Parcoursschutters wacht na kras.nl 61 binnenland Rotterdam schrapt 2500 ambtenarenbanen Moeder en kind niet meer uit elkaar SALLER SEE TEUTOBURGERWALD PFALZERWALD SAUERLAND Meer mensen met huidkanker dan verwacht waarom zou je meer betalen 1 woensdag 4 april 2012 Daarom boekt u een fietsvakantie bij KRAS.NL: Zie www.kras.nl/21600 Zie www.kras.nl/21878 Zie www.kras.nl/21763 Zie www.kras.nl/21879 Zie www.kras.nl/21817 Zie www.kras.nl/21940 VELDHOVEN - Een moeder kijkt naar haar baby tijdens de verhuizing naar een nieuwe afdeling in het Maxima Medisch Centrum (MMC) in Veldhoven. Het ziekenhuis ontwikkelde met Philips een speciaal zorgconcept, waar bij te vroeggeboren kinderen samen met hiin moeder op een kamer verblijven. In het Vrouw Moeder Kind-centrum werken specialisten op verschillende vak gebieden intensief samen om ervoor te zorgen dat een zieke baby als het mogelijk is niet meer van de moeder wordt gescheiden. foto Roos Koole/ANP UTRECHT - Het aantal gevallen van huidkanker stijgt sneller dan voor zien. In 2011 lag het aantal gevallen rond de 40.000, in 2020 zullen jaar lijks 70.000 mensen huidkanker krijgen, meldde KWF Kankerbe strijding gisteren. Voorzien was dat in 2015 de 40.000-grens bena derd zou worden. Doordat in de tweede helft van de 20e eeuw zon nen populair werd en verbranding niet ernstig werd genomen krijgen nu meer mensen de ziekte. In de jaren '90 kwam er meer oog voor de risico's, maar dat werkt pas la ter door op het aantal diagnoses. ROTTERDAM - B en W van Rotter dam wil in 2015 bijna 200 miljoen euro structureel bezuinigen op de eigen organisatie. Daardoor sneu velen 2450 voltijdbanen in plaats van 1000 zoals eerder aangegeven. Dat schrijft het college in een brief aan de gemeenteraad. Die vroeg eind vorig jaar in een motie bij de begrotingsbehandeling het college aan te geven hoe de organisatie 20 procent goedkoper kan werken dan in 2010. Zeker 93 miljoen euro kan is te besparen door terug te gaan van 13.000 naar 10.500 voltijd banen. „Tot begin dit jaar is de for matie al met 600 voltijdbanen ge krompen. Met de huidige maatre gelen van het college om efficiën ter te gaan werken en de dalende vraag uit de markt op te vangen, kan het apparaat met nog eens 1000 ambtenaren worden terugge bracht", stelt het college. Het wil zeker 100 miljoen in de knip hou den door te besparen op huisves ting, het extern inhuren van ar beidskrachten en ICT-kosten. Zo wordt de huisvesting gedecentrali seerd van tientallen kantoren naar enkele panden. De gemeenteraad praat binnenkort over de brief. door Arjen de Boer DEN HAAG - Na het bloedbad dat Tristan van der V. bijna een jaar geleden in Alphen aan den Rijn aanrichtte, werden alle regels rond om schietverenigingen en wapen controles tegen het licht gehou den. Met name één maatregel roept frustratie op: het parcours- schieten. Vandaag debatteert de Tweede Kamer over de maatrege len. Van het ene naar het andere doel wit rennen en snel schieten alvo rens weer door te rennen, des noods al lopend het magazijn wis selen; parcoursschieten, een sport waarbij schutters een traject afleg gen en zo veel mogelijk punten bij elkaar schieten. Minister Ivo Op stelten (Veiligheid en Justitie) wil dit verbieden omdat het een soort gevechtstraining zou zijn. Zo'n sport toestaan, is volgens Opstel ten niet uit te leggen na het bloed bad in Alphen aan den Rijn 9 april vorig-jaar waarbij Tristan van der V. zeven mensen inclusief zichzelf doodschoot. Opstelten wil alles doen om te voorkomen dat een solistische drei- ger, een 'lone wolf, de gelegen heid krijgt zich te trainen in wa- pengebruik via de schietsport. „Ik snap de zorg van Opstelten, ik snap het verdriet van de mensen in Alphen. Natuurlijk kun je maat regelen verfijnen, maar deze is te kort door de bocht", zegt Eduard Rodigas, voorzitter van de Neder landse Parcours Schutters Associa tie. „De minister kan niet 650 se rieuze sportschutters, die op hoog niveau bezig zijn met hun sport, verantwoordelijk houden voor de daad van één persoon." Het verbod maakt hem ook boos. „Met ons heeft Opstelten in ieder geval nooit gepraat. Nog erger is dat hij deze mensen wegzet alsof zich onder hen potentiële terroris ten bevinden. In de 32 jaar dat we bestaan, zijn we brandschoon. Het is symboolpolitiek." Opstelten lijkt echter koste wat kost te willen voorkomen dat inci denten zoals met Tristan, die als lid van een schietvereniging legaal over een semi-automatisch vuur- gebruik van nieuwe Gazelle E-bikes, met elektrische trapondersteuning altijd com pleet verzorgd, inclusief verblijf in goede hotels, ontbijt en diner onder leiding van een deskundige Nederlandssprekende fiets-/reisleider reis per Comfort Class bus (meer beenruimte): bij ons géén brandstoftoeslag vele gegarandeerde opstapplaatsen in uw regio mogelijkheid tot voorovernachting op div. opstapplaatsen voor maar 25 p.p. incl. parkeren Vertrek: 7 juli 7-daagse fiets-/busreis Duitsland 100% vertrekgarantie, laatste plaatsen ga lekker uitwaaien aan de kust, beleef de rijke historie van Hanzesteden als Wismar en Rostock en geniet van ongerepte natuur van de Schaalsee en Schwinzer Heide Vertrek: 16 juni en 15 september 8-daagse fiets-/busreis Duitsland de Bodensee is een ideale fietsbestemming, met haar bijna subtropische klimaat, vlakke oevers, het bloemeneiland Mainau, kleurrijke stadjes als Lindau en Bregenz en de spectaculaire watervallen van Schaffhausen Vertrek: van 14 mei t/m 24 september 5-daagse fiets-/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 11/6, 9/7 en 6/8 rustige fietsreis met vrijwel vlakke routes door zwartwitte vakwerkdorpen en bossen en langs meren. Met o.a. de Kahler Asten, Willingen, de Diemelsee en de Möhnesee Vertrek: van 30 april t/m 24 september 5-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op vrijwel alle data 4-sterren hotel, beoordeeld met een 8.5 laat u meevoeren door de romantiek van de Sailer See! Door het Emsland fietst u vlakke routes langs hunebedden en hofboerderijen. Vertrek: 14 mei, 18 juni en 27 augustus 5-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 14/5 en 18/6 3-sterren hotel, beoordeeld met een 8.0 heerlijk fietsen door bossen, langs stoere kastelen en burchten, en langs de rivier de Weser naar sfeervolle stadjes als Hameien Vertrek: van 25 juni t/m 3 september 6-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op 25/6, 2/7 en 20/8 nieuwe fietsreis door de Pfalz. Dit gebied staat bekend om haar voortreffelijke wijnen, oude burchten en ruïnes, bizarre rotsformaties en het zonnige, mediterrane klimaat. Vertrek: van 26 mei t/m 8 september 7-daagse fiets/busreis Duitsland gegarandeerd vertrek op vrijwel alle data aanrader voor natuurliefhebbers! Fiets vlakke routes door het beschermde Spreewald, waar duizenden riviertjes en kanalen hun weg banen door het unieke landschap BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm S ft Pri/zen zijn o.p tenzij anders vermeld. Prijzen zi/n exclusief reserveringskosten en Calamitèiientonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6