppositiepartij Nieuw Front kwam gisteren aan het woord. Hij benadrukte opnieuw dat het aannemen van de amnes tiewet in strijd is met diverse natio nale en internationale verdragen en dat Suriname dus in conflict komt met de internationale rechts orde. ISTANBUL - De laatste Ottomaanse prinses, Fatma Neslisah Sultan, is gisteren in Istanbul bijgezet in een familiegraf in een voormalig keizer lijk paleis. Ze overleed maandag op 91-jarige leeftijd. Ze was de kleindochter van Mehmed VI, de laatste regerende sultan van het rijk dat vanaf 1300 meer dan 600 jaar grote delen van westelijk Azië, Zuidoost-Europa, Arabië en het noorden en oosten van Afrika be sloeg. Prinses Neslisah was ge trouwd met de Egyptische prins Muhammed Abdel Monem, die van juli 1952 tot juni 1953 regent was van Egypte. Hij overleed in 1979. De prinses was de enige nog levende persoon van de Ottomaan se dynastie die werd geboren voor de afschaffing van het sultanaat eind 1922. DUBLIN - De Rooms-Katholieke Kerk in Ierland heeft een onder zoek ingesteld naar een priester die per abuis weinig aan de ver beelding overlatende homoporno toonde aan ouders van kinderen die voor het eerst te biecht gingen. De priester, Martin McVeigh, stak waarschijnlijk de verkeerde usb-stick in de computer toen hij op de katholieke school een Power- point-presentatie verzorgde voor de ouders. Hij beweert dat hij niets afwist van de pikante foto's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9