Minder herten op Schouwen zeeland 129 De Tot begin 2014 geen rente en geen aflossing. Geen wegenbelasting. Hyundai ilO. Voor €3.999,- 'Incident politie Goes niet op beeld' GRATIS Let op! Geld lenen kost geld Aantal getelde dieren gezakt van 801 in 2011 naar 352 dit jaar Ouderen mogen in hun woning in Lewedorp blijven 4014* BETAAL RU DE HELFT En DE REST in 2014 ZOnDER REnTE t! <S.JÉ,.£- OORDEEL ZELF En Win EEn UEFA EURO 2012-ARRAfl GEMEnT! woensdag 4 april 2012 door Melita Lanting Waar zijn de 450 dam herten gebleven die dit jaar minder zijn geteld in de Kop van Schouwen? Kees de Lange van Staatsbosbeheer en Jan Ramondt van de Fauna Beheer Eenheid heb ben er geen antwoord op. „Zo'n te rugval is niet te verklaren", zegt Ramondt. Hij is nogal verrast dat het aantal getelde dieren van 801 in 2011 teruggelopen is naar 352 dit jaar. Aan de manier waarop het af gelopen weekend de damherten zijn geteld ligt het niet, volgens De Lange. „Ik heb de indruk dat het juist steeds beter gaat." De omstandigheden waren giste ren ideaal. Zonnig en geen wind. Toch lieten de damherten zich niet zien op de Vroongronden bij Haamstede. De grote groepen die daar altijd waren te vinden zijn weg. Maar waar zijn die herten dan gebleven? Zijn ze weggetrok ken naar andere gebieden, heeft de jacht van de afgelopen jaren zo veel effect gehad? Beide mannen hebben er geen ant woord op. „We*hebben wel signa len dat de dieren schuwer zijn ge worden, onrustiger zijn." Zowel De Lange als Ramondt maken zich niet erg druk over de lage Lel ling. „Ik had me meer zorgen ge maakt als de telling dit jaar weer hoger was uitgevallen", zegt De Lange. „Dan had het beleid van de afgelopen jaren te weinig effect ge had." Hij vraagt zich zelfs hardop af hoeveel waarde aan de telling ge hecht moet worden. „Wat eigen lijk van belang is, dat we de situa tie beheersbaar houden. Hoeveel schade richten de dieren aan en hoe zit het met de verkeersveilig heid", zegt hij. „Want dat willen we: geen schade." De gegevens over schade zijn nog niet bekend; Deze inventarisatie is nog niet afge sloten en moet nog bestudeerd worden. Wat wel bekend is, is dat het aantal ongevallen met damher ten de afgelopen jaren stabiel bleef rond de 20 aanrijdingen. Hierbij gaat het vooral om materiële scha de. Schade en verkeersveiligheid moe ten in zijn ogen dan ook zwaar we gen hoe in de toekomst wordt om gegaan met het beheren van de po pulatie. Zover is het nu nog niet, daarover zal eerst discussie moe ten worden gevoerd met alle be trokkenen. Voor de komende ja ren ligt het beleid bovendien vast en daarin zijn de absolute aantal len uitgangspunt. Ramondt ver wacht dat het komende jaar weer gejaagd zal worden. Hoeveel die ren worden dan geschoten? Dat wordt later bepaald. Damherten op Schouwen-Duiveland bij jaarlijkse telling 800 2008 2009 2010 2011 2012 LEWEDORP - De bewoners van de zestien seniorenwoningen aan de Banjaardstraat in Lewedorp mo gen de komende vijf jaar gewoon in hun huis blijven wonen. Sloop van dit complex is voorlopig van de baan, omdat R8cB Wonen er niet in slaagt voor de bewoners op korte termijn passende huisves ting te vinden. De woningen wor den daarom niet dit jaar, maar eind 2016 gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Erik Du- tour Geerling, manager wonen bij R8cB, deelde dat de bewoners gis teren mee. De corporatie stelde de bewoners voor tijdelijk te verhui zen naar Nieuwdorp waar vervan gende woonruimte aan de Prinses Margrietstraat beschikbaar was. Zo dra de nieuwe woningen klaar wa ren, zouden ze weer terugkeren. R8tB maakte echter een inschat tingsfout. De meeste bewoners pie kerden er niet over naar Nieuw dorp te verhuizen. GOES - Het is vooralsnog onduide lijk of er beelden zijn van de vecht partij ongeveer twee weken gele den op de Grote Markt in Goes tus sen een 22-jarige Amsterdammer en een politieagent. Twan de Vaal zegt dat hij mishan deld is door een politieagent. De agent in kwestie zegt juist dat de Vaal hem heeft geslagen. De Vaal was eerst door de politie uitgenodigd om de beelden te be kijken samen met zijn advocaat. Vrijdag ging hij samen met zijn va der naar het bureau. Maar daar bleek hij toch niet welkom te zijn. Twee uur later kreeg De Vaal als nog een telefoontje dat hij alsnog naar het bureau kon komen om de opnames te bekijken. „Op de grote markt staan vier ca mera's. Ik kreeg van de politie te horen dat maar één van de came ra's die avond beelden heeft opge nomen. Ik heb alleen beelden ge zien vanaf het moment dat ik in het politiebusje wordt gezet", zegt de Vaal. Hij kreeg te horen dat er geen opnames zijn waar het inci dent zelf op te zien is. Deze beelden zijn bij politiewoord voerster Mireille Aalders niet be kend. Ook is haar niet bekend of er beelden zijn voorafgaande aan de beelden die De Vaal te zien kreeg. Volgens haar zijn de beel den nu in handen van de recher che. Zij doen onderzoek naar het incident. Als reactie op waarom het incident gefilmd zou zijn zegt zij: „De camera's op de Grote Markt staan naar beneden gericht. Wanneer er een melding binnen komt richt de camera zich op het incident. Het zou hierdoor moge lijk kunnen zijn dat er een mel ding gemaakt is tijdens de vecht partij en deze hierdoor dus niet op beeld staat." Volgens Mireille Aalders moet uit het onderzoek blijken wat waar is. HYUnDRI nEWTHinKinG. DEW POSSIBILITIES. FK-vnPthal 201?* Jouw mening is ons een UEFA EURO 2012-arrangement waard voor de wedstrijd nEOERLAOD- EK-VOetbal 2012* 9 DUITSLAnO op 13 juni 2012 tijdens UEFA EURO 2012. Maak een proefrit bij de Hyundai-deaier. bij een proefrit! noteer erna je ervaringen maak kans op 2 complete UEFA EURO 20i2-arrangementen!" MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 '- 602000. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (f/100 km) 21,7 - 18,2 (km/l); CO2 - emissie: '108 - 129 ig/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. Contante waarde van het goed Aanbetaling/ inruil (50%) Totale kredietbedrag Maandelijkse termijnbedrag Variabel debetrentevoet jaarlijks kostenpercentage Duur van de overeenkomst Totaal te betalen bedrag Hyundai ilO 7.995,00 €3.997,50 63.997,50. 679,95 6,4% 59 64.717,05 jgbare uilvoering, Actie is alleen geldig op de hoidige modellen Hyundai ilO, HyunSai i20. Hyundai i30, Hyundai i30 ON. Actie is niet geldig op de Hyundpi i20 facelift 2012ai de nieuwe Hyundai i30 2012, Geldt op de consumentenprijs excl. opties, accessoires en overige kosten. Betaling 2e helft uiterlijk 21 maanden na legislratiedatum. Geldt niet op actiemodellon. Actie geldig met datum koop overeenkomst vanaf 1 april 2012 met een uiterste kentekenregistratiedatum van 30 juni 20t2. De EK-.voelbal krijg je eenmalig na het maken van een proefrit in alle huidige Hyundai-modellen.-Ofiiciële EK 2012 bal is.een Adidas replica, zolang do voorraad strekt "Retourvlucht op 13 juni 2012 mei 2 toegangskaarten voor Nederland - Duitsland. Druk- en zetfouten vooibelioutlea Voor de voorwaarden veiwijzen wij naar de actieleaflet. Zie Hyundai.nl voor de overige vooiwaarden. www.hyundai.nl U betaalt de eerste 21 maanden geen aflossing en rente en u kunt het totale kredielbedrag op leder gewenst moment boeievrij terugbetalen U kunt er ookvoor kiezen om na de periode van uitgestelde betaling (21 maanden) gebtuik ie maken van hel doorlopend krediet met een jaarlijks kostenpercentage van 0,4% (op basis van de huidige rentestand), dan gelden de kosten zoals benoemd in bovenstaande tekentabal. U heelt de mogelijkheid om tussentijds boelevrij al Ie lossen. Voor de voorwaarden veiwijzen wij u naar het standaard informatieblad dal u kunt opvragen bij uw dealer. Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services. Hyundai Financial Services bemiddelt in financieringen van Alpha Credit Nederland B.V. (Vergunningnummet 12012518). Toetsing en registraliete Tiel. Prijs- en reniewijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29