sport 133 Schrijf nu in voor de PZC Familieloop Mooi alternatief voor eigen deelname Van Lierens mooiste moment Over 114 dagen beginnen de Olympische Spelen. Deze krant kijkt vooruit met Zeeuwen die iets van doen heb ben met Londen 2012. In deel 3: Laurens van Lieren. Routes PZC Familieloop I woensdag 4 april 2012 MIDDELBURG -^Het heeft even ge duurd voordat*dit jaar een geschik te datum gevonden was, maar nu is het toch gelukt. De vijfde editie van de PZC Familieloop wordt op zatërdag 30 juni gehouden. Het is in het eerste weekeinde van de va kanties van de basisscholen. Ook over de te lopen afstanden is even getwijfeld, maar uiteindelijk is al les bij het oude gebleven. De deel nemers kunnen kiezen uit de drie kilometer, tien kilometer of de hal ve marathon (21,1 kilometer). De start en finish zijn net zoals de afgelopen twee jaren voor het Arse naaltheater aan het Arsenaalplein in Vlissingen. Ook het parkoers is gelijkgebleven. Het gaat via de Nieuwendijk naar de boulevards en vanaf daar richting Zoutelande. Op de boulevard ligt het keerpunt van de drie kilometer. Het keer punt van de tien kilometer ligt vlak voor Dishoek en het keerpunt van de halve marathon ligt een stukje voor Zoutelande. De start van de drie kilometer is om 9.30 uur uur, die van de tien en de 21,1 kilometer zijn om 10.15 uur. Deel name kost voor de drie kilometer vijf euro, voor de tien kilometer acht euro en voor de halve mara thon tien euro. Inschrijven voor de Familieloop kan vanaf vandaag. Dat kan via de site www.inschrij- ven.nl (zoek de datum van 30 juni) of - veel makkelijker - via het linkje op de website van de PZC: www.pzc.nl/familieloop. De PZC hoopt ook dit jaar weer veel beginnende hardlopers aan de start te krijgen. Speciaal voor hen is een trainingsschema gemaakt. In tien weken kunnen ze zich op verantwoorde wijze klaarstomen voor de tien kilometer. Volgens het schema beginnen de trainin gen op 23 april, maar niemand ver biedt het om eerder te beginnen. Het schema is dan eerder afge werkt, in de laatste weken kan dan nog een eigen, ontspannen pro grammaatje worden afgewerkt. Het schema staat binnenkort in de krant en is vanaf vandaag ook op de website terug te vinden. Programma Datum: zaterdag 30 juni Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter. Starttijden; drie kilometer om 9.30 uur, tien en 21,1 kilometer om 10 15 uur. Locatie: Arsenaaltheater in Vlissin gen Inschrijven: www.inschrijven.nl of via de website www.pzc.nl/familieloop. Kosten: drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilo- meter: tien euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Dressuurruiter Laurens van Lie ren hoopt ooit nog eens zelf aan de Olympische Spelen mee te doen. In Londen zal de inwoner van Schore werkzaam zijn als commentator bij de NOS. door Roeland van Vliet SCHORE - Laurens van Lieren was in 2011 tijdens het Europees kam pioenschap dressuur, dat in Rotter dam werd gehouden, al een paar keer te gast bij NOS Studio Sport. Vanuit de studio in de Maasstad liet hij zijn licht schijnen over het toernooi. Tijdens de Olympische Spelen van komende zomer gaat hij nog een stapje verder. De Bevel ander zal met Jan Roelfs commen taar geven bij alle paardensport wedstrijden. „Dan zie je dus niet meer mijn gezicht, maar hoor je al leen mijn stem." Na het EK ging de dertigjarige Van Lieren, die zelf al jarenlang mee draaide op het hoogste niveau van de dressuursport, met de NOS om tafel zitten. „In dat gesprek bleek dat men de samenwerking met mij was bevallen", vertelt hij. „En ze hebben me toen gevraagd of ik dit jaar commentaar wilde geven bij de wereldbekerfmale in Den Bosch en op de Olympische Spe len. In een olympisch jaar pakken ze het bij Studio Sport extra se rieus aan. Ze wilden het allemaal heel goed geregeld hebben." Van Lieren zal in het commentaar hokje plaatsnemen naast Roelfs, streeks uitgezonden en moeten we dus wel iedereen kennen. Je kunt het je niet permitteren iets ver keerds te zeggen. Bij het springen ben ik minder op de hoogte dan bij de dressuur. Ik ken natuurlijk wel de echt grote namen, maar op de andere combinaties moet ik me nog goed voorbereiden." Van Lieren noemt zijn werk voor de NOS 'een mooi alternatief voor een eigen deelname aan de Spelen. „Ik mag in Londen overal met mijn neus bovenop staan." In 2008 maakte hij grote kans op een startbewijs, zeker nadat hij met Hexagon's Ollright zesde was ge worden in de wereldbekerfinale. Maar een peesblessure bij zijn vier voeter gooide roet in het eten. „Toen hij zich ernstig verstapte, wist ik al meteen dat het voor mij verkeken was. Uiteindelijk was Oll right er ook een halfjaar uit." In Peking won Nederland zilver in de landenwedstrijd. In Londen heeft de Oranje-equipe ook grote kans op een plak. Van Lieren heeft zijn hoop gevestigd op 2016 (Rio de Janeiro) en 2020. „Bij één van die edities zou ik graag meedoen", vertelt hij. „Ik ben natuurlijk af hankelijk van de ontwikkeling van mijn paarden en het niveau van mijn concurrenten, maar ik heb wel de hoop dat het gaat lukken." En ook na 2020 zijn er natuurlijk nog kansen. In de dressuursport kun je lang mee gaan, zo is be kend, en daar is de Japanner Hiros- hi Hoketsu het ultieme bewijs van. Hij is 71 jaar en neemt deel in Londen. een geroutineerde commentator. Tot nu toe was zijn stem meestal te horen bij voetbal- en tenniswed strijden. In 2012 doet hij de paar densport - dus dressuur en sprin gen - op projectbasis. „Hij pikt het snel op en .ziet 't snel", zegt Van Lieren. „Hij zal tijdens de wedstrij den iets meer voor de algemene dingen zijn en dan ben ik de man met de expertise." In Göteborg konden Van Lieren en Roelfs in februari al aan elkaar wennen. Daar waren de twee aan wezig om commentaar te leveren bij de wereldbekerwedstrijd - zij het niet live - en konden ze alvast wat huiswerk doen. „Half april hebben we onze echte vuurdoop bij de wereldbekerfinale. Dan wor den de wedstrijden wel recht- Laurens van Lieren Bij het mooiste moment uit de olympische geschiedenis denkt Laurens van Lieren aan de dubbelslag van de Nederlandse springruiters in 2000 in Syd ney. Jeroen Dubbeldam won daar goud, Albert Voorn het zilver. „Het was heel opvallend en ook heel onverwacht", licht de dresuurruiter toe. „Als je met twee man in de finale zit, houd je er niet direct rekening mee dat die eerste en tweede worden." archieffoto Carsten Rehder Vlissingen Groot Valkenisse ^ertsen Klein Vaikeriisse Start en finish bij het Arsenaal Keerpunt halve marathon Dishoek cf Zwanenburé Keerpunt 3 km Drankpost Keerpunt 10 km Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33