Dow Terneuzen komt nog goed weg Bewoners drie dorpen Beste menu's te urenlang louder gas vriendenprijsje ZEEUWS-VLAANDEREN Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Hooggeëerd publiek: applaus voor Ridder Janse r L proeven voor WOENSDAG 4 april 2012 21 PZo Le Retour decor van een bijzondere les 22 en 23 Dow Terneuzen voelt dat het Amerikaanse chemie concern wereldwijd op jaar basis 250 miljoen dollar extra wil besparen, maar komt nog vrij goed weg. In een persbericht van begin deze week geeft Dow Chemi cal als reden voor de extra maatregelen - bovenop het programma doelmatigheid door groei uit 2011 - 'de voortdurende door Harmen van der Werf zwakke Europese economie'. Dat geldt zeker voor de bouwsector. Vandaar ook dat Dow wereldwijd drie fabrieken voor de productie van het isolatiemateriaal styro- foam sluit: in Hongarije, Portugal en het Amerikaanse Illinois. De styrofoam-fabriek in Terneuzen gaat echter niet dicht, maar wordt stilgelegd in afwachting van betere tijden. Veertien Dow-werknemers en vijf tien ingeleenden verliezen door het stilleggen van de fabriek hun werk. Dow Terneuzen kent zoveel na tuurlijk verloop dat dit zo goed als zeker op te vangen is. Eén van de twee te vormen kenniscentra voor fabricage- en ontwerpdiensten in Europa wordt bovendien gecon centreerd in Terneuzen. Of dit extra banen zal opleveren, is nog onduidelijk, maar dat Terneuzen één van deze twee Europese cen tra in huis krijgt, is hoe dan ook een opsteker. Dow Terneuzen heeft eerder al la ten zien dat het binnenhalen van een Europees centrum, voor admi nistratieve diensten, sinds eind 2009 voor veel extra werkgelegen heid kan zorgen. Zo'n vierhon derd mensen werken daar nu, wat de positie van Terneuzen binnen het Dow-concern zal hebben ver sterkt. Dé vraag is vooral hoe sterk de concurrentiepositie van de chemi sche industrie in het noordwesten van Europa blijft ten opzichte van het Midden-Oosten en opkomen de economieën als China, India en Brazilië. Om te overleven zal de chemie in West-Europa losser moeten komen van steeds duurde re fossiele grondstoffen en-meer moeten inzetten op het gebruik van hernieuwbare, groene grond stoffen. Juist op dat vlak boekte de onderzoeksafdeling van Dow Ter neuzen onlangs nog een aardig suc ces. Zwartkijkers zullen er anders over denken, maar het stilleggen van één fabriek kondigt nog lang niet het einde van Dow Chemical in Zeeuws-Vlaanderen aan. foto Camile Schelstraete door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Bewoners van 2300 woningen in IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat hebben gisteren tus sen ongeveer 12.30 uur en 22.00 uur zonder gas gezeten. Tijdens werkzaamheden aan de N61 werd een leiding geraakt, waarna ener giebedrijf Delta de gasaanvoer af sloot. De leiding was aan het eind van de middag weer gerepareerd, maar daarmee was de kous niet af „Sommige mensen hebben nog een oud type cv-ketel, waarvan de waakvlam niet automatisch weer aan gaat als er weer gas is", legde Delta-woordvoerder Peter Kou- wenberg in de loop van de middag uit. „Als we de gastoevoer hervat ten, loopt het gas in zo'n geval de woning in. Dat is natuurlijk levens gevaarlijk." Medewerkers van Delta gingen daarom alle 2300 woningen langs om mensen te vragen de gaskraan dicht te draaien. Wie niet thuis was, kreeg een briefin de bus. Rond 22.00 uur was iedereen ge waarschuwd en bracht Delta de gastoevoer weer op gang. Mon teurs bezochten daarna nog zoveel mogelijk woningen om te vertel len dat de kraan weer open mocht en eventueel hulp te bieden. TERNEUZEN - De menu's die tij dens de restaurantweek door res taurantbezoekers als beste zijn be oordeeld kunnen tot en met zon dag 15 april nogmaals geproefd worden. Voor een winnend 3-gangendiner betaalt de eetliefhebber net als tij dens de restaurantweek 27,50 euro en voor een 3-gangen lunch 22,50 euro. De Zeeuws- Vlaamse restau rants met prijswinnende menu's zijn Petrus Paulushoeve in Lamswaarde, La Trinité in Sluis, Auberge des Moules in Philippine en Bottles in Sas van Gent. Een tafeltje reserveren kan via de website www.restaumntweek.nl. door Sheila van Ooorsselaer HULST - In de piste van circus Sijm, op het terrein van 'zijn' zorgcen trum de Blaauwe Hoeve in Hulst, is oud-directeur (A)lex Janse gister avond benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het circus heeft drie dagen lang zijn tent opgezet bij de Blaauwe Hoeve. De voorstellingen, voor be woners, cliënten, medewerkers en hun familie, zijn een afscheidsca deau van Janse aan de mensen waar hij al die jaren met veel inzet mee en voor gewerkt heeft. Spreekstalmeester Alex Sijm van het Noord Hollandse familiecir cus: „De zorg en het circus lijken eigenlijk heel erg op elkaar. Met een klein team moet je alles doen." Janse (63) ging 1 mei vorig jaar met pensioen. Hij was toen bijna twintig jaar bestuurder bij zorgstichting Curamus en bijna veertig jaar werkte hij in de zorg. De Hulster burgemeester Jan Frans Mulder stelde dat onder de leiding van Janse Curamus uit groeide tot wat het nu is. Een schouderklop en een lintje van burgemeester Mulder aan Lex Janse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69