Bachtensteene binnenkort geschiedenis Ligging nieuwe golfbaan Domburg en randweg verdeelt raadsfracties 22 'We hebben elke euro nodig voor onze festivals' Gebouwencomplex gaat tegen de vlakte PLAFONDS Van Gilst v.o.f. www.plameco.nl Tel. 0113 - 2700 00 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Cultuurwerf-direc- teur Onno Bakker is in Vlissingen bezig met een rondje horeca, om geld te verzamelen voor het Bevrij dingsfestival en Onderstroom. Bakker vraagt ondernemers aan het Bellamypark, Beursplein en de Nieuwendijk om een bijdrage van 450 euro voor beide festivals. „Met dat geld kunnen wij investeren in promotie en aankleding van veili ge en gezellige festivals, ook als op stapje naar de komende jaren. Als de bijdragen niet komen, dan zul len we flink moeten snijden. We hebben elke euro nodig." De cafés krijgen er een hoop klan ten voor terug, en bijvoorbeeld een eervolle vermelding op een 'megaledscherm'. Tot dusver droe gen alleen sommige uitbaters bij, en pas wanneer de festivalorganisa tie rondgaat met de spreekwoorde lijke pet. Over die aanpak bestaat binnen Vlissingen al lang discus sie. Ook de gemeente dringt aan op een structurele bijdrage. Bijna Zomer!!! Alle haartjes weg Harsen helpt u hierbij. 0113-231277 www.city-spa-goes.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De laatste bewoners zijn al lang^ vertrokken. De slopers zijn nu begonnen met de afbraak van het gebouwencomplex tussen de Bachtensteene, Burggang en Ka- poengarig. De pannen zijn bij het voormalige kleuterschooltje al van het dak gegooid. In stukken liggen ze als een oranje pad voor de gevel op de binnenplaats, het voormali ge schoolplein. Bij de ingang aan de Burggang herinnert een bordje Kinderopvang Koozie aan de laat ste gebruikers van het kleinste van de vier praktisch aangebouwde panden. Het complex moet plaats maken voor de nieuwbouw van zorgcentrum Sint Willibrord. De gebouwen hebben in de loop der jaren heel wat gebruikers ge had. Het begon in 1953 met de ope ning van de RK School voor Lager Onderwijs. De oude katholieke school was in 1940 verloren ge gaan bij de brand van 17 mei. .De nisjes, van waaruit het Mariabeeld de klas inkeek, zijn er nog. Maar het zijn niet alleen katholieke Mid delburgertjes geweest die aan de Bachtensteene leerden lezen en schrijven. In 1975 betrok de Vrije School Zeeland er enkele lokalen. Later vond de Algemene Basis school er een plaats. De hoogste groepen van de ABS verlieten vlak voor kerst 1998 de school, de rest volgde een halfjaar later. De kerst bomen en sneeuwvlokken zijn nog op de ruiten geschilderd. 'Daaag Bachtensteene' heeft een kind er ruim dertien jaar geleden geverfd. In maart i960 werden naast de RK Basisschool het vrijzinnig her vormd centrum De Schakel en een gemeentelijke gymzaal geopend. De Schakel beleefde nog roemruch te jaren als jongerencentrum Midgard. De laatste jaren gebruik ten de studenten van de Roosevelt Academy het gebouw als hun ei gen bar Barrel. Het drie verdiepin gen tellende gebouw is een wir war van grote en kleine kamers. Er is zelf een kamer met een gemet selde open haard. Alleen de gymzaal bleef de gym zaal. De ringen en touwen hangen nog aan het plafond. 'Geen kno pen in de touwen!' staat op een bordje aan de muur. Onder de bas ket liggen nog een paar vergeten balletschoentjes. Een schuimrub beren bal zit klem in het frame. Sturm en Dekker is nu bezig met het verwijderen van het asbest. Daarna gaat het kleuterschooltje te gen de vlakte om ruimte te maken voor een kraan die ingezet wordt voor het grote werk. De slopers zullen zeker een week of zes, zeven nodig hebben om de bakstenen en betonnen muren af te breken. Een deel van het karwei gebeurt onder het maaiveld want er zitten behoorlijke kelders onder de gebouwen. Vanavond 4 april is er een informatie avond voor omwonenden over de sloop en nieuwbouw aan de Bachten steene. Aanvang 19.30 uur in verzor gingshuis Sint Willibrord. Het kleine schoolgebouw aan de Kapoengang gaat als eerste tegen de vlakte. Gevelsteen naast de ingang van de school die in 1953 werd geopend aan de Bachtensteene. Kunstwerk aan de gevel van de ge meentelijke gymnastiekzaal. woensdag 4 april 2012 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Geen Domburgse rand weg waardoor Aagtekerke te veel verkeer krijgt. En geen nieuwe golf baan in zuidelijke richting. De SGP-ChristenUnie gooide deze week de knuppel in het hoender hok tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ont wikkeling. „Als dat toch gebeurt, gaan wij nooit akkoord en moet het verder zonder ons", dreigde Piet de Visser. „Een streep door al le verkeersscenario's." SGP-ChristenUnie kwam, net als DTV, met een alternatieve route door Domburg waarbij de rijrich ting door het centrum van oost-west naar west-oost gaat. Het CDA ging fors tegen De Visser in. Jan Lampert: „Dit is heel kort door de bocht. U werpt nieuwe proble men op. We moeten ruimte laten en het college vertrouwen geven." PvdA-GroenLinks had ook forse kritiek: 'te weinig duidelijkheid om sturing te kunnen geven of plannen te toetsen en natuuront wikkeling komt niet aan bod'. De commissie boog zich over de nota's van B en W over de uitbrei ding van de golfbaan en over het verkeersrapport waarin voorstel len worden gedaan om het verkeer in en om Domburg te regelen. Het college stelt op basis van het verkeersonderzoek twee varianten voor. De eerste is het verbeteren van de Krommeweg die voor het westen van Domburg haaks op de kust naar Aagtekerke leidt; de tweede het doorgaand verkeer van af de westzijde van Domburg lei den naar een nieuwe randweg tus sen de Roosjesweg en de Kromme weg met aanpassing van het zuide lijk deel van de Brouwerij weg. Met de toezegging van wethouder René Molenaar het alternatief van SGP-ChristenUnie en DTV nader te bekijken, kreeg het college toch groen licht om verder te gaan met beide plannen. VEERË GEMEENTEHUIS GESLOTEN Het gemeentehuis van Veere is gesloten op Goede Vrijdag 6 april en op tweede paasdag, maandag 9 april. Geboorteaangifte moet altijd binnen 3 werkdagen na de geboortedag gebeuren. Daarbij tellen de weekeinden en bovengenoemde data niet mee. WIJZIGING LEGEN DUOBAKKEN In plaats van maandag 9 april worden de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder op zaterdag 7 april geleegd. EXTRA INZET VUILNISWAGENS Om de extra drukte in de zomermaanden op te vangen wordt er vanaf maandag 2 april net als voorgaande jaren met drie in plaats van twee vuilniswagens afval ingezameld. Hou er rekening mee dat de vuilniswagen op een ander tijdstip langs kan komen dan in de wintermaanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22