Autodelen slaat aan, liftproject stokt Financiële steun voor Linex Groep Val was oorzaak dood meisje ZEEUWS-VLAANDEREN Cupcakeverkoopsters beste ondernemers in spe DINSDAG 3 april 2012 21 PZC 'ledereen kan leren filmen' 22 en 23 Tot nu toe slechts één lifter, eerste deelauto rijdt vanaf half april door Harmem wam der Werf TERNEUZEN - Het kwam zo aardig over. Mensen rijden toch al, waar om nemen ze dan geen lifters mee die ongeveer op dezelfde bestem ming moeten zijn? Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen lanceerde dit idee vorig jaar oktober, maar het wil niet aanslaan. Een ander, enigs zins vergelijkbaar project, autode len, loopt juist wel. „We hebben verschillende aanbie ders van autoritten waarvoor lif ters zich kunnen aanmelden, maar lifters laten het tot op heden afwe ten", meldt een medewerkster van Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen. „Het aanbod moet ook maar net overeenkomen met de vraag. Neem één van de aanbieders die in Axel woont en praktisch elke werkdag om 8.30 uur naar Goes rijdt en om 17.30 uur weer terug. Je moet het treffen dat iemand pre cies op die tijdstippen wil reizen als lifter." Tot nu toe is slechts één lifter be middeld, een studente die tijdelijk in Zeeuws-Vlaanderen was. „Zij hoefde niet per se op een vast tijd stip te reizen. Dat maakt het sim peler." Ondanks dat de belangstel ling beperkt is, wordt 'Zeeuws- Vlaams liften' in elk geval nog dit jaar voortgezet. Terwijl het liftproject (zeeuws- vlaamsliften.nl) stokt, lijkt een an der plan om het autorijden goed koper te maken autodelen=kos- tendelen, wel aan te slaan. Advies bureau Meveo in Lamswaarde is al een tijdje bezig hiervoor liefheb bers te vinden. Inmiddels hebben zich vijftien autobezitters gemeld, vier in Hulst, twee in Graauw, zes in Terneuzen en drie in IJzendijke. Organisator Marco Dorst zegt 'best tevreden te zijn over de belangstel ling'. Half april zal de eerste deelau to gaan rijden. Iemand die een au to heeft, biedt die aan mensen aan die niet over een auto beschikken. Het mes snijdt aan twee kanten: de autobezitter krijgt er geld voor, de 'lener' hoeft zelf geen auto aan te schaffen. „Maar", schetst Dorst het grote verschil met het liftpro ject, „ze kunnen wel zelf achter het stuur kruipen." KOEWACHT - De Linex Groep in Hulst kan weer met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Een in vesteringsmaatschappij en een bank die voorlopig nog op de ach tergrond wil blijven, zijn bereid geld te steken in het bedrijf. Linex was door de economische crisis in zwaar weer terechtgeko men. Het bedrijf is marktleider op het gebied van prefab daken en dakkapellen. „Alle bedrijven in de bouw kam pen nou eenmaal met proble men", zegt algemeen directeur Kees de Groot. „Betalingen laten regelmatig op zich wachten en nogal wat bedrijven gaan failliet." Om te overleven moest de Linex Groep daarom op zoek naar finan ciële steun. De Groot: „Drie kandidaten toon den concrete interesse. Dat bete kent dat er nog altijd behoorlijk vertrouwen is in de toekomst van onze producten en de fabriek. Ge lukkig zijn we eruit gekomen en kunnen we weer jaren vooruit." Dat de financiële nood een tijdje geleden zo hoog was dat zelfs de salarissen van de zeventig mede werkers nauwelijks betaald kon den worden, spreekt de algemeen directeur tegen. „Maar het was niet gemakkelijk en wë zijn blij dat we eindelijk wat goed nieuws uit de bouw kunnen melden." Het bedrijf produceert jaarlijks honderdduizenden vierkante me ters aan prefab daken en dakkapel len. SINT JANSTEEN - Het twaalfjarige meisje uit Hulst dat vorige week het leven liet na een ongeval, is niet overleden als gevolg van een aanrijding. Dat is gebleken uit technisch on derzoek van de politie. Het meisje fietste woensdagmid dag met twee vriendinnen door de Wilhelminastraat in Sint Jan steen. De sturen van het slachtoffer en een vriendinnetje haakten in el kaar. Als gevolg daarvan kwam het slachtoffer ten val, waarbij zij ern stig hoofdletsel opliep. Ze is met spoed overgebracht naar het zie kenhuis in Brugge, waar ze is over leden, aldus de politie. De automobilist uit de gemeente Borsele die de meisjes ten tijde van de val tegemoet kwam rijden, heeft het slachtoffer niet geraakt. De politie meldde woensdag nog dat hij 'een aanrijding met haar niet meer kon voorkomen'. Het technisch onderzoek pleit hem nu geheel vrij. Pastry Hightea tot beste onderneming werd verkozen. In de kantine van bouw-en trans portbedrijf Jan Snel op het Hulsterse industrie terrein stelde jurylid Alain Seghers van Rabo bank Hulst dat het cupcaketeam erg sterk was en de jury overtuigde van hun sterke verkoop kwaliteiten. Het project mini-ondernemingen, waarbij vmbo-leerlingen van het Reynaertcol- lege en mbo-leerlingen handel van ROC Wes- terschelde in teams samenwerken, werd dit jaar voor de vierde keer gehouden. foto Camile Sehelstraete HULST - Alice Balemba, Dina Hassan en Marjo lein Dierx tonen de smartphone-oplader die ze gisteravond in ontvangst mochten nemen nadat hun zogenaamde 'mini-onderneming'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61