31 Ti gei Woods is vooral weer golfer Contador ziet af van Zwitserse rechtsgang Ivica Olie bevestigt suprematie Bayern tegen Marseille Feyenoorders op bezoek bij Smerdiek Antonio Cassano weer fit na hartoperatie Ma rit Bouwmeester voert vloot aan Kitajima voor vierde keer naar de Spelen woensdag 4 april 2012 Lionel Messi scoort namens Barcelona uit een strafschop in de kwartfinale van de Champions League tegen AC Milan. De Catalaanse ploeg zou het duel met 3-1 winnen. Die zege volstond ruimschoots om door te stoten naar de halve finale. De heenwedstrijd eindigde in 0-0. foto Manu Fernandez door Eric de Jager AUGUSTA - Als een afgeschreven Ti- ger Woods twee keer als vierde eindigt bij de Masters, dan kan een herboren versie van de super held maar één ding doen: spelen om de winst in het Majortoernooi dat hij in 1997 als 21-jarig nieuwko- mertje won. Vooral in Amerika is Woods als een verloren zoon binnengehaald, nadat hij vorige week zijn eerste overwinning in tweeënhalf jaar boekte. Niet langer klinkt er boege roep als de voormalige wonderboy van het golf de baan betreedt. Niet langer klinkt er medelijden vanwe ge de waslijst aan blessures die hij de afgelopen jaren opbouwde. De 36-jarige Woods moet er naar gesnakt hebben. Een week voor zijn zege in het Arnold Palmer In vitational ging het nog over drie vermeende minnaressen die sa men een pornofilm maakten over hun escapades met de golfer. En over het boek dat zijn ex-coach Hank Haney uitbracht, waarin Woods wordt afgeschilderd als een seksverslaafd, asociaal heethoofd. Woods raakte in drie jaar tijd zijn nummer-één-positie, zijn vrouw, zijn huis, zijn caddie en zijn on kreukbare, miljoenenopbrengende imago kwijt. Maar nu, aan de vooravond van de 76e Masters in Augusta, is Woods weer de topsporter met vier groe ne winnaarsjasjes in de'kast. Een oude ambitie, het breken van Jack Nicklaus' record van achttien Ma- jortitels, is afgestoft en blinkt alsof het weer 2008 is. Dat jaar won Woods het US Open en was zijn scheiding nog geen voorpagina nieuws. Want voordat Woods' huwelijks problemen en blessures hem van de sport- naar de societylcolom- men trokken, was hij een golffeno- meen. Eldrick Tiger Woods is de man van bijna 130 toernooizeges, van veertien Majortitels. Tijdens de Honda Classic, begin maart, brak die golfer eindelijk weer door de grauwsluier heen die hem sinds 2009 bedekte. Hij verloor weliswaar van Rory Mcllroy, het wonderkind van nu, maar zijn flightgenoot Ernie Els stelde vast: „Dit was weer die jongen waar ik altijd als tweede achter eindigde." Drie weken later boekte Woods zijn 72ste PGA Tour-overwinning in Bay Hill. De liefhebbers van statistieken do ken meteen in de boeken: vooraf gaand aan elk van zijn vier Mas- terszeges won Woods een voorbe- reidingstoernooi. Niet dat Tiger die statistieken nodig heeft, want hij voelt zich altijd thuis op de Au gusta National. Niet voor niets won hij er zijn eerste Major, niet voor niets werd hij er in 2010 en 2011 tijdens de donkerste dagen van zijn carrière 'gewoon' vierde. Of de wederopstanding in Augus ta wordt bekroond, ligt de komen de dagen niet alleen aan Woods zelf Er is tegenstand genoeg. Land genoot Phil Mickelson zal Tiger graag dwarsbomen. En er loopt een handvol jonkies over de ba nen, onder aanvoering van Rory Mcllroy, dat geen enkel ontzag meer heeft voor Woods. ICosuke Kitajima heeft zich als eer ste Japanse zwemmer voor de vier de keer in zijn loopbaan geplaatst voor de Olympische Spelen. Bij de kwalificatiewedstrijden in Tokio dwong hij gisteren in Tokio met een tijd van 58,90 een startbewijs op de 100 meter schoolslag af. Bij de Spelen in 2004 en in 2008 won Kitajima de olympische titel op de 100 en 200 meter schoolslag. MADRID Alberto Contador ziet af van een gang naar de Zwitserse rechter om zijn dopingschorsing van twee jaar aan te vechten. „Mijn advocaten zeggen dat zo'n beroep praktisch kansloos is", aldus Contador, die in februari zijn zaak bij het internatio nale sporttribunaal CAS verloor. Hij werd met terugwerkende kracht voor twee jaar geschorst we gens de vondst van een minieme hoeveelheid van het verboden mid del clenbuterol in zijn bloed. De ze ge in de Ronde van Frankrijk in 2010 is hem ontnomen. Bayern München mag gaan denken aan Real Madrid als de zeer waarschijnlijke tegenstander in de halve eind strijd van de Champions League. De Duitse club had zijn toppers Arjen Robben en Mario Gomez gisteren hele maal niet nodig om Olympique Marseille opnieuw met 2-0 te verslaan in de kwartfinale. De Kroatisch spits Ivi ca Olie maakte van de gelegenheid gebruik zich te bewijzen en scoorde tweemaal, al voor rust. Real Madrid ver dedigt vandaag in Spanje een voorsprong van 3-0 tegen Apoel Nicosia. MIDDELBURG De Feyenoorders John Guidetti, Ste fan de Vrij, Jordy Clasie en Jerson Cabral komen donderdag 3 mei op bezoek bij voetbalvereniging Smer diek in Sint-Maartensdijk. Zij doen dit ter ere van een duel ten behoe ve van de kankerbestrijding tussen de vrouwen van Smerdiek en Trim- club Altijd Stram. Bij Altijd Stram zullen onder anderen Pierre van Hooijdonk, Dolf Roks alsmede Dennis en Gérard de Nooijer hun opwachting maken. De aanvang is 19.30 uur. De toegang is gratis. MILAAN Zo'n vijf maanden na zijn hartope ratie is de Italiaanse voetballer An tonio Cassano weer volledig fit ver klaard. De speler van AC Milan heeft gisteren toestemming gekre gen de training te hervatten. Ook lijkt hij deze zomer met het Itali aanse elftal te kunnen meedoen aan het EK in Polen en Oekraïne. „Ik ben ontzettend gelukkig. Ik weet zeker dat hij heel sterk terug komt", zei bondscoach Cesare Pran- delli. Cassano moest vorig jaar oktober een ingreep aan zijn hart onder gaan nadat hij onwel was gewor den op een terugvlucht na de wed strijd tegen AS Roma. PALMA DE MALLORCA Marit Bouwmeester is na twee da gen zeilen om de Trofeo Princesa Sofia voor de kust van Palma de Mallorca aanvoerster van de Laser Radialvloot. De Friezin eindigde gisteren in de derde race als derde en won de vierde. Ze leidt met zes tien punten, evenveel als de Spaan se Alicia Cebrian, die een mindere serie heeft staan. Michelle Broek huizen steeg naar de achtste plaats. Claire Blom, die Bouwmeester steunt tijdens de training voor de Olympische Spelen, viel ver terug. TOKIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31