Verguizing ouderen is van de baan BEVELANDEN/THOLEN Paasmandjes voor de bewoners van Moerzicht Sloop van seniorencomplex aan Banjaardstraat Lewedorp paar jaar uitgesteld Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Toch maar voor parkeren betalen in Temeuzen Eerste vlinders waargenomen almanak Eén dag WOENSDAG 4 april 2012 21 De Loods moet zelf geld zoeken 22 en 23 door Frank van Cooten LEWEDORP - De bewoners van de zestien seniorenwoningen aan de Banjaardstraat in Lewedorp mo gen de komende vijf jaar gewoon- in hun vertrouwde huisje blijven wonen. Sloop van dit complex is voorlopig van de baan, omdat R&B Wonen er niet in slaagt voor de bewoners op korte termijn passende huisves ting te vinden. De woningen wor den niet dit jaar, maar eind 2016 gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Erik Dutour Geerling, manager wo nen bij R&B, deelde dat de dolge lukkige bewoners gisteren mee. De corporatie stelde de bewoners voor tijdelijk te verhuizen naar Nieuwdorp waar vervangende woonruimte aan de Prinses Mar grietstraat beschikbaar was. Zodra de nieuwe woningen klaar waren, zouden ze weer terugkeren. De verhuizing stuitte op veel weer stand. De meeste bewoners pieker den er niet over naar Nieuwdorp te verhuizen. De corporatie zocht naar aanlei ding van de kritiek vervangende woonruimte in Lewedorp zelf, maar die is moeilijk te vinden.'De tijdelijke plaatsing van woonunits bij zorgcentrum De Kraayert bleek te duur te zijn. Wanneer voor 2016 nog slechts vijf bewoners het com plex bewonen, dan zal R&B Wo nen overigens alsnog de sloop ver vroegen. De nieuwbouw is im mers niet van de baan. Het geld blijft voor Lewedorp gereserveerd. pagina 22: Verhuizing maak ik toch niet meer mee YERSEKE - In slingerende rijen kwamen ze gis termiddag zorgcentrum Moerzicht in Yerseke binnen, een zelfgemaakt paasmandje met ge kleurde eieren erin in de knuistjes. De circa ze ventig kleuters van de basisscholen Het Kom pas en De Parelmoer (70 kinderen totaal) kwa men de paasmandjes brengen aan de bewo ners. Bedoeling was elkaar te ontmoeten, van elkaar te leren en het 'goed burgerschap' van af jonge leeftijd te bevorderen. Dat lukte ze goed. Nadat ze iedereen hadden voorzien, zet ten ze liedjes in. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Het dagje vrij parke ren dat Terneuzen z'n bezoekers zaterdag aanbood, heeft de ge meente minder gekost dan ge vreesd. Tientallen mensen aarzel den of ze nu wel of niet moesten betalen voor een bovengrondse parkeerplaats. En kochten dus voor de zekerheid tóch maar een parkeerkaartje. Terneuzen besloot op initiatief van D66-er Charles ten Hengel aan te haken bij de vier tolvrije zaterdagen van de Wester- scheldetunnel. Ten Hengel spreekt teleurgesteld van 'boerenkoolbe- leid'. „We zijn door die misverstan den een paar duizend euro rijker, maar een imago armer." CLINGE - Door het warme en droge weer in maart is het vlindersei zoen vroeg begonnen. Het eerste Nederlandse exemplaar van het kleine vuurvlindertje is waargeno- men in het waterwingebied in Clinge. De insectenwerkgroep van natuurbeschermingsvereniging De\ Steltkluut spotte in maart ook al| acht andere dagvlinders. Tip? redactie@pzc.nl S t 1 j Het zal wéér niet gebeuren. Al jaren speuren we in onze agenda, zo tegen april, en telkens kijken we op onze neuzen. Gouden bergen zijn ons nochthans beloofd. De allermooiste spullen, pe perdure vakanties, verfijnde etentjes, en schitterende kleren. En nooit, maar dan ook nooit, komt er eens wat van. Het ziet ernaar uit dat we zullen moeten leven met de hoop dat het ooit nog eens gebeurt, al zullen we dan ook alle beloften moeten inlos sen die we aan onze eigen kinderen deden. Misschien is dat nog wel een reden om het grote moment nog een paar jaar uit te stellen: dat Pasen en Pink steren op één dag vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61