Adrenalinebommen zijn niet te stoppen Sterrenelftai 281 sport Faassen neemt kop over Voor Barcelona lonkt opnieuw een record Kuipers gaat genieten in Camp Nou ,C dinsdag 3 april 2012 mmmmsmm per 02-04-2012 1 Marco Faassen Stefan Wielemaker Mark Minderhoud Robin Provoost Martijn van Crunsven Peter van Gorsel Alex Jobse Arjen Pattenier Arjan Koopmans Michal Szczawinski 11 Marinus Baas Arvin de Witte 13 Grigor Sahakjan Yves Nyemb Terneuzense Boys VCK De Noormannen ZSC62 MZC'11 Dauwendaele Serooskerke Oostkapelle Rillandia HW24 Arnemuiden WHS GPC Vlissingen Goes klasse goals factor totaal 2E zat 19 1,5 r 28,5 3A zat 18 1,5 27 3A zat 17 1,5 25,5 4B zat 25 1 25 3B zat 16 1,5 24 2E zat 15 1,5 22,5 2E zat 15 1,5 22,5 3A zat 15 1,5 22,5 3B zat 15 1,5 22,5 3A zon 15 1,5 i 22,5 2E zat 14 1,5 21 38 zat 14 1.5 21 1C i zat 10 2 20 zon 101 2 20 Wout Poels eindigde gisteren als tweede in de Ronde van het Basken land. José Joaquin Rojas won. MIDDELBURG - Dubbel feest voor Marco Faassen. Behalve het kam pioenschap in de tweede klasse met Terneuzense Boys mag de aan valler ook pronken met de koppo sitie in het PZC-topscorersklasse- ment. Door zijn twee doelpunten passeerde hij VCK-spits Stefan Wielemaker, die niet tot scoren kwam in de gewonnen topper bij Heinkenszand (2-4). Bij het PZC Sterrenteam is GPC Vlissingen aan een sterke reeks be zig. De Walcherse eersteklasser won ook zaterdag (2-1 tegen Alblas- serdam) en dat is terug te vinden in de waarderingen voor de ploeg. Björn Ronde - hij bezorgde zijn ploeg zaterdag tegen Alblasserdam de volle winst - kreeg een acht en ook Zylvano Tuhuleruw kreeg een ruime voldoende. Beide spelers zijn opgenomen in het elftal van de week. Zondag-eersteklasser Ter- neuzen is dit keer met drie spelers vertegenwoordigd. Het wielerseizoen 2012 is pas drie maanden oud, maar talloze valpartijen zorgen nu al voor een overvolle ziekenboeg. Koen de Kort, zelf slachtoffer van een valpartij, pleit voor meer bewust wording. „Het is bijna eng dat renners er zo makkelijk over doen." door Patrick Delait SITTARD - Al meer dan dertig profrenners werden dit seizoen met botbreuken van het asfalt ge raapt. Sleutelbenen, polsen en heu pen gelden in de medische bulle tins als de meest kwetsbare plek ken. In de Ronde van Vlaanderen behoorden Fabian Cancellara, Se bastian Langeveld en José Ivan Gu tierrez tot de grote pechvogels, maar morgen zijn ongetwijfeld an deren aan de beurt. Wielrennen en valpartijen: ze lijken onlosmake lijk met elkaar verbonden. Na de schrik komt meestal de be rusting. Het hoort er allemaal bij is de algemene opinie, totdat het echt misgaat, zoals vorig jaar in de Giro, waar Wouter Weylandt het leven liet. Koen de Kort, onlangs zelf het slachtoffer van een zware val in de E3-prijs, vindt de gelaten heid in het peloton 'bijna eng'. Toen hij in Harelbeke vol schaaf wonden en met een gebroken rib naar het ziekenhuis werd ge bracht, schrokken ze zich daar rot. De Kort zag er niet lekker uit. Toch dacht de renner van Ar- gos-Shimano slechts aan één ding: hij wilde zo snel mogelijk weer op de fiets zitten. „Dat is renners ei gen. Mijn rechterkant lag helemaal open, maar ik was niet bezig met de ernst van mijn blessures. Je wilt altijd doorgaan." Ook al heeft hij dezelfde ingebakken reflex als zijn collega's, De Kort is er zich van be wust dat het grote aantal valpartij en met zware gevolgen niet de bes te reclame is voor zijn sport. Ham vraag is hoe het gevaar kan wor den ingedamd. Pasklare oplossin gen heeft de 29-jarige renner niet voorhanden. Eén ding weet hij wel zeker: het zijn doorgaans niet de organisatoren die verantwoor delijk zijn voor het onheil onder weg, maar de renners zelf. Neem Sebastian Langeveld in de Ronde van Vlaanderen. Als hij niet voor het fietspad had geko zen, maar gewoon op de weg was gebleven, was er niks aan de hand geweest. Tot zover de theorie. In de praktijk, weet De Kort uit erva ring, zijn renners steeds vaker be reid om de grenzen op te zoeken. De alsmaar groter wordende belan gen en de bijna heilige World Tour-punten die overal verdiend kunnen worden, spelen hierbij een voorname rol. Maar er is nog een andere, dieper liggende, oorzaak voor het 'opzij, opzij, opzij, maak plaats, maak plaats, maak plaats'- gedrag in het peloton. „Vergeleken met mijn be ginjaren als prof kan ik er niet om heen dat de mentaliteit is veran derd. Tegenwoordig is het vaak 'de dood of de gladiolen'. Een jaar of zes, zeven geleden was er iets meer samenhorigheid. Renners probeerden elkaar toen nog te be schermen. Werd er in het begin van de etappe gevallen, dan werd er niet meer gekoerst totdat die renners hun plek terug hadden in genomen. Dat gebeurt niet meer." Wellicht dat een echte leider in het peloton de anarchie enigszins zou kunnen beteugelen. Persoonlijkheden als Lance Armst rong en Mario Cipollini worden anno 2012 node gemist, vindt De Kort. „Iedereen had respect voor die mannen. Naar hen werd geluis terd." Zullen de mores in het peloton niet zomaar veranderen, ook van een aantal andere mogelijke maat regelen verwacht De Kort op korte termijn niet veel heil. Buiten de verplichte helm kan hij weinig be denken dat renners minder kwets baar maakt. „Tegen breuken kun je weinig doen, maar ik verwacht wel dat er in de toekomst textiel op de markt zal komen dat diepe schaafwonden voorkomt. Dat lijkt me het maximaal haalbare. Met een motorpak kunnen we niet koersen. Daar kun je niet fatsoen lijk in bewegen en het is veel te warm." Of de Internationale Wielerunie (UCI) niet beter moet waken over de parkoersen? Wie tweehonderd adrenalinebommen over de smal le, Vlaamse kasseiweggetjes stuurt, vraagt toch om problemen? „Als je er neutraal naar kijkt, slaat zo'n Ronde van Vlaanderen helemaal nergens op. Maar er is geen alterna tief Als de UCI zou besluiten om de Ronde op brede wegen te laten fietsen, is er geen Ronde meer. Het is nu eenmaal zo. Je bent niet verplicht om dat soort wedstrij den te rijden. Er zijn ook veel ren ners die het niet doen omdat ze het te gevaarlijk vinden." BARCELONA - Voor FC Barcelona en vedette Lionel Messi lonken vanavond nieuwe records. De titel verdediger in de Champions Lea gue zal dan wel moeten afrekenen met AC Milan, dat vorige week in het eigen San Siro nauwelijks een krimp gaf (0-0). „We kunnen geen moment rustig aan doen, want zij kunnen de wedstrijd met één mo ment naar zich toetrekken", aldus aanvaller Pedro van Bar^a. De ge slepen Italianen speelden eerder dit seizoen in Camp Nou met 2-2-gelijk. Barcelona deed vorige week tever geefs pogingen om een gaatje te vinden in de hechte defensie van de 'Rossoneri'De aanvalsmachine van trainer Josep Guardiola draai de stroef in San Siro, al was dat voor een deel te wijten aan de be labberde gesteldheid van het veld. Milan, dat voor eigen publiek gok te op de counter, kreeg zelfs de bes te kansen. „Milan heeft geweldige spelers, een geweldig team en zij zullen ons het leven heel moeilijk gaan maken", zo verwacht Pedro. „Het zal heel zwaar worden voor ons. We moeten oppassen voor het ge vaar van AC Milan." Als Barga erin slaagt voor het vijfde jaar op rij door te dringen tot de halve fina les van de Champions League, eve naart het een record van Real Ma drid. De 'Koninklijke' bereikte tus sen 1956 en i960 ook vijf keer op rij minimaal de laatste vier. Voor Messi, die de laatste weken gros siert in records, lonkt opnieuw een mijlpaal. Het Argentijnse won derkind kan zijn dertiende doel punt van dit seizoen in de Cham pions League maken. Het record, 12 treffers, moet Messi momenteel delen met Ruud van Nistelrooij. BARCELONA - Björn Kuipers weet maar al te goed dat een scheids rechter zo goed of slecht is als zijn laatste wedstrijd. Wat dat betreft kan de 39-jarige arbiter uit Olden- zaal bijzonder tevreden terugkij ken op zijn vorige optreden op Eu ropees niveau. Kuipers magvanavond namelijk dé kraker in de kwartfinales van de Champions League leiden, de re turn in Camp Nou tussen FC Bar celona en AC Milan. „Dit is een be vestiging dat we op een heel goede manier bezig zijn", zei Kuipers gis teren vlak voor vertrek naar Catalo- nië. De Tukker beseft dat hij voor een van de hoogtepunten uit zijn car rière staat. Kuipers floot vorig jaar al een halve finale in de Europa League en de strijd om de Europe se Supercup tussen Barcelona en FC Porto. „Ik kan niet zeggen dat dit de mooiste wedstrijd uit mijn loopbaan wordt, want ik heb al veel mooie duels gehad. Maar deze Björn Kuipers komt wel in mijn top drie terecht. Dit zijn de wedstrijden waar je het allemaal voor doet." Kuipers hoorde enkele weken te rug van de Europese bond Uefa al dat hij zich kon gaan opmaken voor een return in de kwartfinales van de Champions League. „Toen ben ik zelf gaan kijken welke het zou kunnen worden. Real Madrid was geen optie, die heb ik in de achtste finales nog gefloten. En aan het einde van de poulefase floot ik Bayern München. Dus ble ven er twee opties over, Chelsea - Benfica of Barcelona - Milan. Dat ik dan deze return krijg, is fantas tisch." Het huidige boegbeeld van het Ne derlandse scheidsrechterskorps, ko mende zomer actief op het EK, weet dat honderden miljoenen tv-kijkers zijn beslissingen nauw lettend in de gaten houden. De druk is gigantisch groot, maar toch wil Kuipers in het bomvolle Camp Nou ook genieten. „Natuurlijk, als je bij dit soort wedstrijden niet weet te genieten, zit er iets niet goed. Als je het veld opkomt, die tune van de Champions League hoort en het kolkende stadion ziet, is dat prachtig. Genieten hoort er ook bij, ook al ben ik 100 procent gefocust op het resultaat." Kuipers en zijn team volgen hun reguliere voorbereiding op de kra ker in Camp Nou. „We gaan in al le rust toeleven naar het duel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68