binnenland 17 Veiligheid bouw raakt in het gedrang 'Alphen' verbod spartoo.nl >1 Nederlander is gelukkig DCLar II' 0909-5010558 Tweede Kamer wil ook Homoseksueel als bloeddonor Vermist meisje komt uit kast tevoorschijn Sjoerd Kuyper wint Theo Thijssen-prijs Fiscus mag identiteit tipgever verzwijgen Gotye scoort populairste Top 40-hit Aantal mensen met geslachtsziekte stijgt Grote actie tegen witwassen in Brabant f) IT1 gl |ir I Bel naar: €0,60 per gesprek 10 winnaars maken kans op een paarTimberland schoenen uit de nieuwe collectie van Spartoo.nl t.w.v.ciso,- woensdag 4 april 2012 Afspraken complexe bouwwerken schieten tekort De Onderzoeksraad voor Veilig heid constateert dat rond de bouw van grote, ingewikkelde gebouwen vaak niet duidelijk is wie verantwoordelijk is voor de gang van zaken. Ook de contro le kan beter en er ontbreekt een gezamenlijke aanpak. DEN HAAG - De veiligheid bij grote en complexe bouwwerken loopt gevaar doordat de betrokken par tijen lang niet altijd goede afspra- - ken maken over de veiligheid. Ook worden afspraken niet nageko men. Vaak wordt gedacht dat de controle op de veiligheid de verant woordelijkheid voor anderen is. Dat schrijft dè Onderzoeksraad voor Veiligheid in een rapport dat gisteren is gepubliceerd. De raad onderzocht het instorten van een etage van de B-Tower in Rotter dam. In oktober 2010 wqrd beton gestort op de derde verdieping van de geplande 70 meter hoge toren. Toen het werk bijna klaar was, stortte circa 300 vierkante meter vloer naar beneden. Vijf bouwvak kers vielen elf meter mee en raak ten zwaargewond. Volgens de raad is dit ongeval een voorbeeld van een complex bouw werk waarbij onduidelijk was wie verantwoordelijk was voor de vei ligheid. De vloer stortte in doordat 55 van de 59 zogenoemde schoren (onderdelen van de ondersteu ningsconstructie) ontbraken. De bouwers dachten goede afspraken te hebben gemaakt over de veilig heid, maar niemand ontdekte de incomplete ondersteuningscon structie. Het was onduidelijk wie verantwoordelijk was, een geza menlijke aanpak ontbrak en de controle was ontoereikend. De bouw werkt probeert al jaren oplossingen te vinden voor de pro blemen. Maar het is volgens de raad zorgelijk dat de kennis die daarmee is opgedaan, kennelijk nog niet was doorgedrongen bij de bouw van de B-Tower. Hoofdaannemer J.P. van Eesteren zegt zich ten dele te kunnen vin den in de conclusies: „Het bedrijf heeft uitgebreide procedures voor de bouw en controle van onder steuningsconstructies. In het speci fieke geval van de B-Tower heeft de montage van de ondersteuning en de controle daarop niet op de juiste wijze plaatsgevonden." DEN HAAG - Homoseksuelen moe ten bloeddonor kunnen zijn. Dat sprak de Tweede Kamer gisteren uit. De Kamer wil dat het kabinet bloedbank Sanquin opdraagt de re gels zo te wijzigen dat mannen die seks met elkaar hebben, niet lan ger uitgesloten worden van het do norschap. Daarentegen zou sek sueel risicogedrag het criterium moeten zijn, aldus de Kamer. Hömobelangenorganisatie COC Nederland spreekt van een door braak. Volgens voorzitter Vera Bergkamp komt hiermee een ein de aan de „onnodige discriminatie van homomannen bij bloeddona tie". VLEUTEN Een 3-jarige meisje in het Utrecht se Vleuten heeft gistermiddag voor opschudding gezorgd omdat ze plotseling zoek was. De politie be gon onmiddellijk een zoekactie en deed daarbij een beroep op Burger- net. In de loop van de middag bleek dat het meisje thuis lag te sla pen in een kast. Dat meldde de poli tie. AMSTERDAM Schrijver Sjoerd Kuyper krijgt de Theo Thijssen-prijs voor kinder en jeugdliteratuur 2012, meldde gis teren de Stichting P.C. Höoft-prijs voor Letterkunde. Hoewel Kuyper ook voor volwassenen schrijft, zijn vooral zijn kinderboeken bekend, zoals Robin en Suze (1993), Het eiland Klaasje (1994), Robin is verliefd (2006) en Sjaantje doet alsof (2007). DEN HAAG De Belastingdienst hoeft de identi teit van de anonieme tipgever die gegevens van honderden Neder landse zwartspaarders heeft ver strekt, niet te openbaren. Dat blijkt uit een uitspraak in kort geding van de Haagse rechtbank. De ver meende zwartspaarders willen we ten wie de tipgever is om zijn be trouwbaarheid te kunnen toetsen. RIJSWIJK Het nummer .Somebody that I used to know' van Gotye ft. Kim- bra is de grootste Top 40-hit aller tijden. Dat maakte de Stichting Nederlandse Top 40 gisteren be kend. Niet minder dan 47 jaar lang was La Danse de Zorba van Trio Hellenique de allergrootste hit, maar aan die hegemonie is deze week een einde gekomen. BILTHOVEN Het aantal mensen met een soa stijgt licht. In 2011 lieten 113.000 mensen zich testen op een sek sueel overdraagbare aandoening, 8 procent meer dan in 2010. In onge veer 14 procent van de gevallen werden een of meerdere aandoe ningen gevonden. Dat percentage is iets hoger dan de voorgaande ja ren, zo meldde gisteren het RIVM. DEN BOSCH Acht leden van een zigeunerfami lie uit Den Bosch en Rosmalen worden verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte vanwege de aanschaf van onroerend goed met grote sommen contant geld. Ze zijn gisterochtend vroeg aange houden. Op tien locaties is vervol gens gezocht naar bewijs. Op ze ven huizen werd beslag gelegd. NEW YORK - Nederland scoort bij zonder hoog op de wereldwijde ge- luksladder. Onsland moet volgens ontwikkelingseconoom Jeffrey Sachs van Columbia University in New York- alleen Denemarken, Noorwegen en Finland boven zich dulden. Dit gegeven maakt Nederland tot een van de meest succesvolle lan den. Tenminste, als de redenering wordt gevolgd van Bhutan, het Aziatische koninkrijk dat een bij eenkomst van de Verenigde Naties •over geluk voorzit. Een bruto nationaal geluk in plaats van een bruto nationaal pro duct? Als het aan Bhutan ligt is het hoog tijd voor een nieuw eco nomisch model, dat is gebaseerd op vreugde en een goede gezond heid. „Het op het bnp gerichte ontwik kelingsmodel dat ongelimiteerde groei nastreeft op een planeet met beperkte bronnen is onzinnig ge worden", zei de Bhutaanse pre mier Jigmi Thinley op de VN-con- ferentie. „Het is de oorzaak van on ze onverantwoordelijke, immorele en zelfdestructieve daden." Het streven naar gelukzaligheid voor alle burgers moet het doel van ontwikkeling zijn, aldus Thin ley. Honderden afgevaardigden en academici uit de hele wereld debat teren op de conferentie over deze stelling. wapen beschikte terwijl hij in psy chische nood verkeerde, opnieuw ge beuren. Het verbod op parcoursschieten is onderdeel van een lange lijst maatre gelen. Zo worden geen vergunnin gen meer afgegeven voor het bezit van aanvalswapens zoals dat van Tristan, moet de politie vergunning houders beter en vaker controleren en moeten clubs hun leden beter in de gaten houden. Er kwam bovendien een speciaal meldpunt bij de schietsportkoepel Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie waar mensen hun zorgen over schutters kunnen uiten, en de politie lichtte alle vergunningen nog eens door wat leidde tot de intrek kingen. De Tweede Kamer vergadert van daag over alle maatregelen en plan nen. Critici roepen al langer dat de risico's nooit helemaal uit te slui ten zijn. Temeer niet aangezien veruit de meeste delicten met ille gale vuurwapens worden ge pleegd. Niettemin beseft de schietwereld dat strengere regels onontkoom baar zijn, al klinkt hier en daar ge mor. Een enthousiaste sportschut- ter is op internet een petitie ge start om Opstelten op andere ge dachten te brengen wat betreft het zogeheten dynamisch schieten, waar parcoursschieten onder valt. Gistermiddag stond de teller op meer dan zevenduizend onderteke naars. Spartoo.nl, nummer 7 in online schoenenverkoop, verwent u deze zomer met een paar schoenen van het mythische merk Timberland. Deze twee modellen zijn samengesteld met kwaliteitsleer, een licht gewatteerde inlegzool en bieden een optimale ondersteuning van de voet Spartoo.nl biedt u een ruim, maar overzichtelijk aanbod van schoenen, tassen en accessoires voor dames, heren en kinderen van meer dan 500 bekende merken en 25.000 modellen. Bestel altijd uw nieuwe schoenen op Spartoo.nl en profiteer van de gratis levering! DE NR. 1 IN ONLINE SCHOENENVERKOOP Op onze website staan meer modellen van, onder andere, Timberland. Zijn die meer uw smaak, dan kunt u ook een ander merk of model uitkiezen op Spartoo.nl. Uiteraard ook ter waarde van 150,-. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd. Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€0,60 per gesprek). - U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en njet 5 april 2012. Winnaars omvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGcoup (voor inlichtingen bel 088-7766595) thuiswinkel aiQQrborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7