Kustparkeren Veere nergens meer gratis 50.000 Werkploeg van De Arne bouwt steiger 241 zeeland Twee nieuwe parken in Bonedijke ZONWERING- EN KOZIJNDRIEDAAGSE Verdubbeling Sloeweg moet in 2014 klaar zijn □HMSTBM PvdA/GroenLinks: 'wat gratis is, kan niet goed zijn', denkt toerist g 7 en maandag 9 af Spectaculaire aanbiedingen zoals: woensdag 4 april 2012 De aanleg van de steiger en nuts voorzieningen kost de vereniging zo'n 50.000 euro aan materiaal. door Henk Postma DOMBURG - De parkeerterreinen langs de kust zijn straks in de ge meente Veere nergens meer gratis. Althans, wanneer de gemeente raadsfracties van SGP/CU, PvdA- GroenLinks en mogelijk ook CDA hun zin doordrijven. Dat bleek gis teravond tijdens een vergadering van de gemeenteraadscommissie voor Maatschappelijke Ontwikke ling. Gratis parkeren, zo formuleerde SGP'er Arie Schot het, 'is een ach terhaalde gedachte'. „Toeristen vin den het zelfs vreemd dat ze niet hoeven te betalen voor een plekje bij het strand." Zijn PvdA/ Groen- Links collega Piet Geene formu leerde het nog krachtiger: „Toeris ten maken rechtsomkeer wanneer ze niet hoeven te betalen. Want ze denken: wat gratis is, kan nu een maal niet goed zijn." CDA'er Gert Stevense noemde het onredelijk dat in of bij sommige woonkernen nog steeds gratis kan worden geparkeerd, terwijl in an dere woonkernen moet worden betaald. Hij wil wel eens op een rij tje hebben welke parkeertarieven worden gehanteerd in aangrenzen de gemeenten. Hij voegde daar aan toe: 'het parkeerbeleid kost de gemeente veel, maar levert weinig op." Dat laatste kon .de eerstverant woordelijke wethouder Jaap Melse (SGP) volmondig beamen: alles bij elkaar opgeteld en afgetrokken, in clusief de kosten van voorzienin gen als toiletten en prullenbakken, schiet de gemeente er jaarlijks 41.000 euro bij in, zei hij. Het mag volgens hem niet de be doeling zijn betaald parkeren als melkkoe te gebruiken. De gemeen te heeft slechts als doel: het auto verkeer naar wens te reguleren. Vandaar dat doorgaans de stelregel wordt gehanteerd: 'betalen aan de waterkant, gratis aan de rand'. Dat heeft er volgens Melse voor ge zorgd dat het parkeerbeleid alge meen wordt geaccepteerd, en dat de klachten over het parkeren de laatste tien jaren 'enorm' zijn afge nomen. „Waar geen problemen zijn, is betaald parkeren niet no dig." In elke woonkern zijn jaar lijks wel enkele dagen evenemen ten die parkeerproblemen opleve ren. „Maar dat los je niet op met parkeerautomaten." Niettemin hield SGP'er Schot voet bij stuk. „Als je drie euro per dag vraagt, dan beschouwt de toerist dat ge woon als gratis." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dit voorjaar gaan de spades de grond in voor de aanleg van parken in de vernieuwde Bo nedijke in Vlissingen: het Antoni Gaudipark en het Badhuispark. Dat eerste komt rond de woonto rens aan de zuidzijde van de wijk. Eind april wordt er gras gezaaid en worden bomen geplant, op een ter rein dat op sommige plaatsen zal glooien. Ook komt er een korf ge vuld met natuursteen, en daarach ter een parkeerplaats. Langs de gracht komt een wandelpand, dat de President Rooseveltlaan ver bindt met het Pablo Picassoplein. Ook krijgen de huidige bouwstra- ten in het Gaudipark nieuwe klin kers. Een maand later wordt be gonnen met het Badhuispark; op de plek van het oude Badhuis, tus sen de Arbeidstraat en de Sotte- gemstraat. Daarvoor wordt de rij baan van de Schuitvaartgracht on derbroken, in plaats daarvan ko men trapjes naar het water en een vlonder. Aan de Nieuw Bonedijke- laan komt een sportpleintje. 2e paasdag open van 11:00 tot 16:00 uur Gratis horren bij aankoop van Finstral kozijnen Triple glas voor de prijs van HR++ glas 4e product van Luxaflex binnenzonwering gratis (altijd de kleinste maat) Elke 2e luxaflexhor voor de halve prijs 350,00 retour voor uw oude terrasscherm (max. 1 scherm per klant) Gratis attentie op maat voor elke bezoeker De werkploeg van water sportvereniging De Arne i$ hard aan de slag in de haven van Middelburg. Alles moet weer in orde worden ge maakt voor het nieuwe sei zoen. Dit jaar is er extra werk: de aanleg van een nieuwe steiger bij de Rouaansekaai. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De restauratie van de kademuur aan de Rouaansekaai in Middelburg heeft zijn weerslag op het werk in de jachthaven. Voor de restauratie moest de aan legsteiger aan deze kant van de ha ven worden verwijderd. Nu het werk aan de muur klaar is, moet de steiger terug. De ploeg vrijwilli gers van De Arne is daar sinds een paar weken mee bezig. In die tijd werd de restauratie van de kade muur afgerond. „We werken ach ter de aannemer aan." Een deel van de steiger ligt er in middels. De negen mannen van de ploeg denken voor de rest nog zo'n tien werkdagen nodig te heb ben, verspreid over vijf weken. „En afhankelijk van het weer; als het giet werken we niet." Normaal is de haven op 1 april, bij het begin van het toeristenseizoen, helemaal klaar om bootjesgasten te ontvan gen. Maar voorlopig kunnen er ge noeg jachtjes aanleggen. De boxen aan de overkant, bij de Kinderdijk, zijn klaar voor gebruik en voor zien van water en elektriciteit. „Voor Pasen is dit genoeg", zegt ha venmeester Johan Contant. De steiger die vanwege de restaura tie van de kademuur- verwijderd moest worden, bleek zo verrot dat terugplaatsen niet mogelijk was. Met nieuw materiaal wordt nu een nieuwe steiger gebouwd. Deze wordt langer dan de vorige; veer tig meter extra in de richting van de Bellinkbrug. Een wens die al langer leefde bij De Arne, zegt Contant. Een voordeel bij een na deel. Want de oude steiger was ei genlijk pas over tien jaar aan ver vanging toe en de kosten voor nieuwbouw moeten grotendeels door de vereniging zelf worden be taald. Met de aanleg van nieuwe water- en elektriciteitsvoorzienin gen komen de kosten dit seizoen op ongeveer 50.000 euro. Vorig jaar is aan de overkant van de ha ven al 25.000 euro geïnvesteerd in nieuwe afmeerpalen. De werkploeg van De Arne be staat al zeker vijftien jaar. De ne gen vrijwilligers werken in het winterseizoen - van september tot april - elke dinsdag aan het onder houd van de jachthaven in Middel burg. De andere jachthaven van De Arne, Oostwatering bij Veere, heeft ook zo'n onderhoudsploeg. In elke ploeg zitten mannen met een specialiteit. De een is timmer man of schilder, de ander heeft er varing met de aanleg van water- of elektriciteitsleidingen. Allemaal zijn ze lid van De Arne en bij een vereniging hoort vrijwilligerswerk, vinden ze. „Daardoor blijven de ligplaatsen betaalbaar en dus voor iedereen toegankelijk. Dat vinden we belangrijk." horron - rolluiken - dakramen - garagedeurei KOZIJNEN PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel: 0118-552010 www.paczonweringen.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Sloeweg tus sen de A58 en de tunnelweg op Zuid-Beveland moet in 2014 ver breed zijn. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, wegen) heeft dit bekend gemaakt. De verdubbeling van de Sloeweg tot een twéé keer tweebaansweg stond eerder voor 2013- gepland. De grondverwerving verliep ech ter moeizaam. Inmiddels is die vlotgetrokken. De Sloeweg is hard toe aan verbreding. Op werkdagen stroopt het verkeer 's ochtends op vanaf de A58 richting tunnelweg en 's middags vanaf de tunnelweg. De verkeerslichten bij 's-Heeren- hoek zijn de oorzaak. In het kader van de Westerschelde- verdieping is Zeeland in 2005 20 miljoen euro toegezegd voor ver dubbeling van zowel de Sloeweg als de Tractaatweg (Terneuzen-Zel- zate). Vlaanderen zou dat moeten betalen. Dan moet wel het hele verdrag, inclusief de ontpoldering van de Hedwigepolder, uitgevoerd zijn. De discussie over de Hedwige polder blijft echter maar slepen. Van Beveren verwacht toch niet dat Zeeland naar de 20 miljoen eu ro lean fluiten. „Het is een pro bleem voor de minister hoe ze aan het geld komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24