Volvo mengt zich met nieuwe V40 in de strijd met andere merken Nieuwe Kia Cee'd is verfijnder JVUf8 kJtLAND Nieuwe MG5 gereed Dieselprijs Mazda CX-5 207 CC Roland Garros Audi A3 nieuws vooral onderhuids Dacia Lodgy biedt rijder veel ruimte Subaru Impreza als twee druppels... A 1 1' J';'"2 - Het inmiddels 'Chinese' merk MG start bin nenkort in eigen land met de verkoop van de nieuwe MG5. Het is een beslist aardig ogende middenklasse hatchback op basis van de be staande MG6 sedan. Over anderhalfjaar wordt de Europese lancering verwacht met een die selmotor en downsize benzinemotoren. Van de nieuwe Mazda CX-5 crossover was al enige tijd de instapprijs bekend met benzine motor. Nu weet het merk ook te vertellen wat de dieselversie gaat kosten, die vanaf 1 juli ver krijgbaar is. Deze auto heeft een 150 pk 2.2 SkyActiv dieselmotor voor 30.990 euro. Vier- wielaandrijving, automaat en 175 pk zijn ook verkrijgbaar. Peugeot zet de naam van het beroemde Parijse tennisstadion dit keer op de luchtige 207 CC. In de Roland Garros uitvoering biedt deze wit gespoten auto 17 inch wielen, bandenspan ningscontrole, automatische klimaatbeheer sing, ESP, lederen stuur, met leer bekleed meubilair en verwarming op de voorstoelen en parkeersensoren. De 1.6 VTi met automaat kost 30.865 euro en de 150 pk THP komt op 31.120 euro. De nieuwe Audi A3 lijkt qua vormgeving sterk op z'n voorganger, maar is qua bodemgroep volledig nieuw en krijgt daar van zelfs de primeur. Het is al veel vaker gebeurt dat Audi binnen Volkswagen Groep als eerste mag komen nieuwe componenten. En zo krijgt de nieuwe generatie A3 de wereldprimeur van de MQB modulaire bodemgroep. Eind augustus staat de marktpresentatie op het programma. De nieuwe bouwwijze levert onder meer voordeel op in het gewicht van de auto dat gemiddeld met 80 kg is afgenomen. Daarmee daalt weer het brandstofverbruik. De 4,24 meter lange driedeurs hatcback (Sportback en sedan volgen) behoudt een zeer vertrouwde uitstraling, maar heeft uiteraard een volledig nieuwe koets. Er zijn drie nieuwe viercilinder motoren voor zien die meer dan tien procent zuiniger zijn. Denk hierbij aan de 1.4 TFSI van 122 pk, de 180 pk sterke 1.8 TFSI en de nieuwste oplage van de 2.0-TDI goed voor 150 pk. Later komt er nog een extreem zuinige 1.6 TDI, hybride uitvoeringen en auto's geschikt voor aardgas. De wielophanging is voor van het McPherson type, terwijl achter een multilink constructie wordt toegepast. Uiteraard werkt de besturing elektromechanisch. Zoals verwacht past Audi in het interieur zeer hoogwaardige materia len toe. Voortaan heeft iedere A3 standaard airco. Met de volledig nieuwe Cee'd trekt Kia de lijn door die is ingezet met de Picanto. Rio en Op tima. De Cee'd is ontworpen, ontwikkeld, en gefabriceerd in Europa. Hij is verfijnder en efficiënter en staat voor een nog beter rijgedrag dan zijn voorganger. Door de moderne motoren heeft de nieuwe Cee'd een lage C02-uitstoot. Dit resulteert in groene ener gielabels en slechts 20 procent bijtelling voor de zakelijke rijder. De Cee'd is langer (lengte 4,3 meter), lager en slanker dan het voorgaande model en heeft een meer gestroomlijnd silhouet. Het is het resultaat van uitgebreide windtunneltests in Kia's wind tunnel. Kia verwacht dat het gebruik van nog be ter materiaal en een uitgebreide reeks hightech voorzieningen er voor zullen zorgen dat het inte rieur van de nieuwe Cee'd naadloos aansluit bij de premium uitstraling en kan wedijveren met de 'best-in-class' rivalen in het drukke C-segment. De nieuwe Cee'd wordt leverbaar met twee ben zinemotoren (1.4 MPI, 1.6 GDI) en twee diesel motoren (1.4 WGT,1.6 VGT) met vermogens van 90 tot 135 pk. De opgewaardeerde motoren hebben een met 4 procent verbeterd gemiddeld brandstofverbruik. Vooral de 128 pk diesel met EcoDynamics is zuinig met 3,7 1/100 km. In mei staat de vijfdeurs bij de dealers en in september de Wagon-versie. De nieuwe V40 van Volvo is niet alleen een be langrijk model voor het merk, de vijfdeurs hatch back komt precies op het juiste moment dat alle premiummerken hun aanbod vernieuwen (BMW 1-serie, Mercedes A-klasse, Audi A3) en is bo vendien de eerste volledig nieuwe Volvo na de overname door het Chinese Geely. De basis blijft echter vertrouwd. Het onderstel is afgeleid van de bestaande C30/S40/V50/C70- reeks en voert in origine terug naar de vorige Ford Focus. Natuurlijk heeft Volvo het geheel helemaal naar de smaak van deze tijd bijgepunt. Qua vormgeving bestaat er geen enkele twijfel, dit is een rasechte Volvo die behoorlijk aansluit bij de V60 met zijn lage neus en hoge achterlichten. De auto mag vanaf eind zomer meteen vol aan de slag in het segment samen met andere nieuwko mers als de BMW 1-serie, Audi A3 en Mercedes A-klasse. Volvo zou zichzelf niet zijn als ze geen volledig nieuw veiligheidsitem zouden lancering op deze belangrijke auto. Het is een voetgangersairbag ge worden. Bij een aanrijding wordt vliegensvlug de motorkap omhoog gebracht en tegelijk de ruimte tussen kap en voorruit gevuld met deze airbag. Een aanrijding blijft voor een voetganger nog steeds geen pretje, maar de overlevingskansen nemen er enorm door toe. Verder is er een flinke reeks motoren klaargezet van zuinig tot sportief. De T3 is de instapkracht- bron bij de benzinemotoren, een 1.6 liter turbo goed voor 150 pk en 240 Nm aan trekkracht. Deze versie komt beschikbaar vanaf 25.995 euro. En voor exact hetzelfde bedrag levert Volvo de 1.6 DRIVe met een 115 pk diesel die door zijn Een echte Volvo, de nieuwe V40, met als bijzonder item een voetgangersairbag, we hadden niet anders verwacht. extreem lage C02-uitstoot van 94 g/km in aan merking komt voor 20 procent bijtelling. Afhan kelijk van de markt loopt het programma op tot de 2.5 liter vijfcilinder benzine van 254 pk en de eveneens vijfcilinder D4 diesel die 177 pk en 400 Nm aan koppel voortbrengt. Volvo weet ook nu al te melden dat er een aantrekkelijk Intro Line komt met voor 500 euro extra een keur aan luxueuze en prettige opties. Uiteraard hoort een panoramadak tot de mogelijkheden. Door zijn vele praktische en ruimtelijke mogelijkheden afgezet tegen een gun stig prijs zal de Lodgy een instant succes worden. rid premiere - Audi A3 Er wordt bij Bentley al lange tijd gespeculeerd over een topklasse SUV. Dat het merk op de salon van Genève met een concept zou komen, was een complete verrassing. Het model oogstte meteen kritiek door zijn protserigheid van zowel buitenkant als interieur. Bentley heeft nog tijdens de salon laten weten dat daar meteen iets mee gedaan gaat worden. Dat er een SUV komt is nu 100% zeker. Renault-dochter Dacia is een groeiend merk en dat kan op verschillende manieren worden uitgelegd. Het programma groeit met de nieu we Lodgy ruimtewagen. Deze forse vijfdeurs is 4,5 meter lang en groeit in bagagevolume afhankelijk van de stoelopstelling van 207 tot 827 en maximaal 2.617 liter. De Lodgy komt beschikbaar als vijf- en zevenzitter en wordt net als de bestaande Dacia-modellen onder meer een grote concurrent voor gebruikte auto's. De prijzen zijn op 1 mei bekend. De nieuwe Subaru XV staat inmiddels bij de dealer en blijkt goed te verkopen. Het is een wat hoger op de poten geplaatste vijfdeurs hatch back met stoere details. Dat het niet alleen bij deze variant zou blijven, was bij lancering al wel duidelijk. Na de presentatie in Amerika be leefde de nieuwe Subaru Impreza op de salon van Genève zijn Europese debuut. Niet geheel verwonderlijk gaat het hierbij om de XV-car- rosserie maar dan ontdaan van de stoere ele menten. Technisch loopt de Impreza ook met de XV in de pas en dat betekent zowel de 1.6 als 2.0 liter benzinemotoren als de 2.0 diesel. Subaru lanceert het model in september op de Nederlandse markt. Uiteraard zijn de prijzen op dit moment nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49