Een zoektocht naar zoet water 50% Twitter helpt Zeeuwse politie in contact burger korting brieven 0 kpn woensdag 4 april 2012 'De dunne zoetwaterbei, staat onder druk door zeespiegelstijging, bodemdaling en klimaatverandering.' Esther van Baaren van Deltares door Marcel Modde MIDDELBURG - De politie Zeeland heeft duidelijk baat bij inzet van het sociaal medium Twitter. Met name in de directe contacten met de burger is het communicatieplat form effectief. Het draagt bij aan het veiligheidsgevoel en waarde ring voor de politie, blijkt uit ei gen onderzoek. Het onderzoek werd het afgelopen jaar uitgevoerd. Daarbij werd ook de ervaring van ruim 700 van de inmiddels meer dan 10.000 zogehe ten volgers van het twitteraccount van de politie Zeeland betrokken. Onderzoeker Karl Verlaan advi seert de korpsleiding de mogelijk heden van Twitter verder uit te breiden, maar het daar ook bij te houden. Een verbreding van het gebruik van sociale media, zoals Facebook en Hyves, werkt volgens hem averechts. Volgens Verlaan zou het goed zijn als niet alleen de wijkagenten hun achterban actief op de hoogte houden van het poli tiewerk in de buurt, maar dat ook teamchefs met enige regelmaat la ten weten wat er in hun regio speelt. De Zeeuwse politie begon twee jaar geleden met twitteren. Eerst beperkte zich dat tot verspreiding van de dagelijkse persberichten. Het afgelopen jaar is de account ook gebruikt om direct de hulp van de burgers in te schakelen bij opsporing van vermisten, ongeluk ken of overvallen. En sinds okto ber is het tevens mogelijk om via de politietwitter melding te doen van misstanden. Volgens politie woordvoerder Alwin Don heeft Twitter in een aantal zaken gehol pen bij de oplossing. Hij noemt on der meer de dodelijke schietpartij voor de bioscoop in Vlissingen. „Door omstanders werden al heel snel foto's verspreid waarop men sen te zien zijn. Dat zijn voor ons getuigen. De recherche heeft daar dankbaar gebruik van gemaakt." Martijn Weijsenfeld, fruitteler boomgaard Ter Linde in Oostkapelle: Wat ik nu nog zou willen hebben? Veel zoet water. foto's Marcelle Davidse Afgelopen, winter zijn drainagebui zen aangelegd die afwateren via een hoofdbuis in de sloot. Die buis draaien we een halve slag in een natte periode, waardoor het snel wordt afgevoerd. Fruitbomen worden namelijk minder vitaal van 'natte voeten'. „Nu is de grond waterstand laag en hebben we de buizen omhooggedraaid om het waterpeil zo hoog mogelijk te hou den en vast te houden." Weijsenfeld heeft het simpele idee opgedaan tijdens een van de bij eenkomsten van de Waterhouderij Walcheren. De verschillende verte genwoordigers maken gebruik van eikaars kennis. „Dit is een te groot probleem voor een ondernemer alleen om het op te lossen", zegt hij. Door de kli maatverandering zullen de droge periodes langer duren en de regen periodes intensiever zijn. Weijsen feld hoopt met de waterhouderij nog een slim idee te ontwikkelen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Merah De moorden gepleegd door M. Me rah in Toulouse (Frankrijk) vor men een enorme stevige bijdrage voor de mogelijke herverkiezing van president Sarkozy en het is ko ren op de molen van uiterst rechts in Frankrijk. Daarenboven verschaf fen deze gebeurtenissen extra mo voor de opvang van zoet water. Werner Louwerse, tuinder uit Serooskerke van onder meer bloemkool en venkel, is ook be trokken bij de waterhouderij Wal cheren. Hij kijkt reikhalzend uit naar de resultaten van een proef om een zoetwaterbei in een kreek rug op zijn land te vullen met re genwater. „In droge tijden zouden we dat water dan op kunnen ne men. Dan groeit de bel harder. Ko mende winter kijken we of we de bel met nog meer regenwater kun nen vullen. Anderen kunnen pro fijt hebben van de resultaten en voor mij persoonlijk betekent het dat mijn bedrijf een betere toe komst heeft. Want een gebrek aan zoet water speelt overal en zeker in zilt Zeeland." Esther van Baaren van Deltares vult aan dat bij dit laatste project, dat via het programma Kennis voor Klimaat wordt uitgevoerd, ook een proef op Schouwen-Dui- gelijkheden voor politiediensten, om met instemming van de publie ke opinie de democratische rech ten van de burgers verder te onder graven, onder mom van de 'veilig heid'. Figuren als M. Merah zijn meestal geen onbekenden voor politiedien sten, maar deze figuren laten ze lie ver lopen en eventueel worden ze zelfs gestuurd richting moordpar tijen. Dat levert meer op voor de zitten de (rechtse) machtshebbers, dan fi guren a la Merah preventief op te pakken. De zaak die Merah zegde te willen dienen is door zijn moordpartijen zeer zwaar benadeeld en bescha digd. Wie heeft er uiteindelijk echt veland hoort. In de zilte polder van Kerkwerve wordt gekeken of de 'dunne regenwaterlens die bo-' venop het zoute grondwater drijft groter gemaakt kan worden'. Dat is belangrijk voor de land bouw, want door de zoete regen waterlens kunnen boeren (zoetwa ter) gewassen telen op de zoute pol ders. De regenwaterlens, ofwel dunne zoetwaterbei, staat echter onder druk door zeespiegelstij ging, bodemdaling en klimaatver andering. Gewassen kunnen door die bewe ging last krijgen van zoutschade. Landbouw is in de echt zoute ge bieden dan niet meer mogelijk, zo als nu al het geval is in het zuiden van Schouwen-Duiveland. „Dié ge bieden zijn nu natuur geworden." Van Baaren: „Als het lukt om de zoetwaterlenzen groter te maken zal de relatief eenvoudige maatre gel elders in de Zuidwestelijke Del ta waardevol zijn voor landbouw." baat bij de gebeurtenissen, zoals de ze te Toulouse, is dikwijls een noodzakelijke vraag om achter de waarheid te kunnen komen. L. Brusselaars Hoefkensdijk 11, Kuitaart Gerd Leers 'Wie de boel belazert, kan niet blij ven', zegt minister Gerd Leers en dat is goed nieuws. Het kan immers alleen maar bete kenen dat Leers en al zijn kompa nen in Den Haag hun koffers aan het pakken zijn om voorgoed te vertrekken. Enkeltje Bulgarije mis schien? Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen - ÊMI ilpl 0 ii "S op een Samsung Galaxy Tab 10.13G Bij Alles-in-één Standaard voor 55r/mnd I Met Interactieve TV. Kijk voor de beschikbaarheid en voorwaarden op'kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27