Beelden geven geen uitsluitsel 241 zeeland Werklozen maken wederom kunstwerk ZONWERING- □FINSTRAL Vrienden van Siem steunen Lievensberg Incident Grote Markt wellicht toch niet op film zaterdag 7 en maandag 9 april (2e paasdag) Spectaculaire aanbiedingen zoals: Henk Hommers: woensdag 4 april 2012 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De kans lijkt groot dat de brugwerkplaats in Sint-Maartensdijk, waar werkzoe kenden samen een kunstwerk ma ken, een structureel karakter krijgt. Er zijn in elk geval al ge noeg opdrachten om hem in 2012 open te houden. De brugwerkplaats is een initiatief van de stichting Dutch Art Match (DAM), bekend van de Bevelandse kunstenaar Danny van Rijt. De ge meente Tholen steunt het project. De afgelopen maanden werkten zes werkzoekenden uit de gemeen te aan een kunstwerk voor de Ha ven in Sint-Maartensdijk. Dat zal op 19 april worden onthuld. Dit kunstwerk is het eerste van een drieluik. Ook in Scherpenisse en Sint-Annaland moeten kunst werken komen die herinneren aan de verdwenen havens. Projectlei der Louis Geleijnse denkt dat een nieuwe groep van zes werkzoeken den in mei of juni aan dit kunst werk kan beginnen. Het doel is de ze mensen een stukje werkerva ring en zelfvertrouwen te geven. Om de brugwerkplaats echt struc tureel te maken, zijn echter com merciële opdrachten nodig. Sim pel gezegd: bedrijven die er een kunstwerk laten maken. „We heb ben nu twee van dat soort op drachten binnen", stelt Geleijnse. „Dat biedt hoop. Van het één komt hopelijk het ander." door Adriënne Glasbergen GOES - Beelden van de bewakings camera's op de Grote Markt in Goes geven geen uitsluitsel over wat er precies is voorgevallen tus sen de 22-jarige Twan de Vaal en een politieagent. Het is vooralsnog onduidelijk óf er beelden zijn van het incident dat ongeveer ander halve week geleden plaatsvond. De Vaal en de politieagent beschul digen elkaar van mishandeling. In de vroege ochtend van zondag 25 maart raakten de twee slaags: de agent zegt dat De Vaal hem in het gezicht heeft geslagen; De Vaal zegt op zijn beurt dat de agent hem zonder aanleiding heeft mis handeld. Twan de Vaal was door de politie uitgenodigd om de beelden samen met zijn advocaat te komen bekij ken. Afgelopen vrijdag ging hij sa men met zijn vader richting het politiebureau om de beelden te be kijken. Daar aangekomen bleek hij echter niet welkom. „Op het poli tiebureau was heraiet bekend dat wij de beelden mochten zien. Mijn vader en ik hebben een uur moeten wachten. Vervolgens kre gen wij te horen dat we de beel den op dat moment niet konden bekijken omdat de teamchef niet aanwezig was en er niemand was om de video aan te zetten." De twee zijn terug naar huis ge gaan. Twee uur later kreeg De Vaal alsnog een telefoontje dat hij naar het bureau kon komen om de op names te bekijken. De beelden werden volgens De Vaal overigens getoond door de man die eerder vertelde dat er niemand aanwezig was om dit te doen. „Op de Grote Markt staan vier ca mera's. Ik kreeg van de politie te horen dat maar één van de came ra's die avond beelden heeft opge nomen. Ik heb alleen beelden ge zien vanaf het moment dat ik in het politiebusje wordt gezet", zegt De Vaal. Hij kreeg te horen dat er geen opnames zijn waar het inci dent zelf op te zien is. Politiewoordvoerster Mireille Aal- ders heeft de beelden van die avond niet gezien. Het is haar ook niet bekend of er beelden zijn voorafgaand aan de beelden die De Vaal te zien kreeg. Volgens haar zijn de beelden nu in handen van de recherche. Die doet onder zoek naar wat er precies gebeurd is tussen de agent en T\van de Vaal. Als reactie op waarom het inci dent gefilmd zou zijn, zegt zij „De camera's op de Grote Markt staan naar beneden gericht als er een poosje niks gebeurt op de markt. Wanneer er een melding binnen komt, richt"de camera zich op het incident. Het zou hierdoor moge lijk kunnen zijn dat er een mel ding gemaakt is tijdens de vecht partij en dat de camera er te laat op gericht is en daardoor het inci dent dus niet op beeld staat." 2e paasdag open van 11:00 tot 16:00 uur O Gratis horren bij aankoop van Finstral kozijnen Triple glas voor de prijs van HR++ glas 4e product van Luxaflex binnenzonwering gratis (altijd de kleinste maat) Elke 2e luxaflexhor voor de halve prijs 350,00 retour voor uw oude terrasscherm (max. 1 scherm per klant) Gratis attentie op maat voor elke bezoeker horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren KOZIJNEN „We krijgen hier vogels van alle pluimagt vloer. Van gewone mannetjes tot ambass BrazilianenJapanners, Chinezen, Austral! komen even langs, maar blijven vaak een Onze collectie is completer dan van de fa ■S23S35S3S25803=33 door Rob Paardekam PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel: 0118-552010 www.paczonweringen.nl SINT-ANNALAND - De Vrienden van Siem uit Sint-Annaland zamelen dit jaar geld in voor de afdeling on cologie van het Lievensberg Zie kenhuis in Bergen op Zoom. De Stichting Vrienden van Siem is opgericht na het overlijden van Siem Vroegop (27) uit Sint-Anna land in 2006. Sinds die tijd zame len zijn voetbalvrienden elk jaar geld in voor een goed doel op het gebied van kanker. Ze doen dat door allerlei evenementen te orga niseren. Vorig jaar leverden die activiteiten 15.000 euro op voor de Daniël den Hoed Kliniek. Dit jaar gaat het geld dus naar Lievensberg, dat de afdeling oncologie verder wil pro fessionaliseren. De eerste activiteit is het bedrijven voetbaltoernooi van 5 mei op de velden van SV Smerdiek. Die avond verzorgt de band Surrender bovendien een benefietconcert in een grote tent op het sportcom plex. Kaarten zijn inmiddels te koop. Een tweede activiteit is deel name aan de Zevendorpentocht in juli. Het is de bedoeling dat veel mensen dit jaar meelopen voor het goede doel. Hun inschrijfgeld gaat naar de Vrienden van Siem. www.vriendenvansiem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64