Baby's lid van bieb De Loods moet zelf op zoek naar centen 22lzeelai PLflMECO 'Verhuizing naar een ander dorp maak ik toch niet meer mee' PZC Iedere dag om 19.00 uur zonwerwBKT kozijnen Éi -driedaagse MR. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Hoogste punt Cit Spa Goes1 Corsa1.2 3-Deurs Edition woensdag 4 april 2012 PLAFONDS Van Gilst v.o.f. door Frank van Cooten NIEUWDORP - Werknemers van aannemer Van der Poel, Archicon uit Goes, R&B Wonen en SVRZ drinken vandaag pannenbier bij de nieuwbouw aan de Baconstraat in Nieuwdorp. De 25 zorgapparte- menten die daar gebouwd worden zijn deze zomer klaar. mmmmstm HEINKENSZAND - Het ziet er specta culair uit in het jaarverslag van de Bibliotheek Oosterschelde. De sa mensteller meldt trots dat het aan tal jeugdleden het afgelopen jaar van de vestigingen Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Schou- wen-Duiveland en Tholen met maar liefst 2366 is gestegen. Daar staat weliswaar een daling van het aantal volwassenen tegen over van 919 maar dan nog noteert de bieb een stijging van de abonne menten met 1447. Daarvan zijn er 1037 overigens nog baby. Dat heeft te maken met de invoe ring van het BoekStart program ma in de vestigingen Reimerswaal, Goes en Kapelle. In 2011 heeft 56 procent van de aangeschreven ba by's het BoekStart koffertje opge haald. Deze baby's, en en hun broertjes, zusjes en ouders zijn door deelname automatisch lid ge worden van de bieb. Reimerswaal spant de kroon met 702 nieuwe jeugdleden. De toename van het aantal jeugdle den ligt ook aan de samenwerking met vier nieuwe scholen. Twee in Kapelle en twee in Wolphaarts- dijk. In Oudelande en Ovezande werd naast een intensieve samen werking ook een leespunt in de school geopend. Ook in drie scho len in Rilland is een leesconsulent aan de slag gegaan om het leesple zier te vergroten. door Frank van Cooten LEWEDORP - Erik Dutour Geerling, Manager Wonen bij R&B Wonen, was gisteren een stuk populairder in Lewedorp dan een paar weken geleden. Toen konden de bewoners van de seniorenwoningen aan de Ban- jaardstraat in Lewedorp het bloed van R&B wel drinken. Gisteren kondigde Dutour Geerling aan dat de zestien de bejaardenhuisjes niet dit jaar, maar eind 2016 worden ge sloopt. „Wij zouden R&B eigenlijk een bloemetje willen geven", aldus een blije bewoonster. „Het is toch zeker geen 1 april grap, hé", merk te een ander op. Het is zeker geen grap, maakte Du tour Geerling duidelijk. Tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad Lewedorp zei hij al dat de corpora tie een behoorlijke inschattings fout heeft gemaakt en dat herhaal de hij gisteren. „Wij danken de bewoners voor hun kritische opmerkingen. We gaan het voortaan anders doen. We gaan beter met elkaar in ge sprek." Een bewoonster van een van de se niorenwoningen slaakte een zucht van verlichting. „In ben geboren in Lewedorp en wil hier ook niet weg. Ik ben vrijwilligster in De Kraayert en help op vrijdag mee in de kerk." De seniorenwoningen aan de Ban- jaardstraat voldoen volgens R&B niet meer aan de eisen van deze tijd. De bewoners zelf vinden dat wel meevallen. „De woningen zijn tien jaar geleden nog behoorlijk ge renoveerd met onder meer een nieuwe keuken en een nieuw pla fond. We wonen hier echt prima en willen absoluut niet weg. Ook niet voor een tijdje." De corporatie wilde de huizen ver vroegd laten slopen omdat er tijde lijke vervangende woonruimte be schikbaar kwam aan de Prinses Margrietstraat in Nieuwdorp. Deze woningen komen vrij zodra de bewoners deze zomer zijn ver huisd naar een nieuw woonzorg complex. De bouw van dit com plex aan de Baconstraat verloopt voorspoedig. Vandaag wordt het hoogste punt bereikt. De bewoners van de woningen in Lewedorp piekerden er echter niet over naar Nieuwdorp te verhui zen. Ze willen op hun eigen dorp blijven wonen. R&B slaagt er niet in dit jaar vervangende huisves ting te vinden in Lewedorp voor alle bewoners. Semi-permanente woonunits zijn te duur. Daarom is besloten de sloop uit te stellen tot eind 2016 en dan pas 2e PAASDAG GEPEND Bijna Zomer!!! Alle haartjes weg Harsen helpt u hierbij. 0113-231277 www.city-spa-goes.nl van 14.995,- voor 11.995,- ^.Autoteam Peoryweg 19, (0113) 237923 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 46 1710 TjjK- fJF A nieuw te gaan bouwen op dezelf de plek. „Dat maak ik toch niet meer mee", merkte een van de hoogbejaarde bewoners op. Het onderhoud van de oude huis jes wordt op een redelijk niveau voortgezet maar niet meer dan dat. „U moet niet verwachten dat er een peloton schilders voor de deur staat of dat we een nieuwe badka mer gaan plaatsen. Dat is ook hele maal niet nodig want julllie zijn best blij met de woningen. Maar als er iets kapot gaat, wordt het ze ker gemaakt en ook de schoon maak gaan we weer goed oppak ken." Seniorenwoningen De door R&B Wonen overgeno men seniorenwoningen van Poel- wijk de Kraaijert op diverse loca ties in de Bevelanden voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Hierdoor is besloten om deze com plexen op termijn te slopen en op de meeste plaatsen vervangende nieuwbouw te realiseren. Zo ook voor het complex aan de Banjaardstraat in Lewedorp, waar de zestien woningen plaatsmaken voor zestien nieuwe appartemen ten. Sloop is uitgesteld tot 2016. De Loods, de allerlaatste vlucht- haven voor ontsporende jonge ren, dreigt te worden wegbezui- nigd. De vijf aangesloten bedrijf jes gaan onder leiding van direc teur Jan Koopman, naarstig op zoek naar geld. De Loods zou zichzelf moeten verkopen. door Mieke van der Jagt Precies datgene wat De Loods in Goes tot een groot succes maakt, dreigt de voorziening nu fataal te worden. Het feit dat de verzameling leerbedrijfjes naast het praktijkonderwijs geen vakken als Nederlands en Engels biedt, maakt de voorziening accep tabel voor de doelgroep: Jongeren van 14 tot 23 jaar die in plaats van scholing vooral onderwijsfrustra- tie hebben opgedaan. Maar het is ook de reden dat de onderwijsin spectie De Loods niet als een on derwijsinstelling wil aanmerken. Het bestuur van de overkopelende organisatie van het speciaal onder wijs in Zeeland, Respond, moet be zuinigen. Besloten is dat het be drag dat jaarlijks naar de De Loods ging, meer dan twee ton, bij de kerntaak van Respond, het onder wijs, blijft. Daardoor gaat ook de Europese subsidie aan de neus van De Loods voorbij. „Dat was best schrikken, zegt direc teur Jan Koopman. „We hadden graag overlegd omdat er wel dege lijk zaken zijn waarin we nog kun nen snijden. Maar het kwam een beetje als een donderslag bij helde re hemel. We moesten nu eigen lijk gisteren al op zoek naar een an dere financiering. Het zou een enorme kapitaalvernieting zijn als De Loods in augustus ophoudt te bestaan." De dreigende opheffing is des te verbazingwekkender omdat be stuurders uit binnen- en buiten land in De Loods komen kijken hoe je kinderen binnen houdt, die over de rand dreigen te vallen. Een vroegere medewerker van De Loods bewijst in het noorden van Nederland momenteel dat het sys teem ook werkt bij volwassenen. Van de jongeren die met een belab berde schoolgeschiedenis naar De Loods komen, gaat 80 tot 90 pro cent er met een deelcertificaat weer uit. Smid Willem Sterk: „Ze willen eigenlijk allemaal wel een vorkheftruckrijbewijs." Met kapitaalvernietiging doelt Koopman vooral op menselijk ka-, pitaal. „De jongeren dreigen in overlastgevend en zelfs crimineel gedrag te blijven hangen, maar de bedrijven die hier werken, kunnen ook niet zonder die begeleidings- poot. Als de begeleiding niet be taald wordt, valt een groot deel van de loods stil en dat terwijl vol gend jaar de Wet kwaliteitsverbete ring VSO van kracht wordt. Daar in wordt onze aanpak als een voor beeld gezien." Henk Beuving van de scooterwerk plaats wil wel met zijn collega's op zoek naar ander geld, maar voor hem is het laatste woord nog niet gezegd over de acties van Res pond. „Ik heb als leermeester van de Korczakschool indertijd mijn bedrijf verplaatst. Er zijn afspra ken die moeten worden nageko men." Ook Willem Sterk gaf zijn baan op. „Zonder Loods is het voor de smederij einde verhaal." het PZC videojournaal www.pzc.nl 6-? EN 9 ABRIL f 2LBASENh "V" R* Zonweringen Marie Curieweg 15,4389 WB -Vlissïngen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62