TO©S stages Patstelling blijft na Kamer mort over JSF-beleid 4l binr PostNL is traag in Brabant Paradijsje met droom- uitzicht! Toen minister Gerd Leers de 'asielportefeuille' aanvaardde, wist hij dat hij het lastig zou gaan krijgen. Deze week zit hij klem tussen twee affaires. woensdag 4 april 2012 DEN BOSCH - De nieuwe werkwijze die PostNL rond Den Bosch en Waalwijk invoerde leidt tot een on gekend grote stroom klachten. Be drijven en organisaties lijden door trage bezorging zoveel schade, dat zij juridische stappen voorberei den. PostNL blijft echter bij het plan het nieuwe sorteer- en bestel systeem in het hele land uit te voe ren. Na publicaties in het Brabants Dagblad spuien de Brabanders massaal hun gal over de postbezor ging. Er zijn honderden klachten over post die niet of veel te laat aankomt en over brieven die op het verkeerde adres belanden. Het Bossche Jeroen Bosch Ziekenhuis verstuurt onderzoeksmateriaal als urinestaafjes niet meer Via de post. De post kwam vaak pas na dagen aan en veel materiaal is dan niet meer bruikbaar, aldus een woord voerder. Het ziekenhuis zet nu koe riers in om via de huisartsen on derzoeksmateriaal op te halen. Ver onica Magazine dient een schade claim in omdat de tv-gids soms pas bezorgd wordt als de week voorbij is. Uitvaartverzorger Dela meldt dat rouwpost regelmatig na de uitvaart wordt bezorgd. PAUL KUSTERS MEÖERLAMÖ OP ïsRIE MA HET SEI.UKK.1SST JAMMER PAT JU OOK MEE PEEP AAM PE EMQUÊTE AMPERS STOMPEM WE OP I. TOOSEMHEMK» NU 5~- of B-daag£& More- InoluS\v& (^ardamo&r Hartelijk welkom op het mooiste plekje van het Gardameer! U ver blijft hoog boven het meer, met schitterend uitzicht. Of u nu lekker wilt badderen, wilt wandelen of fietsen, het kan allemaal in de directe omgeving. Ook kunt u prachtige uitstapjes maken, van een boottochtje naar Limone tot een kijkje bij het kasteel van Arco of de opera van Verona. Elke avond vindt u bij terugkeer in het hotel een heer lijk diner en een prachtig zwembad met uitzicht over het meer! Uw verblijf U verblijft in het comfortabele hotel Forte Charme in Torbole-Nago, met subliem uitzicht over het meer! Het dorpscentrum van Torbole ligt op 900 m, het dichtsbij- zijnde strand op ca. 1,3 km. Uw kamer heeft satelliet-tv, airco, internet minibar, kluis en balkon. Badkamer met douche en toilet. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 16415 euro p.p. 4-, 5- of 8-daagse More inclusive Italië zoek 8e boekcode 16415 Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,4 of 7x driegangenkeuzemenu (ingl. water, huiswijn of frisdrank) 3,4 of 7x koffie/thee met ver snapering (16-17 uur) gebruik buitenzwembad Prijzen 4-d 08/04-25/04 135 26/04-16/05 165 17/05-29/06 185 30/06-13/07 205 14/07-25/08 229 26/08-01/09 209 02/09-08/09 185 09/09-22/09 165 23/09-03/11 145 5-d 145 175 205 8-d 279 339 389 229 429 249 479 229 429 205 389 175 165 339 309 Kinderkorting (met 2 volbetalen- den op de kamer) Kids 0 t/m 9 jaar: gratis Kids 10 t/m 12 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. Het gesprek tussen burge meester en minister Leers over de uitzetting van de Af ghaan Naibzay leverde giste ren geen doorbraak op. Volgens Boot is er structureel iets mis in de relatie tussen Rijk en gemeenten. DEN HAAG - Burgemeester Els Boot van Giessenlanden vindt dat minis ter Gerd Leers (Immigratie, Inte gratie en Asiel) met zijn uitzet tingsbeleid totaal geen rekening houdt met wat er in het land leeft. „Het is nog nooit gebeurd dat zo veel burgemeesters zich zo nadruk kelijk verzetten tegen het asielbe leid van een minister", zegt ze. „Dat laat zien dat er iets structu reel mis is in de relatie tussen de rijksoverheid aan de ene kant en gemeenten met hun inwoners aan de andere kant." Boot weigert gehoor te geven aan de oproep van Leers om de Af ghaanse asielzoeker Rafiq Naibzay uit te zetten. De man wordt ver dacht van oorlogsmisdaden. Zijn vrouw en hun vier kinderen heb ben wel een verblijfsvergunning. „Het gaat mij niet om die man, maar om de achterblijvers", zegt Boot. „Voor mij tellen de effecten op het gezin en de omgeving. Er is gerede kans dat zijn echtgenote zelfmoord pleegt als haar man wordt uitgezet en de hele streek vindt dat deze man na een verblijf van vijftien jaar in Nederland hier moet blijven. Daarnaast heb ik honderden reacties uit het hele land gekregen van mensen die zeg gen mijn houding menselijk en rechtvaardig te vinden. Dat alles bij elkaar bevestigt mij in de over tuiging dat uitzetting slecht is voor de openbare orde en veiligheid. En daar ga ik over en niet de minis ter." Boot werd tot haar verbazing het boegbeeld van het verzet tegen het kabinetsbeleid. „Ik had niet verwacht dat mijn houding zoveel stof zou doen opwaaien." Veertig burgemeesters zijn het openlijk met haar eens dat het ka binet veel te veel zijn eigen gang gaat en dat ze maatregelen in de maag gesplitst krijgen. Zij weige ren daarom mee te werken aan het uitzetten van asielzoekers als dat leidt tot onrust in hun gemeen te. Boot: „Wij zeggen in feite: tot hier en niet verder." Volgens haar staan zij daarmee in hun recht. Leers vindt daarentegen dat burge meesters de openbare orde niet mogen gebruiken om beslissingen van het kabinet te torpederen. Boot moest vanwege haar weige ring de Afghaanse asielzoeker uit te zetten gisteren bij Leers uitleg komen geven. Ze zegt dat ze niet op het matje is geroepen en dat het een uitwisseling van standpun ten is geweest. De patstelling is evenwel niet doorbroken. Boot vindt dat voor uitzetting van Naib zay zorgvuldiger bewijzen nodig zijn voor zijn eventuele betrokken heid bij oorlogsmisdaden. Hij heeft daarvoor zelf een jaar ge leden een verzoek ingediend maar daar niets meer over gehoord. „Zo lang er geen inhoudelijk oordeel is, slaat uitzetting nergens op", vindt Boot. Leers werpt tegen dat al twee keer door een rechter is bewezen dat Naibzay een oorlogsmisdadiger is. Niettemin wil hij op een zorgvul dige manier te werk gaan en er sa men met de burgemeesters uitko men. Mocht.dat niet lukken, dan is er nog een ultimum remedium Leers kan de minister van Jüstitie vragen om een aanwijzing te ge ven. Daarmee kan uitzetting wor den afgedwongen. Leers suggereer de ook nog dat Naibzay eventueel naar het Europees Hof voor de DEN HAAG - De PvdA wil samen met andere landen onderzoeken of de F-16 mogelijk langer kan doorvliegen door middel van een 'end-life update'. Het Tweede Ka merlid Angelien Eijsink (PvdA) zal minister Hans Hillen (Defensie) vragen zo snel mogelijk een onder zoek in te stellen naar een langere gebruiksduur van het jachtvlieg tuig. Eijsink reageert daarmee op het onderzoek van de Algemene Re kenkamer, waaruit blijkt dat door beperking van het aantal vlieguren van de F-16 de toestellen in_ ge bruik kunnen blijven totdat een opvolger beschikbaar is. Han ten Broeke van de WD ziet in het rapport van de Rekenkamer juist argumenten om zo snel moge lijk over te gaan tot besluitvor ming over de aanschaf van de op volger van de F-16, de Joint Strike Fighter (JSF). Jasper van Dijk (SP) wil zo snel mogelijk stoppen met het 'geldslur- pende JSF-project'. Volgens hem toont de Rekenkamer aan dat er geen goed inzicht is in de kosten van de JSF. Van Dijk: „Spreken over de aanschaf van een peperdu re straaljager is van de zotte nu overal hard bezuinigd wordt." De Algemene Rekenkamer bekriti seert in zijn rapport het beleid dat minister Hillen voert ten aanzien van de opvolging van de F-16. Hoe veel de JSF nu precies gaat kosten, daar kan ook de Rekenkamer geen vinger achter krijgen. In het rapport wordt in elk geval niet gespeculeerd over interne do cumenten van het Pentagon van dit voorjaar, waarin wederom reke ning wordt gehouden met een prijsstijging van 30 procent. Het laatste bedrag dat Defensie heeft gemeld, is een aanschafbe- drag van 60,4 miljoen euro per toe stel. Die volgens de Rekenkamer 'kale stuksprijs' dateert van 2010. In de VS circuleren al bedragen van boven de 100 miljoen euro per toestel. De vraag hoeveel JSF's Nederland straks nog kan kopen voor het budget van 4,5 miljard, blijft daar mee door de Rekenkamer onbeant woord. In het rapport wordt vastgesteld dat het parlement nauwelijks in zicht heeft in de exploitatiekosten van het oude (F-16) en het beoog de (JSF) jachtvliegtuig. Het langer laten doorvliegen van de F-16's gaat volgens de Rekenkamer meer kosten dan de 300 miljoen waar mee minister Hillen momenteel re kening houdt. De toestellen vra gen meer onderhoud en meer on derdelen. Sommige toestellen zijn bij de beoogde vervanging in 2021 meer dan dertig jaar oud.Volgens de Rekenkamer ontbreekt het de Tweede Kamer aan een overzicht van alle kosten. Hillen heeft op dat punt beterschap beloofd. I5e-nt v daar al 'nS A phaFO^*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4