321 sport Turnsters twee keer aan de bak met Pasen Voor het eerst Italiaanse wielerteams in Omloop Eerste podiumplaats Team Nutswerk Groene Ster 2 op drempel van titel Piëdro Schweertman weer naar EK squash Sassenaar Van Assche in EK-trajectselectie Dammers PWG 2 veroveren beker JJJjZLLIU wertkove woensdag 4 april 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Turnschool Zeeland houdt zaterdag in de Vlissingse Sporthal Baskensburg het Zeeuws kampioenschap voor vrouwen. Er wordt gestreden in de ere- tot en met de vijfde klasse. Wederom in Baskensburg doet op paasmaan dag de Moreau Gymnastic Tour Nederland voor het eerst aan. Dit toernooi is vernoemd naar de Franse kledingsponsor Christian Moreau. „Het wordt al jaren gehou den in België en in Frankrijk. Mor eau zorgt ook voor financiële on dersteuning, waardoor wij een na tionaal toernooi kunnen houden", zegt een trotse voorzitter Michel van Gils van Turnschool Zeeland. De Moreau Gymnastic Tour valt niet onder de verantwoording van turnbond KNGU. Daardoor ne men alle 25 deelnemende vereni gingen gekwalificeerde juryleden mee. Uit alle hoeken van het land komen turnsters paasmaandag hun kunsten vertonen, onder wie ook uit Sneek. Het niveau van de wedstrijd ligt hoog. De gehele lan delijke subtop is aanwezig. Verder maken eredivisieturnsters hun op wachting in Vlissingen. Een aantal talentvolle meisjes van de Amster damse turnschool Turning Spirit zullen naar verwachting hoge ogen gooien. Zeeuwse troeven zijn onder anderen Rachelle Hamels en Minnah Sharifi. Om 9.00 uur beginnen de instap pers en de pupillen 1. De pupillen 2, jeugd en junioren starten om 13.00 uur, terwijl de jeugd, junio ren en senioren om 16.45 uur be ginnen. Het Zeeuws kampioen schap begint zaterdag om 8.30 uur en eindigt omstreeks 19.00 uur. Van Gils: „Er doen alleen Zeeuwse turnsters mee. In totaal staan er 210 op de deelnemerslijst." Meer informatie is te vinden op www.turnschool-zeeland.nl. MIDDELBURG - De EPZ Omloop van Borsele heeft bij de elitevrou wen ook dit jaar weer een sterk deelnemersveld. Voor deze 29e ei- ditie hebben zich 33 ploegen aange meld. Vooral veel buitenlandse ploegen komen zatêrdag 21 april naar 's-Heerenhoek. De winnares van de vorige vier edi ties, Kirsten Wild sta-at op de voorlopige deelnemerslijst. Wild werd zondag in de Ronde van Vlaanderen-en half maart tweede in de eerste Wereldbekerwed strijd, de Ronde van Drenthe. Dertien internationale ploegen ko men naar de EPZ Omloop van Borsele. Daaronder onder andere ploegen uit Canada, Australië, Duitsland, USA en drie Italiaanse teams. Het is voor het eerst dat er ploegen uit Italië aan de start staan. Dit komt omdat er een Itali aanse wedstrijd van de UCI-kalen- der is geschrapt. Joelle Numainville van de Canade- Kirsten Wild se ploeg, die nog derde werd in de Ronde van Vlaanderen, zal ook starten. De renster eindigde in de massasprint voor een podiumplek net voor Kirsten Wild. Marianne Vos staat niet op de voorlopige deelnemerslijst. Net zo als de vorige edities kiest Vos er voor om haar programma pas op het laatste moment in te vullen. Vorig jaar zegde ze haar deelname toe pas twee dagen voor de EPZ Omloop van Borsele. MIDDELBURG De Zeeuwse vrouwen-wielerforma- tie Team Nutswerk heeft z'n eerste podiumplaats van het seizoen te pakken. In de Ronde van Oploo sprintte Joukje Braam in een veld van honderd rensters naar de der de plaats. De sprint werd aange trokken door haar ploeggenote Ines Klok. In de GP Dottignies hiel den twee Nutswerk-rensters stand in een veld vol profs. Tara Gins en Wendy Versluis sprintten mee om de hoofdprijzen, maar finishten midden in de groep. WOUW Groene Ster 2 is nog slechts één punt verwijderd van de titel in de eerste klasse van het zaalvoetbal. De Vlissingers manoeuvreerden zich in een riante uitgangspositie door de uitwedstrijd tegen Heerle 1 met 6-3 te winnen. De ruststand was 1-2. Imad Azzanagui (2x), Mou- rad Azzanagui (2x), Khalid Saiboua en Salim Ben Sellam verzorgden de productie. Woensdag 18 april speelt Groene Ster 2 zijn eerstvol gende wedstrijd. In Vlissingen is die dag FC EL 2 de tegenstander. MIDDELBURG Squasher Piëdro Schweertman neemt begin mei met Nederland deel aan het Europees kampioen schap voor landenteams. De Koude kerkenaar is één van de vijf man nen in de Oranje-selectie. Laurens Jan Anjema, Sebastiaan Weenink, Bart Ravelli en Rick Penders zijn. de anderen. Schweertman was er al menigmaal bij op een EK. Met hem in de ploeg verzekerde Oranje zich enkele ke ren van een bronzen medaille. Het toernooi is van 1 tot en met 6 mei in Nümberg. MIDDELBURG Sassenaar Anthony van Assche is de enige Zeeuwse turner die een plaats in de EK-trajectselectie heeft gekregen. Bondscoach Mitch Fen- ner liet Goesenaar Carlo van Min de en Middelburger Jeffrey Telussa al afVallen. De EK-trajectselectie bestaat nu uit elf mannen. Het EK is eind mei in Montpellier. Epke Zonderland en Jeffrey Wammes zijn al zeker van deelname. Van Assche is kansrijk voor één van de andere drie plek ken in het Nederlandse team. AAGTEKERKE Het tweede viertal van PWG 's-Gra- venpolder heeft de finale van de Zeeuwse dambeker gewonnen. Het 1 Zuid-Bevelandse team won dankzij zeges van Johnny de Leeuw, Mar- tin van Dijk en Rianka Rentmees- |f ter met 6-2 van Aagtekerke. Roland de Rijke redde met een combinatie- ve zege op Jaap Veerhoek de eer voor de thuisclub. De wedstrijd om de derde plaats werd een prooi voor Middelburg, dat Souburg met 5-3 versloeg. Daaf Kasse en Arie Kammeraat wonnen J:\ namens Middelburg. Dat is zakelijk bankieren anno nu Ondernemen is vooruitkijken. Dan is het prettig als u een relatiemanager heeft die met u meedenkt over uw plannen. Die relatiemanager is dichtbij. Volop actief in uw regio en altijd op de hoogte van de ontwikkelingen in uw sector. Hij vraagt zich nietaf of, maar hoe iets kan. Net zoals wij dat bij onderstaande klanten deden. Wij danken hen voor het vertrouwen. Benieuwd naar onze aanpak? Maak via 0118 - 67 25 85 een afspraak met Francoise Wittmer- Van Loon, Directeur Bedrijven Walcheren. Want een goed plan steunen wij graag. DE BANK ANNO NU supermarkten Do Graaf Assurantiën en Financieel Adviseurs b.v. LIEVENS TWICE INTERFLEX De Tamboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32