25 Cameraatje van superkwal teit 375 Vuurvlindertje duikt als eerste op in Clingse Bos Allerlaatste optreden van Golden Coffee Van Nieuwkoop en Valcke onderscheiden Waarschuwing voor bad Scheldeveste Politie zoekt eerlijke man met grijze snor Fietser in Vlietstraat geschept door auto Deel ArcelorMittal ontruimd na gaswolk Kunst in etalages van winkels Noordstraat 'Parking vrachtauto's aan nieuwe rondweg' 'ómmrk de Vierkci sts** PeTain kamer PAAS ACTIE! woensdag 4 april 2012 Henk Hommers raakte gefascineerd door de precisie waarmee de camera's worden gebouwd. Vergelijkbaar met een horloge, zelfs nog gecompliceerder. Afhankelijk van het type varieert het aantal onderdelen van 170 tot 375. Het kleinste cameraatje tér we reld heeft een eigen museum dat ongetwijfeld ook tot de kleinste ter wereld behoort. Het Minox-museum in Zaamslag trekt steeds meer bezoekers, uit de hele wereld. Het museumpje groeit uit z'n jasje. door Wout Bareman Hij was altijd al idolaat van de minicamera's van het Russisch-Duit- se merk Minox. Het moet fotograaf in ruste Henk Hommers (67) dan ook enorm ple zieren dat hij zijn verzameling nu bijna helemaal rond heeft. Hij mist nog één exemplaar: een came raatje in puur zilver. Maar, hij heeft goede hoop dat ook dat laat ste exemplaar binnenkort kan wor den toegevoegd aan de prachtcol- lectie van zijn Minox-museumpje in de Axelsestraat in Zaamslag. Het museum bestaat nu tien jaar. Het begon met enkele tientallen camera's. Inmiddels is de collectie nu uitgegroeid tot 2000 attributen: alle types Minox-camera's, maar ook flitsers, statiefkoppen, kijker klemmen, reproductiemateraal, fil ters, diaprojectors en vergroters. De tien vitrines op beneden- en bovenverdieping puilen uit en er staat daarnaast nog zóveel moois in dozen opgeslagen. Hommers: Cameraatjes in de originele verpak king, in onderdelen of verstopt in een boek. In het Minoxmuseum van Henk Hommers is het allemaal te zien. foto Peter Nicolai nHnHHHHnns Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl „We zijn bezig met een groter pand in Terneuzen, maar of dat lukt is nog onduidelijk. Het zou prachtig zijn want we krijgen hier steeds meer mensen over de vloer. Het museum is vrijdags en 's zater dags open van 10.00 tot 17.00 uur, maar veel mensen komen ook op afspraak. Het zijn stuk voor stuk fa natieke aanhangers van Minox." En ze komen vanuit de hele we reld. Het piepkleine cameraatje ('zo groot als een sigaar en zo licht als een reep chocolade') is een vinding van grafisch tekenaar Walter Zapp, die zich had be kwaamd in de fijnmechanische op tiek. Hij presenteerde de eerste exemplaren in 1937 en 1938 en opende in 1945 een fabriek in Wet- zlar bij Frankfurt. Die staat er nu nog. Het cameraatje werd ver maard. Klein, maar geroemd om zijn supersterke optiek, eenvoudi ge bediening en hoge mate van be trouwbaarheid. En vanwege de omvang al snel gebombardeerd tot hét gereedschap van agenten van inlichtingediensten; spionnen dus. Maar ook Prins Claus en prins Phi lip hadden er steevast één op zak. Daar zijn foto's van... Voor Henk en echtgenote Almy is het een heus jubi leumjaar. Tien jaar Minox, maar ook honderd jaar Foto Kino But, het oude familiebedrijf, opgericht door opa Dirk But. Henks vader, inmiddels in de negentig, verza melt sinds enkele jaren antieke ca mera's. Hij heeft er inmiddels ruim driehonderd. Ze kunnen het écht niet laten... CLINCE - Door het warme en droge weer in maart is het vlindersei zoen vroeg begonnen. Het eerste Nederlandse exemplaar van het kleine vuurvlindertje is waargeno men in het waterwingebied in Clinge. Naast het kleine vuurvlindertje hebben leden van de insectenwerk groep van natuurbeschermingsver eniging De Steltkluut afgelopen maand ook al acht andere dagvlin ders gespot. Vlinderkenner Eddy Taelman zag in het Staatsbosbe- heergebied bij de Zoetevaart in Hulst twee grote vossen. Deze vlin dersoort is in ons land zeldzaam en staat bovenaan de rode lijst. Taelman, die al ruim dertig jaar vlinders inventariseert, zag de gro te vos in al die jaren maar drie keer eerder in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Ook nachtvlinders zijn in maart veel gezien; 1010 in totaal. TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse band Golden Coffee houdt op te bestaan, maar niet voordat er nog een knallend af scheidsconcert is gegeven in Porgy 8c Bess in Terneuzen. Dat gebeurt vrijdagavond. Het concert begint om 21.30 uur. Golden Coffee neemt een andere Zeeuws-Vlaamse band mee, die momenteel hard aan de weg timmert: Gork A27. Deze groep won vorig jaar de wedstrijd Steenworp. AARDENBURG De Stadsraad van Aardenburg reik te maandag tijdens de jaarvergade ring een kikkerorde uit aan Marie ke van Nieuwkoop en Freddy Val cke. Burgemeester Jacques Suur- mond speldde de bijbehorende ver sierselen op. Nieuwkoop is al jaren actief in het culturele leven van Aardenburg. De Valcke is bestuurs lid van de ondernemersverenging, wielervereniging en de plaatselijke vogelverenging. BRESKENS De provincie heeft een last onder dwangsom opgelegd aan zwembad De Scheldeveste op Vakantiepark Zeebad in Breskens. Tijdens een controle op 8 februari was er nie mand in het bad aanwezig met een geldig EHBO-diploma. Dat is ver plicht. Bij een tweede controle op 24 februari was dat wel het geval, maar gedeputeerde staten houdt toch vast aan de last. Dat houdt in dat bij een volgende overtreding 2000 euro moet worden betaald. Scheldeveste heeft inmiddels maat regelen genomen. Medewerkers krijgen EHBO-opleidingen. HULST De politie zoekt een man met een grote grijze snor die gisteren een eerder die dag gestolen portemon nee heeft terugbezorgd bij de eige naresse. De portemonnee was om streeks 11.00 uur gerold bij de Aldi aan het Stationsplein in Hulst. De politie wil graag contact met de anonieme vinder om de eventuele dader(s) te achterhalen, 0900-8844. mmmmmmmSSM TERNEUZEN Een 14-jarige fietser uit de gemeen te Terneuzen is gisterochtend rond kwart voor negen door een auto mobilist (19) uit Hulst geschept op de Vlietstraat in Terneuzen. De Terneuzenaar kwam via de mo torkap op de straat terecht. Hij is in een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij ter observa tie is opgenomen. Hij heeft moge lijk een hersenschudding opgelo pen. ZELZATE Door problemen met de zogenoem de blaasmachines van de twee hoogovens bij staalgigant Arcelor Mittal bij Zelzate kwam gisteren om 11.30 uur een lichte gaswolk vrij. Een werknemer werd onwel afgevoerd en een deel van de fabrie ken werd tijdelijk ontruimd. Het interne rampenplan B werd afge kondigd. Er werd een crisisteam ge vormd. Na enkele uren was de si tuatie weer normaal. TERNEUZEN Cursisten van het Open Atelier Schilderen van cultureel instituut Toonbeeld exposeren vanaf vrijdag kunstwerken in diverse winkeleta lages in de Noordstraat in Terneu zen. Een maand lang zijn werken te zien bij Blique Mode (Addie de Bree), Hotlegs (Margo Hermans), Merhaba (Rian van Leeuwen), Steps (Lenie Huijzer), Fassaert (Jaap Koger), Safique Bodicare (Jan- ny Dieleman), De Splenter (Irene Seynesael) en Pays du Mer (Nora van de Veeke). Het werk varieert van ingetogen abstract naar kleur rijk gestyleerde kleurvlakken. AARDENBURG De stadsraad Aardenburg zet zich in voor de komst van een vrachtau toparkeerplaats langs de in aanleg zijnde rondweg. De parking moet overlast van geparkeerde vrachtwa gens aan de Herendreef oplossen. De stadsraad gaat met bewoners kijken of, na aanleg van de rond weg, de traverse door het stadje aangepakt moet worden. Weihoek 14, 4416PX Kruiningen www.detuin-kamer.nl www.interieur-paauwe.nl V°ltrot5S«r. i uerlichW PaaUneV^erbannenéen tooi' een inmetiï m n$ Gooi zelf uw korting Bij aankoop van al onze producten Vraag naar de voor waai den in de winkel of kijk op: www.deruin-katner.nl Barbecue Bernini Nero Gas barbecue verkrijgbaar in rood, wit en zwart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73