binnenland! 5 gesprek Leers en Boot CDA wil schade verhalen op ouders 'Kindermishandeling weekendCOmpany® neemt grote vormen aan' Vayadkt a^daoia Ook Kamerdebat maakt geen eind aan verwarring Aangiften bangalijst 'Ik had niet verwacht dat mijn houding zoveel stof zou doen opwaaien' Problemeoï met 112 zijn niet lit te sluiten Attractiepark Bobbejaanland Sep' herfstvakantie! www.weekendcompany.nl woensdag 4 april 2012 DEN HAAG - Kinderen die spiegels van auto's trappen, bushokjes ver nielen of graffiti spuiten, zadelen hun ouders voortaan op met een flinke kostenpost. Tenminste, als het aan CDA-Kamerlid Coskun Qörüz ligt. Hij dient deze week een initiatiefwet in die ervoor moet zorgen dat slachtoffers de schade kunnen verhalen op ouders. De schade die kinderen tot 14 jaar veroorzaken, wordt tot nog toe ge dekt door de verzekering. Zijn kin deren tussen de 14 en 18 jaar, dan staan slachtoffers van vandalisme vaak met lege handen, aldus (^örüz. Om hen meer kans te ge ven op een vergoeding, moeten de regels volgens de CDA'er worden aangepast. „Als een kind zelf de schade kan vergoeden, is de kwestie meteen af gedaan. Zo niet, dan kan een slachtoffer naar de ouders", stelt C^örüz. De ouders kunnen het geld dan weer verhalen op hun kind. Hij kan zich voorstellen dat bij voorbeeld zakgeld wordt ingehou den of dat een vakantie voor een kind niet wordt betaald. De CDA'er weet niet precies hoe veel schade er door kinderen tus sen de 14 en 18 jaar opzettelijk wordt veroorzaakt. „Maar het gaat om miljoenen", denkt hij. CJörüz verwacht dat hij in de Tweede Ka mer voldoende steun zal krijgen. ALKMAAR - Twee meisjes hebben bij de politie in Alkmaar aangifte gedaan van belediging omdat ze op een 'bangalijst' staan op inter net. In de loop van deze week ko men nog drie andere meisjes aan gifte doen, zo maakte de politie gis teren bekend. Een woordvoerster kan nog niet aangeven wat er pre cies met de aangiften gebeurt. Burgemeester Eis Boot Rechten van de Mens in Straats burg kan stappen om zijn uitzet ting aan te vechten. Minister Leers beantwoordde giste ren in de Tweede Kamer vragen over de Limburgse Angolees Mauro Manuel. foto Phil Nijhuis/ANP door Lianne Sleutjes DEN HAAG - De uitleg volgens Gerd Leers: het is verkeerd gesnapt door niet ter zake kundige journalisten die in een interview verbanden leg gen die er niet zijn. Want de minis ter van Immigratie en Asiel hééft niet gezegd dat Mauro na afloop van zijn studie terug moet naar An gola omdat hij jokte over zijn naam. Hij sprak in het algemeen. Als bewijs leest Leers in de Tweede Kamer de schriftelijke weergave voor van de bandopname: „En daarna moet hij terug." Waardoor de verwarring compleet is in de Tweede Kamer waar Leers zich gisteren moest verantwoorden over een interview in Trouw. Vóór het omstreden citaat ging dit inter view specifiek over Mauro. Dus 'moet hij terug' gaat toch echt over Mauro, stelt een verbijsterde oppo sitie. „Nee", volhardt Leers: „Dat was algemeen, als mensen liegen. Ik legde geen koppeling met Mau ro. Als Mauro's studie is beëindigd, bekijken we de zaak opnieuw. Er kan een nieuwe situatie ontstaan waardoor hij hier kan blijven. Daar heb ik me niet over uitgelaten, dat moeten we dan beoordelen." Dat Mauro als kind over zijn achter naam loog, is volgens Leers geen be lemmering voor een eventueel lan ger verblijf Als 10-jarige gaf hij bij binnenkomst zijn moeders naam op in plaats van die van zijn vader. De gemoederen over de inmiddels 18-jarige Mauro liepen in het najaar ook al hoog op. De tiener was afge wezen als asielzoeker en moest na zijn achttiende verjaardag terug naar Angola. Leers zei dat hij niet anders kon volgens de regels. Een groot deel van de oppositie en ook het CDA wilden dat hij toch kon blijven omdat politici hem belof ten hadden gedaan. Uiteindelijk kreeg Mauro een studievisum. Dat betekent wel dat hij na afloop in principe terug moet naar Angola. Leers betreurt het dat Mauro weer in het middelpunt van de belang stelling is gekomen door zijn toe doen. 'Den Haag' had afgesproken de jongen of andere individuen niet meer in de schijnwerper te zet ten. Leers had maandag nog even met de pleegmoeder van de jongen gebeld. Maar het maken van excuses, zoals GroenLinks en D66 hem vroegen, ging er niet in. „Ik legde niet de koppeling tussen het jokken van Mauro en dat hij voortijdig terug moet." De minister lag gisteren ook al on der vuur van de oppositie - 'U moet hard optreden van de PW' - omdat hij volhardt in het uitzetten van Afghaanse asielzoekers die vol gens hem oorlogsmisdadigers zijn. Veertig burgemeesters keren zich tegen uitzetting van deze mensen. Die van Giessenlanden gracht dat vorig week in de praktijk. Zij ver bood de politie om'de man uit te zetten omdat zij vreest voor versto ring van de openbare orde. Leers zegt de burgemeesters niet te wil len 'overrulen'. Het liefst wil hij sa men met hen tot een oplossing ko men maar het uitzetten gaat wat hem betreft door 'op een zorgvuldi ge manier'. DEN HAAG - Nieuwe problemen met het alarmnummer 112 zijn niet uit te sluiten, maar volgens mi nister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) zit iedereen „er bovenop" om die te voorkomen. Hij zei dat gisteren in de Tweede Kamer waar het CDA zich grote zorgen maakt over recente storingen. Daardoor was 112 via vaste telefoonnummers onbereikbaar. Een eerste storing volgde volgens Opstelten op ge pland onderhoud, de tweede door een storing in het KPN-netwerk. Volgens managing director KPN Nederland Joost Farwerck is „ieder probleem met het alarmnummer er één te veel, want de bereikbaar heid is essentieel voor de samenle ving en de hulpverleners". Volgens KPN mistte 112 enkele tientallen te lefoontjes, waarvan 25 serieuze op roepen. Dat zou niet tot grote ge volgen hebben geleid. DEN HAAG - Kindermishandeling neemt in Nederland epidemische vormen aan. Dat zegt Kinderom budsman Marc Dullaert. In april 2011 benoemde de Tweede Kamer hem. „We hebben hard gewerkt en veel resultaten geboekt, nu is het aan de overheid om in actie te komen." Dullaert kreeg fors meer werk dan verwacht. Hij zette meer dere onderzoeken op touw. „Ne derland staat op nummer 4 van de gelukkigste landen ter wereld. Maar er wordt vergeten dat enkele groepen flink in de knel zitten en kinderen daarvan de dupe wor den. Precies voor die kinderen neem ik het op." En dat zijn er nogal wat, bléek onder meer uit onderzoeken van de Kinderom budsman. In Nederland leven ruim 300.000 kinderen onder de armoedegrens, 3000 kinderen wachten soms al jaren op een ver blijfsvergunning en 111.800 kinde ren hebben te maken met mishan deling. Dullaert merkt dat de uitkomsten van zijn onderzoeken veel mensen laten schrikken, maar ziet nog niét dat er daadkrachtig wordt gehan deld.„Bewindslieden hebben goe de intenties, maar concrete acties lijken vervolgens uit te blijven." Het komende jaar wil hij dan ook de overheidsplannen monitoren. Er wordt momenteel onvoldoende aandacht besteed aan preventie, vindt Dullaert. Ook is er volgens hem onvoldoende capaciteit om bijvoorbeeld slachtoffertjes van mishandeling adequaat te behan delen. Verder wordt er te weinig re kening gehouden met de psychi sche schade die kinderen oplopen als ze lang in onzekerheid leven doordat ze geen verblijfsvergun ning krijgen. incl. overnachting in 4* hotel entree! 1 overnachting incl. ontbijt 1 x entree Bobbejaanland MMMax. 2 kinderen gratis in hotel L Kinderen ook gratis entree in: 3» - Verblijf tot 31 oktober 2012 Korting 45% M Ramada Plaza Antwerp An.'wpev; 137 beschikbaar! OP=OP I I I I I Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09JD0 - 21,00 uur za 10.00 uur - 16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezeIting en excl. reserveringskoslen 12,50 per boeking. Bij verblijf in juli en aug. bedraagt de prijs €49 p.p. Let op! Alleen op 4 april tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5