Voorbeeld zeeland j 23 De Loods biedt op het eerste gezicht geen scholing Gezamenlijke wake Extra politieagenten ingezet op Walcheren Kloetinger mag week nadenken over geluidwal 1 o o o protestantse kerken Snuivende, slikkende, blowende jongeren wor den kinderen die graag laten zien wat ze kunnen GRAFISCHE VORMGEVING Weer MovieTourtijd voor Noord-Beveland woensdag 4 april 2012 „Alle jongeren die hier komen willen eigenlijk wel een rijbewijs voor een vorkheftruck." Smid Willem Sterk Smid Willem Sterk en Danny leggen samen een keurige las. foto's Willem Mieras Bestuurders en onderwijsmensen uit binnen- en buitenland komen naar De Loods in Goes om te zien hoe je kinderen binnen houdt, die over de rand dreigen te vallen. DEN HAAG/KLOETINGE - Tijdens een spoedprocedue bij de Raad van State heeft een inwoner van Kloe- tinge gisteren een week de tijd ge kregen om al dan niet in te gaan op een aanbod van de gemeente Goes om een fietspad te verschui ven en een aarden geluidwal aan te leggen. De Staatsraad achtte de kans erg klein dat het verzet van de Kloetin ger tegen de bouw van het nieuwe Goese Lyceum op De Weitjes tus sen Goes en Kloetinge zal slagen. De man wilde sloop en nieuw bouw van het huidig schoolge bouw, maar de woordvoerders van de gemeente Goes en de school vinden dat geen alternatief Maar Goes wil de Kloetinger toch tegemoet komen door een geluid wal tussen zijn woning en het fietspad en de school te leggen. Daarvoor zal de gemeente het hui dige fietspad verleggen. De man zal dinsdag moeten laten weten of hij zijn verzoek om het bestemmingsplan te schorsen zal intrekken. Vijfjaar geleden begon De Loods als een pilotpro- ject van Respond, de overkoepelende organisa tie van het speciaal onderwijs in Zeeland. In een grote loods aan de Verrijn Stuartweg in Goes vestig den zich, onder de paraplu van stichting De Loods, vijf bedrijfjes: een cateringbedrijf, een video pro ductiebedrijf, een scooterreparatie werkplaats en een-smederij. Bij het videoproductiebedrijfje haakt TV Goes aan en aan De Piet bij Wolphaartsdijk is nog een houtza gerij die onder De Loods valt. Wat de bedrijven in De Loods van an dere onderscheidt, is dat je er kunt leren werken. Ook als je keer op keer bewezen hebt abosuluut niets te willen leren, kun je in De Loods terecht. „Wij bieden zo op het eerste ge zicht geen scholing. Bij ons krijg je geen Nederlands en Engels maar wij doen gewoon dingen voor. De jongeren kunnen het in hun eigen tempo nadoen, maar gaandeweg leren ze ook op tijd komen, een probleempje oplossen via internet en soms blijkt er plotseling zelfs behoefte aan een boek!" Willem Sterk, de baas van de sme derij, ziet kinderen gewoon op knappen. Van snuivende, slikken de, blowende risicojongeren, ziet hij ze veranderen in kinderen die graag laten zien wat ze kunnen. Leermeester Henk Beuving van de scooterwerkplaats, ziet dat ook. „Ik durf te stellen dat de maat schappelijke winst die wij hier boe ken, haast niet kan worden over schat. Een aantal jongeren, ze kun nen hier terecht tot 23 jaar, heeft de gevangenis al vanbinnen ge zien. Wij begeleiden ze tot een echte baan, een echte opleiding en, nog belangrijker, tot iemand die een plekje in de samenleving kan vinden of toch in ieder geval gemotiveerd is om daarnaar te gaan zoeken." Voor al uw grafische werk kunt u bij ons terecht, van kwaiiteitsdrukwerk tot digitale uitingen. De Padweie 25,4353 RW'Serooskerke j T; (H TS - 59 1866 E: infö^^raèzógt.hf www.vergezogt.nl MIDDELBURG - De Walcherse poli tie zet tijdens de avonduren extra agenten in. Het korps heeft daar door meer mankracht beschikbaar om in actie te komen als er weer een overval plaats vindt. Ook is het een signaal aan publiek en on dernemers waarmee het laat zien dat het die overvalgolf zeer serieus neemt. Volgens brigadier Ton Langeler heeft de politie nog geen idee wie achter de serie overvallen zit of zit ten. Sinds januari vonden op Wal cheren tien overvallen plaats, voor al op horeca zoals Chinese restau rants en snackbars. De brigadier benadrukt dat elke avond 'inten sief wordt gesurveilleerd' door de politie en dat veel rechercheurs zijn vrijgemaakt om de dader of daders op te sporen. De politie liet recent weten dat on dernemers en burgers attent moe ten zijn en dat er gebeld mag wor den als ze iets verdachts zien. Vol gens de brigadier wordt dat volop gedaan. Ook de twee recente mis drijven op de Middelburgse Markt hebben volgens de politieman 'een enorme impact'. Hij doelde op de overval op een sportzaak op 23 maart waarbij personeel van die shop werd opgesloten door een ge wapende man en een schietpartij een maand eerder. De vier protestantse gemeenten van Noord-Beveland vieren zater dagavond 7 april gezamenlijk de Paaswake in het kerkje van Kats. De bijzondere dienst van donker en licht, brood en wijn, dood en wederopstanding, wordt muzikaal opgeluisterd door de Zanggroep Noord-Beveland. Aanvang 21.15 uur. Zondag 8 april brandt vanaf 20 uur een Paasvuur aan de Sint Felixweg. WISSENKERKE De volgende MovieTour van de Jon- gerenraad Noord-Beveland rijdt vrijdag 20 april naar bioscoop Cine- City in Vlissingen. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen voor 10 euro mee vanuit Colijnsplaat, Kats, Kortgene, Geersdijk, Wissenkerke en Kamper land. Het rijschema staat op www.jrnb.nl. De te bezoeken film is naar keuze, op voorwaarde dat die vanaf 19.00 uur draait. bijnaderIMISMÊÊÊÊÊÊ De kleding- en speelgoedbeurs in Kerkgebouw De Levensbron in Goes is niet - zoals gisteren ver meld - op donderdag 5 april, maar vandaag. Op de beurs zijn dames- en herenkleding, speelgoed en acce- soires te koop. De kledingbeurs duurt van 9.00 tot 12.00 uur. De op brengst van de beurs gaat naar de MAF, een vliegdienst voor Australi sche aboriginals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63