In avonduren meer politie op Walcheren zeeland! 29 Kassenproject verder zonder Europees geld Buurtzorg Zierikzee succes Tot begin 2014 geen rente en geen aflossing. Geen wegenbelasting. De Hyundai ilO. Voor €3.999,- GRATIS Let op! Geld lenen kost geld Reactie op serie overvallen Soap hekken op dijk voortgezet BETAAL nu DE HELFT En DE REST in 2014 ZOnDER REnTE woensdag 4 april 2012 S door Emile Calon MIDDELBURG - De Walcherse poli tie zet 's avonds extra agenten in. Het korps heeft zo meer mensen beschikbaar om in actie te komen als er en overval wordt gepleegd. Ook is het een signaal aan publiek en ondernemers dat de golf aan overvallen zeer serieus wordt genomen. Dat liet brigadier Ton Langeler weten tijdens de bijeen komst van de Wijktafel Binnen stad. Volgens Langeler heeft de politie geen idee wie er achter de overval len zit(ten). Sinds januari zijn op Walcheren tien overvallen ge pleegd op vooral de (afhaal)horeca zoals Chinese restaurants en snack ZIERIKZEE - Het Buurtzorgpension in Zierikzee, dat een maand gele den de deuren opende, blijkt in een behoefte te voorzien. De afge lopen weken waren gemiddeld acht van'de tien kamers bezet. Er werd vooral geboekt door mensen die na chemokuren of operatie wat extra zorg nodig hadden en niet direct naar huis terug wilden of konden. Voor de komende zo merperiode zijn bij het Buurtzorg pension veel verzoeken om infor matie over vakantiezorg binnenge komen, laat woordvoerder Thea Terlouw weten. Het is de bedoeling het Zeeuwse zorgconcept uit te breiden. „Er zijn momenteel besprekingen gaande met partijen in Kerkrade, met Zoetermeer is al een conve nant getekend en in Rotterdam en Amersfoort wordt naar geschikte locaties gezocht. Verder hebben we nog de nodige lijntjes uit staan", zegt Terlouw. Zie www.pzc.nl/video mmmmmmmmmmmmMmmmmsmmÈm OSSENISSE - Vogelbescherming heeft de provincie laten weten dat een deel van de dijk bij Ossenisse wel open mag voor wandelaars en fietsers, te weten de eerder afgeslo ten onderhoudsstrook tussen de Zuid- en Noordnol. Het college van GS antwoordt dit op vragen van Statenlid Johan Robesin (Par tij voor Zeeland). De laatste rea geerde op een artikel in deze krant waarin Vogelbescherming erkende 'fouten te hebben gemaakt'. De provincie vernam van Vogelbe scherming dat een deel van de dijk dus wel open mag. De soap be reikt op 21 mei een nieuwe climax. De Raad van State behandelt dan het bezwaar van Vogelscherming. bars. De brigadier benadrukte dat elke avond 'intensief wordt ge surveilleerd' door de politie en dat veel rechercheurs zijn vrijgemaakt om de dade'r of daders op te sporen. Volgens hem hebben de overvallen een grote impact op de betrokkeneh en hun collega's. De politie liet recent weten dat ondernemers en burgers attent moeten zijn en dat er gebeld mag worden als ze iets verdachts zien. Volgens de brigadier wordt dat volop gedaan. „Die oproept werkt." Ook de twee recente misdrijven op de Middelburgse Markt hebben volgens de politieman 'een enor me impact'. Hij doelde op de over val op een sportzaak op 23 maart waarbij personeel van die shop werd opgesloten door een gewa pende man. Op 27 februari, wer den bewoners van een apparte mentencomplex boven café Cheerz bedreigd door gewapende mannen. „Zulke incidenten, in het hart van je stad, hebben een grote impact", aldus de brigadier. De overvaller is nog spoorloos. De politie heeft, al dus Langeler, ook nog geen exact beeld wat er in het appartementen complex is gebeurd. Hij liet weten dat het mogelijk om een conflict om drugs gaat. „Maar het comple te verhaal hebben we nog niet ge hoord." Tot slot liet hij weten dat de extra avondinzet voorlopig nog gehandhaafd blijft. WESTDORPE - Het werkgelegen heidsproject 'Samen voor de glas tuinbouw' in het kassengebied bij Wéstdorpe heeft zichzelf bewezen en wordt minimaal twee jaar voortgezet. Als Europees project stopt het, maar de deelnemers - onder meer sociale werkvoorzie ning Dethon, de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Zeeland Seaports en de Vlaamse gemeenten Zelzate en Assenede - vinden het succesvol genoeg om ermee door te gaan. Het project loopt vanaf nu 250.000 euro subsidie mis. Maar volgens Co van Schaik, voorzitter van Dethon, kan met gebruikma king van de gelden voor de rege ling Werken naar Vermogen het project in de benen worden gehou den. Er kunnen permanent 25 tot 35 mensen, ook bijstandsgerechtig den, worden opgeleid als opstapje naar werk. Al dan niet in de tuin bouwsector. „Het gaat er ook om dat mensen die nu thuis zitten via dit project weer arbeidsritme op doen en dan toch weer aan de slag geraken", aldus Van Schaik. Er worden naast tomaten ook krui den en perkplantjes gekweekt. „We leiden op tot mensen met groene vingers." Sinds eind 2008 hebben ruim driehonderd werk zoekenden een opleiding van ruim drie maanden in het cen trum gevolgd. Van hen hebben er ruim 140 een baan gevonden tij dens of direct na hun opleiding. Zij leerden niet alleen in kassen te werken. Ze konden ook een hef truckdiploma of veiligheidscertifi caat aannemers halen. Dat is no dig, want nog maar weinig glas tuinders zijn bij Westdorpe neerge streken. Oorspronkelijk werd ge dacht dat er in de glastuinbouw in de regio 1500 banen ingevuld moesten worden. „Dat is niet uitge komen, maar deze opleiding o.l.v. drie Dethonmedewerkers heeft wel degelijk een functie." HYLJnDfll flEW THinKinG. 1"1EW POSSIBILITIES, >-kO. EURD2012 14% EK-voetbal 2012* bij een proefrit! OORDEEL ZELF En WIR EED UEFA EURO 2012-ARRAnGEMEnT! Jouw mening is ons een UEFA EURO 2012 -arrangement waard voor de wedstrijd nEDERLAnD- GUITSLAnD op 13 juni 2012 tijdens UEFA EURO 2012. Maak een proefrit bij de Hyundai-dealer, noteer erna je ervaring en maak kans op 2 complete UEFA EURO 2012-arrangementenf BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE R0TERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (1/100 km) 21,7 - 18,2 (km/I); C02 - emissie: 108- 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. Contante waarde van het goed Aanbetaling/ inruil (50%) Totale kredietbedrag Maandelijkse termijnbedrag Variabel debetrentevoet jaarlijks kostenpercentage Duur van de overeenkomst Totaal te betalen bedrag Hyundai i10 7.995,00 €3.997,50 63.997,50 6 79,95 6,4% 59 64.717,05 Genoemde prijzen zijn incl. BTW en BPM en exd. kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van standaard- uitvoering. Energielabel en toegenbelastingwijstelling is afhankelijk van de verkri jgbare uitvoering, Actie is alleen geldig op de huidige modellen Hyundai ilO. Hyundai iZO, Hyundai I30. Hyundai i30 CW. Actie is met geldig op de Hyundai i20 facelift 2012 en de nieuwe Hyundai i30 2012. Geldt op de consumentenprijs encl. opties, accessoires en overige kosten. Betaling 2e helft uiterlijk 21 maanden na registratiedatum. Geldt niet op actiemodellen. Actie geldig met datum koop overeenkomst vanaf 1 april 2012 met een uiterste kentekenregislraliedatum van 30 juni 2012. De EK-voetbal krijg je eenmalig na hei maken van een proefrit in alle huidige Hyundai-modellen 'Officiële EK 2012 bal is een Adidas replica, zolang de voorraad strekt. "Retourvlucht op 13 juni 2012 met 2 toegangskaarten voor Nederland - Duitsland. Druk- en zetfouten voorbehouden. Voor de vooiwaarden verwijzen wij naar de'actieleaDet. Zie Hyundai.nl voor de overige voorwaarden. U betaalt de eerste 21 maanden geen aflossing en rente en u kunt het totale kredielbedtag op ieder gewenst moment boetevrij terugbetalen U kunt er ook voor kiezen om na de periode van uitgestelde betaling (21 maanden] gebruik te maken van het doorlopend krediet met een jaarlijks kostenpercentage van 6,4% (op basis van de huidige rentestand), dan gelden de kosten zoals benoemd in bovenstaande tekentabel. U heeft de mogelijkheid om tussentijds boetevrij af të lossen. Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar het standaard informatieblad dat u kunt opvragen bij uvv dealer Dit aanbod betreft een uitgestelde betalingen doorlopend krediet van Hyundai Financial Services Hyundai Financial Services bemiddelt m financieringen van Alpha Credit Nederland B.V. (Veigunningnummer 12012518). Toetsing en registratie teTiel. Prijs- en rentewijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59