Hendrika woonde zelf nooit in hoeve Nieuwe Sloeweg is in 2014 gereed □FINSTRM 241 zeeland ZONWERING- EN KOZIJNDRIED Geld nodig voor festivals Spectaculaire aanbiedingen zoals: woensdag 4 april 2012 door Marijke Vael Niet dat ze veel vrije tijd heeft, Linda van der Wekken-Visser (34) is altijd bezig. Met het schoonhou den van de boerenwoning aan de Taaijersweg in Kerkwerve. Die is zo groot dat er ooit twee gezinnen woonden. Ze is verder druk met de tuin, de administratie van het boerenbedrijf, de minicamping en niet in de laatste plaats haar kinde ren. Toch vervalt ze soms in gepeins over Hendrika de Vlieger. De vrouw naar wie de hoeve is ver noemd waar Linda woont met echtgenoot Jan (38), dochter Jacco- lijn (11) en zoon Corné (8). Linda: „Dan zie ik de ingebouwde kolen bak in de schuur, de oude schouw in onze garage, de muurankers op de wagenschuur en vraag me af hoe hier vroeger werd geleefd en gewerkt en wat voor vrouw Hen drika was." Niet dat naamgeefster Hendrika de Kater-de Vlieger ooit zelf op de hoeve woonde. Jaap Huigens uit 'Zien hoe alles groeit en daar een beetje invloed op uit te kunnen oefenen' Kerkwerve ontdekte in het ge meentearchief van Schouwen-Dui- veland dat zij moeder was van een gezin 'in goeden doen'. Haar jong ste telg erfde een flink bedrag dat hij aanvulde met inkomsten uit een suikerfabriek op het Indonesi sche Java. De hoeve aan de Taaijersweg nabij 't Schutje, die later Hendrika's naam zou dragen, heette in 1920 nog 'Vrede geeft Zegen' en was ei gendom van burgemeester C. J. Boogerd. Op enig moment in de tien jaar daarna kocht haar zoon, P.W.H. de Kater, de hofstede en veranderde de naam in 'Hendrika' als eerbetoon aan zijn moeder Hendrika de Kater-de Vlieger die in 1901 op 51-jarige leeftijd over leed. Hoewel Jan van der Wekken 'Vrede geeft Zegen' eigenlijk mooier vindt, zijn hij en zijn vrouw niet van plan om de naam te veranderen. „Iedereen op Kerk werve kent de Hendrikahoeve en weet dat wij daar wonen." Jan groeide er op als enig kind van Leo van der Wekken en Jo Dale bout èn als boer. „Ik heb nooit iets anders willen worden," lacht de man die als kind al aarde vervoer de in zijn speelgoedtractoren en op vijfjarige leeftijd reeds naast zijn vader op tractor en combine zat. „Dat deed ik graag! Ik had een hekel aan school. Ik riep altijd dat ik daar niet heen hoefde omdat ik boer werd." Na de Hogere Land bouwschool in Goes, die wel Jan zijn interesse had, ging hij op ze venjarige leeftijd bij zijn vader wer ken op het 46 hectare omvattende akkerbouwbedrijf „De vrijheid van het eigen baas zijn, het wer ken met de natuur, zien hoe alles groeit en daar een beetje invloed op uit te kunnen oefenen," ver klaart hij zijn grote passie. In 1991 ging Jan van der Wekken een maatschap aan met zijn vader Leo en sinds 2006 runt hij de boerderij alleen. „Mijn vader kwam wel da gelijks helpen. Hij overleed vorig jaar." Recreanten die van april tot okto ber de minicamping bevolken, die Linda en Jan sinds 2004 bij hun hoeve runnen, tonen regelmatig belangstelling voor het pand, dat in 1910 werd gebouwd als vervan ging voor een veel oudere boerde rij. Linda: „Dan geef ik een rondlei ding en vertel hoe het vroeger was ingedeeld. Uit foto's en oude Gratis horren bij aankoop van Finstral kozijnen Triple glas voor de prijs van HR++ glas 4e product van Luxaflex binnenzonwering gratis (altijd de kleinste maat) Elke 2e luxaflexhor voor de halve prijs 350,00 retour voor uw oude terrasscherm (max. 1 scherm per klant) Gratis attentie op maat voor elke bezoeker door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Sloeweg tus sen de A58 en de tunnelweg op Zuid-Beveland moet in 2014 ver breed zijn. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, wegen) heeft dit bekend gemaakt. De verdubbeling van de Sloeweg tot een twee keer tweebaansweg stond eerder voor 2013 gepland. De grondverwerving verliep ech ter moeizaam. Inmiddels is die vlotgetrokken. De- Sloeweg is hard toe aan verbreding. Op werkdagen- stroopt het verkeer 's ochtends op vanaf de A58 richting tunnelweg en 's middags vanaf de tunnelweg. De verkeerslichten bij 's-Heeren- hoek zijn de oorzaak. In het kader van de Westersdrelde- verdieping is Zeeland in 2005 20 miljoen euro toegezegd voor ver dubbeling van zowel ,de Sloeweg als de Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate). Vlaanderen zou dat moeten betalen. Dan moet wel het hele verdrag, inclusief de ontpoldering van de Hedwigepolder, uitgevoerd zijn. De discussie over de Hedwige polder blijft echter maar slepen. Van Beveren verwacht toch niet dat Zeeland naar de 20 miljoen eu ro kan fluiten. „Het is een pro bleem voor de minister hoe ze aan het geld komt." - rollulkon - dakramen - garagedeuren !K O ZIJN E ÏM PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Viissingen Tel: 0118-552010 www.paczonweringen.nl VLISSINGEN - Cultuurwerf-direc- teur Onno Bakker is in Viissingen bezig met een rondje horeca, om geld te verzamelen voor het Bevrij dingsfestival en Onderstroom. Bakker vraagt ondernemers aan het Bellamypark, Beursplein en de Nieuwendijk om een bijdrage van 450 euro voor beide festivals. „Met dat geld kunnen wij investeren in promotie en aankleding van veili ge en gezellige festivals, ook als op stapje naar de komende jaren. Als de bijdragen niet komen, dan zul len we flink moeten snijden. We hebben elke euro nodig." De cafés krijgen er een hoop klan ten voor terug, en bijvoorbeeld een eervolle vermelding op een 'megaledscherm'. irpl Cl"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56