§W^and Mercedes maakt A-klasse sportiever Nissan etaleert vier concepten laag G02 Ford-nieuws: sportief en ruim Citroën C4 Aircross: innovatieve SUV Zuinig en sportief: VW Polo Blue GT Fiat: scoort met v BMw komt met de MS Coupe en MS Caonolet. Die worden aangedreven door een VS voorzien van M TwinPower Turbo-techniek. Het vermogen bedraagt 560 pk en de trekkracht 680 Nm. Het verbruik komt voor de Coupé uit op 9,91/100 km. De aandrijflijn omvat een zevenbak met dubbele koppeling. De twee M6'en zijn voorzien van M-design features voor het optimaliseren van de aërodynamica. Fiat is voor het vijfde jaar op rij het automerk met de laagste gemiddelde C02-uitstoot. Het gemiddelde bedraagt "118,2 g/km en dat is 4,9 g/km minder dan het gemiddelde in 2009. Daarmee blijft Fiat merken als Toyota, Peu geot, Citroën, Se'at, en Volkswagen voor. Fiat staat ook als groep bovenaan met een gemiddelde van 123,3 g/km, een verbetering van 2,6 g/km ten opzichte van vorig jaar. Deze resultaten komen uit de koker van JATO Dyna mics, een wereldwijd bekend en toonaangevend automotive consultancy- en researchbureau. In de afgelopen vijf jaar heeft Fiat de gemid delde emissies met 14 procent weten te verlagen van 137,3 naar 118,2 g/km. Dat is significant lager dan de norm van 130 g/km die de Euro pese Unie heeft gesteld voor 2015. De lagere C02-uitstoot is bewerkstelligd door de eco-technologische innovaties gegroe peerd onder 'Air Technologies' en zaken zoals start&stöp, Gear Shift Indicator, eco: Drive en ECO mode. Daarnaast is Fiat wereldwijd nummer één op het gebied van groengas/aardgas aangedreven auto's. De nieuwe B-MAX was niet het enige Ford- nieuws op de Autosalon van Genève. Het merk pakte ook uit met het Tourneo Custom Con cept. Deze luxe bedrijfsauto voor personenver voer is voorzien van een nieuw exterieur, zit vol met geavanceerde technologieën zoals Ford Sync en heeft achterstoelen die in meerdere standen kunnen worden gezet en zelfs helemaal verwijderd kunnen worden. Deze auto biedt een blik op een geheel nieuwe reeks bedrijfsauto's van Ford en,ook de bestel wagenversie mogen we op basis van de con cept snel verwachten. Het sportieve accent op de stand van Ford zat opgesloten in de Focus ST en Fiesta ST. Laatstgenoemde driedeurs hatchback is op een groot aantal punten verbe terd ten opzichte van zijn voorganger. De nieuwe Fiesta ST heeft een 1.6 liter Eco- Boost-motor, een tot 20 procent lagere C02- uitstoot en beschikt over innovaties als Torque Vectoring Control en drie Electronic Stability Control-modi. De nieuwe Fiesta ST zal 20 procent meer vermogen hebben dan zijn voor ganger. De 180 pk, 1.6 liter EcoBoost zal naar schat ting van 0-100 km/u accelereren in minder dan zeven seconden en de auto bereikt een top snelheid van meer dan 220 km/u. In augustus mogen we Focus ST verwachten en de Fiesta ST staat begin 2013 bij de dealers. De nieuwe Kuga maakt ook zijn opwachting dit jaar en dat geldt eveneens voor de gloednieuwe B-MAX. Komende zomer staat de Volkswagen Polo Blue GT bij de dealer. De Volkswagen Polo Blue GT is voorzien van een nieuwe 1.4 TSI motor met cilinderuitscha keling. Dit systeem zorgt ervoor dat in het merenge bied van 1.250 tot 4.000 tpm en bij lage belas ting (benodigd koppel: tussen 25 en 100 Nm) twee cilinders worden uitgeschakeld. Del40 pk sterke benzinemotor zorgt niet alleen voor 'zui nige' maar ook voor sportieve prestaties. De nieuwe Mercedes A-klasse heeft een bedui dend sportiever karakter dan zijn SUV-achtige voorganger. Het model, dat een ereplaats kreeg op de autoshow in Genève, is achttien centime ter lager. Verder onderscheidt de nieuweling zich door een coupéachtige daklijn, sterk aangezette wielkasten en een krachtig front. De koplam punits omvatten LED-techniek en de grille is behoorlijk fors. In de achterspoiler is de antenne geïntegreerd. In het interieur zet Mercedes hoog waardige materialen in om aan te sluiten bij de uitstraling van het model. Mercedes voorziet de auto van krachtige (109 pk tot 211 pk) en effi ciënte motoren. Er zijn uitvoeringen met een C02-uitstoot van 99 g/km, de eerste Mercedes ooit. Uiteraard is ook het veiligheidsniveau van topklasse. Zo is het radargestuurde veiligheids ysteem standaard. De nieuwe A-Klasse komt in september op de Nederlandse markt. Even terug naar de motoren. De A-Klasse maakt gebruik van een nieuwe generatie. De nieuwe benzine- en die selmotoren beschikken alle over 'vraaggestuurde' meervoudige directe inspuiting en turbotechno logie. Op alle versies is de ECO Start/Stop functie standaard. Nissan heeft vier conceptauto's in portefeuille. De Invitation zou zomaar de vervanger kunnen worden van de Note. Nissan doet daarover nog geen uitspraken maar de wereldpremière op de autoshow van Geneve hengelt wel naar een positie in het B-segment. De Invitation biedt een ruim en modern interieur in combinatie met compacte buitenmaten. Het model is een toonbeeld van de technologische richting die Nissan kiest voor wat betreft licht gewicht ontwerp en geavanceerde motorbouw. Samen staan die garant voor een verdere reductie van het brandstofgebruik en de uitstoot van scha delijke stoffen. In 2013 komt de auto op de markt in Europa compleet met Around View Monitor (AVM). Die "zorgt voor een helikopterzicht rond de auto voor parkeergemak en het Safety Shield System dat met behulp van camera's en sensoren de bestuurder waarschuwt voor mogelijk gevaar. Een andere wereldpremière is de Hi-Cross Con cept, een zevenzits crossover met hybridetech niek (elektrisch in combinatie met een 2.0 liter benzinemotor) die de richting toont die Nissan kiest voor zijn toekomstige crossovers. Als derde conceptauto zorgt de volledig elektrisch aange dreven Nissan e-NV200 voor uitbreiding van het elektrische gamma. De uitermate sportieve Juke Nismo Concept rondt het kwartet conceptauto's af. Citroën breidt het gamma uit met de Citroën C4 Aircross. Daarin gaan de traditionele ken merken van een compacte SUV samen met ge avanceerd design en innovatieve technologie. De nieuwkomer is vanaf mei op de Nederlandse markt met een vanafprijs van 23.995 euro. Het design sluit aan bij wat we van Citroën de laatste tijd gewend zijn: aansprekend en elegant. De Aircross wordt geleverd als tweewiel, vier- wiel en lock waarbij de aandrijving gelijkmatig over de wielen wordt verdeeld. Met een draai- knop kan de keuze worden gemaakt. Eerstge noemde uitvoering heeft een C02-uitstoot van 119 g/km (HDi 115)..Stop&Start-technologie is op alle motoren leverbaar. De Aircross heeft een lengte van 4,34 meter en is voorzien van een ruim interieur en een bagageruimte van 442 liter. Dankzij de hoge zitpositie en het panoramische dak biedt de auto volop rijplezier. De uitrusting is uitgebreid met navigatiesysteem en achter- uitrijdcamera. Met de nieuwe A-klasse neemt Mercedes afscheid van het SUV-karakter van het model. De Nissan Invitation lijkt productieklaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45