Duurzaamheidspakket op beurs in Brazilië voo bedrijven Zeeland 'Alle boetes voor fraude publiceren' 13 Zeeland Seaports staat Prifs haven Antwerpen Automarkt Beverwijk is een succes Werkgeversvereniging BZW komt leden tegemoet woensdag 4 april 2012 door Frank Balkenende SAS VAN GENT - Als je slim onder neemt, kun je zoveel mogelijk mens en milieu ontzien en even goed winst maken. Je kunt name lijk een hoop kosten besparen door je bedrijf te 'vergroenen'. Daarom begint de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereni ging (BZW) in mei het project 'Sa men slim verduurzamen'. Het is volgens de Brabants-Zeeuw- se Werkgeversvereniging (BZW) geen hype meer. Maatschappelijk verantwoord en duurzaam onder nemen leeft bij bedrijven in Zee land en Brabant. Het staat in de topdrie van thema's waarvoor werkgevers dit jaar aandacht wil len zien. Dat bleek in een eind vo rig jaar gehouden enqüete onder BZW-leden. In het project maken de werkge versvereniging en Search Consul tancy maatschappelijk verant woord ondernemen concreet. Er is speciaal voor BZW-leden een pak ket ontwikkeld. Daarmee kan een bedrijf direct beginnen. De BZW juicht het echter toe als bedrijven samen aan de slag gaan. Door ken nis te delen, kunnen ze van elkaar leren. En zeker zo belangrijk: het levert financieel voordeel op. In mei begint de BZW met een aantal 'inspiratiesessies': bijeen komsten waarin ondernemers met Udo Waltman, edrijfsdirecteur van Search, kijkt waar de kansen voor ondernemingen liggen. Tij dens deze bijeenkomsten inventa riseert de BZW waar behoefte aan is. Bijvoorbeeld opleidingen, certi ficering of begeleiding. In vervolgsessies wordt inge zoomd op de thema's die bedrij ven willen oppakken. Alle BZW-le den ontvangen hier binnenkort een persoonlijke uitnodiging voor. Bij duurzaam en maatschappelijk verantwoord ondernemen draait het om de drie p's: people, planet en profit. Innoveer, produceer schoon, hergebruik reststromen, beperk transportkosten, probeer het wagenpark te vergroenen als vervanging aan de orde is, beperk het energieverbruik, zorg voor een veilige en schone arbeidsomgeving en doe eerlijk zaken. Search Consultancy is ervaren op dit gebied. Het bureau heeft een online kennisplatform Duurzaam heid waar ondernemers antwoor den en tips vinden over duurzaam heidsvraagstukken. www.bzw.nl www.duurzaamheid-search.nl door Frank Balkenende TERNEUZEN - Zeeland Seaports staat in april samen met de drie an dere Nederlandse zeehavens op de transport- en logistiekbeurs Inter- modal in de Braziliaanse haven stad Sao Paulo. Zeeland, Rotter dam, Amsterdam en Groningen presenteren zich daar als de 'ha vens van Nederland'. Ze gaan va ker samen de boer op. In februari promootte het viertal zich op een transport- en logistiekbeurs in de Indiase stad Mumbai. Het is wel de eerste keer dat de Ne derlandse havens, en het meerei zende bedrijfsleven, Zuid-Amerika aandoen. Het beursbezoek, van 10 tot en met 12 april, wordt onder steund door de ABN Amro Bank. Brazilië is interessant voor Neder landse havenbedrijven. Het is een snel groeiende economie met be hoefte aan transport en logistiek. Er liggen kansen op het gebied van olie en gas, binnenvaart en de ontwikkeling van havens en lucht havens. Om contacten te leggen wordt samen met het Nederlandse consulaat aan de vooravond van de beurs een speciaal diner op touw gezet met geselecteerde (po tentiële) klanten van de Neder landse havens. Nederland staat in de Braziliaanse top vijf van belangrijke handels partners. De import vanuit Brazi lië is de laatste jaren gegroeid en vertegenwoordigt een waarde van rond de 4,5 miljard .euro. De im port bestaat vooral uit veevoer, oliehoudende zaden en vruchten, vleesproducten, groente en fruit, aardolie en ijzererts. Bij elkaar gaat het om 40 miljoen ton. Meer winst voor Havenbedrijf Rotterdam Het Havenbedrijf Rotterdam heeft over 2011 een nettowinst geboekt van 186 miljoen euro, een groei van 10 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Resultaat en investeringen van Havenbedrijf Rotterdam in miljoenen euro's 600 5 00 300 ABU DHABI - De haven van Antwer pen is de winnaar van de aller eerste WPTS World Ports Award 2012. Eddy Bruyninckx, CEO van het havenbedrijf kreeg de onder scheiding maandag uit handen van Sultan Bin Saeed Al Mansouri, minister van Economie van de Ver enigde Arabische Emiraten. Dat ge beurde tijdens de tweede World Ports 8c Trade Summit (WPTS) in Abu Dhabi. Eddy Bruyninckx werd vooral gehuldigd voor het werk dat hij de voorbije twintig jaar heeft verricht voor de haven van Antwerpen en met name de maatregelen die werden getroffen om de crisis het hoofd te bieden. 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 BEVERWIJK - Bezoekers bekijken auto's op de Auto markt in Beverwijk. De nieuwe Automarkt opende giste ren en volgt de markt in Utrecht op. Veel handelaren waren niet blij met de verhuizing en poogden die bij de rechter te voorkomen. Die stelde hen vorige week in het ongelijk. Op de eerste handelsdag op de parkeerter reinen van de Beverwijkse Bazaar waren aanbod en kooplust minstens zo groot als in Utrecht. Binnen drie uur hadden opkopers uit alle delen van Oost-Europa de krenten al uit de pap gehaald. foto Koen van Weel/ANP Investeringen (o.a. kademuren, verkeersbegeleiding, infrastructuur) Resultaten (o.a. zeehavengeld, verhuur terreinen) infographic CRW bron Havenbedrijf Rotterdam n EN HAAG - Het Openbaar Ministe rie moet alle boetes publiceren die het oplegt aan verdachten van fi nanciële fraude en marktmisbruik. Dat vergroot de zichtbaarheid van het toezicht op de financiële mark ten. Ook moet er meer geld ko men voor de strafrechtelijke vervol ging. Hiervoor pleit de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in haar jaarverslag over 2011. De AFM houdt dit jaar net als in 2011 infor matiebijeenkomsten voor consu menten waarin ze tips en trucs krijgen om zich te wapenen tegen financiële fraude. Ze waarschuwt ook tegen de praktijken van zoge heten houtparticipaties en 'ver strekkers van flitskredieten. De toezichthouder kreeg vorig jaar een 'onverminderd hoog' aantal fraudesignalen, 1110 in totaal. Ze doet onderzoek naar tien aanbie ders en bemiddelaars in 'edelme taalfondsen'. Een aantal aanbie ders onder druk van de AFM deze markt verlaten, omdat ze geen ver gunning had. De AFM voert ook de strijd op te gen handel met voorkennis en an dere vormen van beursmanipula- tie, zoals het verspreiden van valse geruchten om koersen te beïnvloe den. Topman Ronald Gerritse maakte gisteren bekend dat de AFM onlangs 270 brieven verzond naar beurshandelaren met het ver zoek om verdachte zaken vaker te melden. Vergeleken met andere EU-landen ligt het aantal van dat soort meldingen in Nederland laag. Gerritse gaat er niet op voor hand van uit dat er in Nederland minder gesjoemeld wordt dan el ders. De AFM vindt verder cHt de pen sioensector meer moet doen om duidelijkheid te verschaffen aan de deelnemers over de risico's die ze lopen en de rendementen die ze kunnen verwachten. Gerritse pleitte gisteren voor een forse cultuuromslag in de finan ciële sector. Die heeft er, vooral in de jaren negentig van de vorige eeuw en de eerste jaren van het vo rige decennium 'een rommeltje' van gemaakt. „De crisis heeft ieder een de ogen geopend. Er zijn jaren lang te grote risico's genomen en slechte financiële producten aan de man gebracht. Gelukkig beseft men inmiddels ook in de sector dat het radicaal anders moet. De fi nanciële sector moet zichzelf de komende jaren opnieuw uitvin den", stelde Gerritse. Maar banken moeten de komende twee tot drie jaar (zo lang lopen de goedkope ECB-kredieten, red.) wel gebrui ken om schoon schip te maken. Ze moeten hun balansen verstevigen en opschonen, slechte kredieten af boeken en verliezen nemen. Tege lijkertijd moeten ze nieuwe, betere financiële producten ontwikkelen, de belangen van klanten weer voorop moeten zetten en genoe gen moeten nemen met lagere marges en winsten, zei Gerritse. markt 22' Aardappelen (droog uit de schuur 40 mm opw) Frites geschikt: €3,50-€4,75 (rustig); Export €3,75-€4,50 (rustig) Zaaiuien (droog uit de schuur) 30% €0,25-€1,00; 60% €0,25-€1,00 Granen, zaden en Peulvruchten Tarwe Maal: 202,50; Tarwe Voer: €200,00; Blauw maanzaad: Geen handel; Kapucijners: Geen handel; Karwijzaad: Geen handel; Brouwgerst: Geen handel; Voergerst: €197,50; Prijzen per 1000 kg excl. BTW uit opslag col lecterende handel Nieuwe oogst (per ton): Weide/dijkhooi €155,00-€160,00; Engels Raaigras hooi €125,00- €145,00; Tarwe- stro kleine balen droog uit de schuur 150,00- €160,00; Tarwestro grote balen droog uit de schuur 125,00-€ 140,00; Gerstestro grote balen droog uit de schuur €100,00-€120,00. Noteringen ook op: www.zlto.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13