Verhuiiing ouderen is voorlopig van de baan Vrienden Siem steunen Lievensberg 25 Auto gestolen aan de Mosselboomgaard Paasrit door de Zak met opdrachten Scholen in actie voor Bru's Running Team Feestelijke kerkdienst in de Bethlehemkerk Fietsster raakt gewond bif ongeval parallelweg N59 bij Nieuwerkerk Drie trouwringen Telefoonnummer in ippenstift ,***s Acht Flakkeese boeren houden open huis PeTuLYi kamer woensdag 4 april 2012 ZIERIKZEE Toen een 44-jarige inwoonster van Zierikzee gistermiddag rond 14.00 uur haar auto wilde pakken bleek de zwarte Nissan gestolen te zijn. Ze heeft de auto 31 maart gepar keerd op de Mosselboomgaard. Het kenteken van de auto is ZV-93-VD. Er is niet bekend hoe de auto is ge stolen. De vrouw heeft aangifte ge daan. HEINKENSZAND Motor en Autoclub De Zeeuwen houdt op Tweede Paasdag, 9 april, een puzzel- en gezelligheidsrit voor het hele gezin. De rit kan wor den gereden met de auto, de motor of met een scooter. Deelnemers kunnen tussen 13.30 en 14 uur in schrijven in de sporthal De Stenge in Heinkenszand. BRUINISSE Leerlingen van OBS De Meerpaal en CBS Op Dreef voeren morgen ac tie ten bate van het Bru's Running Team. De kinderen van De Meer paal krijgen van Dansschool Elly Geelhoed Baller een hiphop-dans les. Vijftig minuten dansen wor den gesponsord. Bij Op Dreef wordt een voorjaarsmarkt georga niseerd. SCHARENDIJKE De paasdienst van aanstaande zon dag in de Bethlehemkerk van Scha- rendijke heeft een feestelijk karak ter. Organist Huib van der Klooster en trompettiste Corine de Waay le veren een muzikale bijdrage. Ver der worden de bekende paasliede- ren gezongen. De dienst begint om 10.00 uur. mmmmmmmmmmmm&wmmmmm NIEUWERKERK - Bij Nieuwerkerk zijn gistermiddag in korte tijd twee ongelukken gebeurd. Rond half drie schaarde een busje met aanhanger vol aardappelen mid den op de N59, waardoor de la ding op de rijbaan terechtkwam. Het verkeer kon omrijden via de parallelweg. Kort daarop gebeurde daar op nieuw een ongeluk, toen ter hoog te van de Unastraat en de Oost straat waarschijnlijk één van de omrijdende auto's op de parallel weg in botsing kwam met een fietsster. De fietsster liep volgens de politie een hoofdwond en een snee in haar neus op. door Frank van Cooten LEWEDORP - De bewoners van de zestien seniorenwoningen aan de Banjaardstraat in Lewedorp mo gen de komende vijf jaar gewoon in hun vertrouwde huisje blijven wonen. Sloop van dit complex is voorlopig van de baan, omdat R&B Wonen er niet in slaagt voor de bewoners op korte termijn pas sende huisvesting te vinden. De woningen worden daarom niet dit jaar, maar eind 2016 gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Erik Dutour Geerling, manager wo nen bij R&B, deelde dat de dolge lukkige bewoners gisteren mee. De corporatie stelde de bewoners voor tijdelijk te verhuizen naar Nieuwdorp waar vervangende woonruimte aan de Prinses Mar grietstraat beschikbaar was. Zodra de nieuwe woningen klaar waren, zouden ze weer terugkeren. R&B maakte echter een inschattings fout. De verhuizing stuitte op veel weerstand. De meeste bewoners piekerden er niet over naar Nieuw dorp te verhuizen. De corporatie zocht naar aanleiding van de kri tiek vervangende woonruimte in Lewedorp zelf, maar die is moei lijk te vinden. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De Vrienden van Siem uit Sint-Annaland zamelen dit jaar geld in voor de afdeling on cologie van het Lievensberg Zie kenhuis in Bergen op Zoom. De Stichting Vrienden van Siem is opgericht na het overlijden van Siem Vroegop (27) uit Sint-Anna- land in 2006. Sinds die tijd zame len zijn voetbalvrienden elk jaar geld in voor een goed doel op het gebied van kanker. Ze doen dat door allerlei evenementen te orga niseren. Vorig jaar leverden die activiteiten 15.000 euro op voor de Daniël den Hoed Kliniek. Dit jaar gaat het geld dus naar de Lievensberg, dat de afdeling oncologie verder wil professionaliseren. De eerste activiteit is het bedrijven- voetbaltoernooi van 5 mei op de velden van SV Smerdiek. Die avond verzorgt de band Surrender bovendien een benefietconcert in een grote tent op het sportcom plex. Kaarten zijn inmiddels te koop. Een tweede activiteit is deel name aan de Zevendorpentocht in juli. Het is de bedoeling dat veel mensen dit jaar meelopen voor het goede doel. Hun inschrijfgeld gaat naar de Vrienden van Siem. www.vriendenvansiem.nl wsmmmmwwmmmmmmmmmwmmmm Niet alleen de Hendrikahoeve zit vol oude elementen, ook uit het bouwland eromheen ko men bijzondere dingen naar bo ven. Linda en Jan van der Wek ken: „We hebben twee hangbuik zwijntjes in een weitje. Die wroe ten van alles omhoog, oude pijpjes en deurkrukken." Het meest op zienbarend was de vondst van een man die regelmatig hun bouwland scant met een metaaldetector. Lin da: „Opeens stond hij voor de deur met de opmerking 'Linda 19-11-1999'. Zegt dat jou iets?' Ik was verbijsterd. In zijn hand had hij de trouwring die Jan een jaar of vijf daarvoor kwijt was geraakt! Dat gebeurde niet lang nadat we trouwden. Omdat de ringen verze kerd waren kregen we een nieuw exemplaar." Zo -zijn Linda en Jan van der Wekken nu een echtpaar met drie trouwringen. Linda en Jan van der Wekken in de grote tuin. foto Dirk-Jan Gjeltema bouwtekeningen weet ik onder an dere dat tegen het huis een was hok stond en dat aan de voorgevel een houten serre was gebouwd. Het huis is heel groot. Er schijnen vroeger twee gezinnen in ge woond te hebben. Jammer dat in het archief niet meer informatie is te vinden over Hendrika. Daar door kan ik lang niet zoveel over haar vertellen als de campinggas- ten willen weten." Tips over huis- boot- of boerderijna men: marijkevael@hotmail.com T an van der Wekken is getogen I op de Hendrikahoeve die in 1959 werd aangekocht door zijn grootvader en naamgenoot, maar Linda Visser zag het levenslicht in Alblasserdam. „We ontmoetten el kaar tijdens het 75-jarig bestaan van de Bloemenveiling in Bleis- wijk. Ik ging met een buurman mee naar het feest." Het klikte zo goed tussen de Schouwse boer en het stadsmeisje dat ze elkaar vaker wilden zien. Linda: „Omdat we geen pen bij ons hadden schreven we onze telefoonnummers met mijn lippenstift op een papiertje." Leesbaar kennelijk want het stel is inmiddels twaalf jaar getrouwd. Voor hen woonden Jan's ouders, Leo van der Wekken en Jo Dale bout op de hoeve. .ra Si ent: ck Vjerpc, www.interieur-paaMwe.nl MELISSANT - Onder het motto 'kijk bij de boer' zetten acht boeren op Goeree-Overflakkee Tweede Paas dag de stal- en schuurdeuren wijd open. In Ouddorp en Goedereede zijn twee molens open. Op twee veehouderijbedrijven die mee doen staat een zuivelbar klaar en als het weer het toelaat en er staat goed gras dan gaan de koeien over een rode loper naar buiten. Verder zijn akkerbouwbedrijven van de partij, evenals een paardenopfok- bedrijf Een biologisch volle grond groentebedrijf houdt een boeren- markt. De Euro Delta Jongeren or ganiseren boerenspelen. Meer info over de deelnemers: www.kijkbijdeboer.nl Weihoek 14, 4416PX Kruinmgen www.detuin-kamer.nl Barbecue Bernini Nero Gas barbecue verkrijgbaar in rood, wit en zwart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57