zeeland 123 zonwerinIEI kozijnen driedaagse Enquête: helft noemt Middelburg fietsstad Wandelproject voor 55-plussers Politie arresteert bewoner Diezestraat Paasknutselen op de kinderboerderij Automobilist rijdt door na botsing Rondleiding door park Toorenvliedt Baby's zorgen voor sterke groei bibliotheken GRAFISCHE VORMGEVING GEN 9 ABRIL (2e PASEN) woensdag 4 april 2012 WWW.DESCHAWSTU1NSCH6RMEW.NL VLISSINGEN Fitnesscentrum Club Vief, geves tigd in zorgcentrum Ter Reede, houdt samen met de gemeente Vlissingen het wandelproject Elke Stap Telt, om de conditie van 55- plussers te verbeteren. Het project begint morgenochtend om 9.30 uur met een wandeltest in het fit nesscentrum, waarna de wande laars met elkaar en alleen op stap gaan, tien weken lang. Aanmelden via clubvief@werktvoorouderen.nl OOST-SOUBURG De politie heeft dinsdagochtend een man gearresteerd in een wo ning aan de Diezestraat in Oost-Souburg. De aanhouding werd rond zes uur uitgevoerd door de Regionale On dersteuningsgroep (ROG) van de Zeeuwse politie. De politie wilde in verband met het onderzoek niet vertellen waar om de arrestatie-eenheid in actie kwam tegen deze man. MIDDELBURG Kinderen van 4 tot 10 jaar kunnen vanmiddag tussen 13.30 en 15.00 uur op kinderboerderij de Klepper hoeve in Middelburg terecht voor de activiteit paasknutselen. Samen met de boerderijmedewerkers gaan de kinderen eieren beschilde ren en een doosje maken om ze in te doen. Het knutselen duurt onge veer 45 minuten. Kosten: 2 euro. MIDDELBURG Een 41-jarige inwoonster van Mid delburg is gistermiddag van achter aangereden toen zij stond te wach ten voor ander verkeer. De aanrijding vond plaats rond 14.30 op de Krooneveldweg in Mid delburg, ter hoogte van de rotonde naar de N57/Ramsburg. De veroor zaker van de botsing is vervolgens weggereden richting Veere. Vol gens getuigen ging het om een blank man in mogelijk een oud mo del Fod Escort. HEINKENSZAND - Het ziet er specta culair uit in het jaarverslag 2011 van de Bibliotheek Oosterschelde: 2366 jeugdleden erbij. Daar staat weliswaar een daling van het aan tal volwassenen tegenover van 919, maar dan nog noteert de biblio theek een stijging van de abonne menten met 1447. Daarvan zijn er 1037 overigens nog baby. Dat heeft 'te maken met de invoering van het BoekStart programma in Rei- merswaal, Goes en Kapelle. In 2011 heeft 56 procent van de aange schreven baby's het BoekStart kof fertje opgehaald. Deze baby's, en hun broertjes, zusjes en ouders, werden zo automatisch lid. De laatste pannen belanden op het schoolplein. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Bijna de helft, 47,6 procent, van de 193 mensen die in november vorig jaar zijn onder vraagd over fietsen, vindt Middel burg een fietsvriendelijke stad. De gemeente hield eind vorig jaar op de Markt verspreid over twee dagen een straatenquête over fiet sen. De enquête maakte deel uit van het Europese project Bike Friendly Cities, waarvan Middel burg voortrekker is. Van de onder vraagden was 61 procent vrouw en 39 procent man. 71,6 procent van hen was met de fiets naar de Markt gekomen. Van de mensen die met een ander vervoermiddel waren gekomen, gaf 85 procent aan dat de fiets ook mogelijk was geweest. De meeste ondervraag den gaven aan de fiets te gebrui ken voor bezoek aan winkels. Van de ondervraagden gaf 80 procent aan fietsen als onveilig te ervaren. Uit de gemaakte losse opmerkin gen blijkt onder meer dat mensen meer duidelijkheid willen over waar gefietst mag worden. De gemeente gebruikt de middels de enquête verzamelde informatie om Middelburg fietsvriendelijker te maken. Zo wordt in 2013 de si tuatie bij de Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel verbeterd. MIDDELBURG De IVN-afdeling Walcheren houdt vrijdag een natuurwandeling door het park Toorenvliedt in Middel burg. De wandeling vertrekt om 13.30 uur vanaf de hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg. De wandeling duurt anderhalf tot twee uur en zo mogelijk wordt ook een bezoek gebracht aan Vo- foto's Lex de Meester gel- en Zoogdieropvang De Mikke. Deelnemen kost volwassenen 3 eu ro; kinderen tot 12 jaar de helft. Kaartjes verkrijgbaar bij de gids. Ingang van de toiletten in het voormalige vrijzinnig hervormd centrum De Schakel. Het gebouw was later in ge bruik als jongerencentrum Midgard en door de studenten van de Roosevelt Academy. Voor al uw grafische werk kunt u bij ons terecht, van kwaliteitsdrukwerk tot digitale uitingen. De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 591866 E: info@vergezögt.ni www.vergezogt.nl Marie Cuneweg IS, 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Zonweringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23