Messi voltrekt vonnis vanaf strafschopstip Wielertalenten komen massaal naar ZLM tour Daryl Impey ziet aanvalslust beloond Nieuw! iPad app van dePZC woensdag 4 april 2012 De Brit Luke Row won vorig jaar de ZLM tour. foto P2 door Koen de Vries WEMELDINGE - Ook dit jaar heeft het de organisatie van de ZLM tour geen enkele moeite gekost om een sterk deelnemersveld aan de start te krijgen. Volgende week zaterdag staan 25 landenploegen uit alle windstreken van de wereld met hun zes grootste talenten tot 23 jaar aan de start op de Goese Markt. De ploeg van Nederland herbergt één Zeeuw: Nick van der Lijke uit Middelburg. Tonny Huizen, de man die ploe gen van de ZLM tour vastlegt, noemde de namen van tal van lan den die al jaren de lakens uitdelen in'de wielerwereld: Frankrijk, Ne derland, Duitsland, Rusland, Au stralië, de VS, Zwitserland, Portu gal, Kazachstan en nog vele ande ren. Er was ook één verrassende naam: die van Algerije. Dat land timmert de laatste tijd nadrukke lijk aan de weg en leverde vorig jaar via het mixedteam van de UCI de nummer drie van de uitslag: Yousef Reguigui. Opvallend is dat Spanje en Italië niet van de partij zijn. Spanje kan de trip naar Goes financieel niet aan, over Italië is weinig bekend. Huizen voorspelde onder meer een belangrijke rol voor Letland en meldde dat er enkele 'zoons-van' aan het vertrek staan: bij Denemarken is dat Thomas Ny- bo Riis en bij Duitsland Rick Za- bel. Een ander voorspelling die hij deed, is niet voor publicatie ge schikt. Volgens tweevoudig Neder lands kampioen bij de profs Koos Moerenhout kan de ZLM tour een prachtige wedstrijd worden. Hij was als gastspreker ingehuurd. Het nieuwe traject, dat van Goes naar West-Brabant loopt en via Tholen, nog een stukje West-Brabant, Schouwen-Duiveland en de Zee- landbrug via wat omwegen terug naar de finish in Goes voert, leent zich voor een echte waaierkoers. „Dit parkoers liegt niet. Als er maar een beetje wind staat, wordt het een hele zware wedstrijd." Moerenhout zag nog andere com plicaties. Hoe maak je een ploeg van renners die maar één of twee dagen per jaar bij elkaar horen? „Het gaat er niet alleen om in wel ke trui de renner tijdens de ZLM tour rijdt, maar ook ervoor en er na. Je gaat als 'dagelijkse' ploegge noten niet één keer per jaar tegen elkaar rijden. Er zijn altijd situaties waarin je niet tegen een renner van een ander land gaat rijden. Bij een wedstrijd als de ZLM tour moet je nog meer je verstand ge bruiken dan anders. Bij de profs speelt dit natuurlijk meer, maar de ze jongens zijn toch ook al heel professioneel bezig." Nations Cup De ZLM tour is de derde wedstrijd die meetelt voor de Nations Cup, een serie wedstrijden voor wielrenners tot 23 jaar. De deelnemende landen. Frankrijk, Nederland, Rusland, Duitsland, België, Groot-Brittannië, Lêtland, Oekraïne, Denemarken, Noorwegen, Polen, Zuid-Afrika, VS, Australië, Nieuw-Zeeland, Ka zachstan, Canada, Slovenië, Ierland, Zwitserland, Portugal, Estland, Alge- ,pje, Mixed Team. Meer informatie op www.zlmtour.nl Barcelona is te sterk voor AC Mi lan in de kwartfinale van de Champions League. Op eigen veld verslaat de Catalaanse ploeg de Italiaanse formatie met 3-1, waardoor Barcelona voor de vijfde keer op rij de halve finale bereikt. door Hans Leber DEN HAAG - Barcelona speelt opi8 april de eerste halve finale van de Champions League tegen Chelsea óf Benfica. De Spaanse ploeg ver sloeg gisteravond AC Milan thuis met 3-1 nadat het in Milaan bij 0-0 was gebleven.. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers was de gebeten hond bij de Italianen. De statistieken van de laatste zes onderlinge ontmoetingen (drie keer winst Barca, drie keer gelijk) gaven de Milanezen tevoren wei nig reden tot optimisme. Maar echt weggespeeld waren ze niet in San Siro, dus waarom niet ge hoopt op zo'n avond dat het alle maal meezit? Omdat Barcelona nu eenmaal geen gewone tegenstander is, maar een ploeg met Lionel Messi. Anders dan in Milaan was het Ar gentijnse wonderkind gisteravond wel goedgehumeurd, en speelde een stuk beter dan een week èer- der. Zonder te heersen zoals hij dat vaak doet, zette hij zichzelf en zijn medespelers meerdere keren vrij voor de Italiaanse doelman Christian Abbiati. Milan, zonder de geblesseerde Mark van Bommel (rug), met Urby Emanuelson op de bank en good old Clarence See- dorf op het veld, kwam te kort. Na zeven minuten had Messi al twee keer Abbiati op de proef ge steld, bij de derde poging na elf mi Download de app en deel uw ervaring! Doorlopende berichtgeving: Uit uw regio Landelijk en internationaal Sporten economie Multimedia, cultuur, mode en trends Deel uw ervaring! Wat is uw ervaring met de app en wat kunnen we nóg beter doen? Laat het ons weten! Via e-mail: digitaal@pzc.nl Q) www.pzc.nl nuten werd het wonderkind on deruit gegleden door Luca Antoni- ni en verzilverde hij zelf de terecht door Kuipers gegeven penalty. Het was zijn dertiende doelpunt dit sei zoen in de Champions League, en dit maakte hem de jongste speler ooit die vijftig doelpunten in deze hoogste Europese competitie scoor de. Een fraaie kapbeweging van Robin- ho en een briljant afgemeten pass- je van Zlatan Ibrahimovjc op Anto nio Nocerino, betekende ruim tien minuten voor rust zomaar de 1-1. Maar vijf minuten later wees Kui pers voor de tweede keer naar de stip, nadat Alessandro Nesta bij een corner het shirt vasthield van Sergio Busquets. Mede doordat Carles Puyol nog een soort blok tussen de twee probeerde te zet ten, kwam Busquets ten val en zal Kuipers hebben geredeneerd dat Nesta van het shirt diende af te blijven. Gezien de lange tijd die het duur de voordat Kuipers floot, is het aannemelijk dat zijn extra assis tent-scheidsrechter achter dat doel hem via de microfoon op het shirt- jetrekken van Nesta wees. Een taak - naast vooral de doellijncon trole - waarvoor deze extra assis tenten achter het doel juist zijn Messi lost van Nistelrooij af aangesteld. Maar terecht of niet te recht, deze ook door Messi benut te penalty was het keerpunt in de wedstrijd, zo vlak voor rust. Nadat Andrés Iniesta binnen tien minu ten na de rust Barcelona op 3-1 zet te, was de wedstrijd goeddeels ge speeld. Het tovervoetbal van Barcelona bleef uit, Messi schitterde mis schien niet zoals hij dat eerder wel vaak deed, en toch zat een halve fi nale er voor Milan gisteravond nimmer in. Hoewel zijn beslissin gen omtrent gele kaarten af en toe wat vragen opriepen, hoeven de Italianen niet naar Kuipers - deze zomer ook op het EK actief - te wijzen als hoofdschuldige. Barcelo na was gewoonweg de terechte hal ve finalist. Ruud van Nistelrooij is zijn doel- puntenrecord in de Champions League definitief kwijt aan Lionel Messi. De Argentijnse spelmaker van Bar celona bracht gisteravond in de re turn tegen AC Milan in de kwartfi nales de openingstreffer op zijn naam. Daarmee kwam hij dit sei zoen op dertien treffers op het kampioenenbal, één meer dan Van Nistelrooij met wie hij het record tot gisteravond deelde. De Nederlander, die momenteel onder contract staat bij Malaga, eindigde op twaalf treffers voor Manchester United in het seizoen 2002-2003. Messi sloot vorig sei zoen de Champions League met twaalf doelpunten af. Zmsm%S!@Sg£<B0}<iliï "De'app is voor iedereen 30 dagen grotis op proef. Voor abonnees die de krant 6 dagen per week ontvangen, is de app blijvend gratis. Niet-abonnees betalen na de proefperiode 15,99 p/mnd. Voor deelabonnees geldt het combinatietarief van 8,99 euro. VITORIA-GASTEIZ - Daryl Impey heeft gisteren, de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam gebracht. De Zuid-Afri kaanse wielrenner, in dienst van GreenEdge, zag een dappere aan val in de slotfase van de laatste om loop door fmishplaats Vitoria-Gas- teiz beloond. Impey sprong, na ruim 165 kilome ter koers, vierhonderd meter voor de eindstreep weg en hield net stand. Zijn ploeggenoot Allan Da- vis won de sprint van het jagende peloton. De Australiër versloeg de Italiaan Davide Appollonio. Rabo- banktroef Michael Matthews kwam te laat op gang en eindigde als vijfde. Johnny Hoogerland uit Langeweegje eindigde als 116e op 32 seconden. In het algemeen klas sement staat de Zeeuw op de 96e plaats, eveneens op 32 seconden. De Spanjaard José Joaquin Rojas behield de leiderstrui maar heeft geen voorsprong in tijd op de con currenten. Klassementsrenners als Steven Kruijswijk, Bauke Mollema en Wout Poels handhaafden zich gemakkelijk in de grote groep en kijken uit naar de etappe van van daag. Daarin doemen de eerste ber gen op. Denis Galimzjanov heeft giste ren de eerste etappe van de Om loop van de Sarthe gewonnen. De Rus van Katoesja was na een rit over bijna 193 kilometer van St-Gil- les-Croix-de-Vie naar Riaillé de snelste in de massasprint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30