Beter horen Ga naar Bet( zeeland 125 OM wil werkstraf voor 'betasten' op boulevard Al 100 jaar laagste prijs garantie Winkeliers pakken uit met Fonteyne Fun Festival Duifhuizen breidt tassenwinkel in Middelburg uit Politie pakt mannen met inbrekerstuig Lezing Galen Irwin voor Roosevelt Center Kraampjesmarkt SVRZ in 't Gasthuis Lezing over hoogbegaafdheid Kinderkledingbeurs in het kerkcentrum De hoorspecialist dinsdag 3 april 2012 VISSINGEN - De winkeliers in het Vlissingse winkelgebied De Fontey ne presenteren zaterdag 7 april hun nieuwste voorjaarsmode op het Fonteyne Fun Festival. Tijdens dit jaarlijks terugkerende evenement zijn in en vóór de win kels van de Fonteyne - aan de Lan ge Zelke en de Spuistraat in de bin nenstad van Vlissingen - hippe hebbedingetjes, de nieuwste mode en allerlei lekkers te vinden voor Pasen. Modellen presenteren die trends in onder meer mode en sie raden. Terwijl hun ouders aan het winke len zijn, kunnen de kinderen zich vermaken in de kasteeltent. Ze worden gratis geschminkt, kun nen zich verkleden en mogen mee rijden tijdens een rondje door de stad. www.dlefonteyne.nl MIDDELBURG - Duifhuizen heeft zijn winkel met (reis)tassen en kof fers in Middelburg uitgebreid. Vol gens facilitair manager Jaco Jobse was de oude winkel te klein gewor den. Doordat het winkelpand naast Duifhuizen in de Geerepassage vrij kwam, ontstond een kans om de panden samen te voegen. De winkel is ruim 50 vierkante meter groter geworden. Er is nu vooral meer ruimte ontstaan voor dames tassen. Verder is er een speciale reisafdeling en is er ruimte gereser veerd voor wisselende thema-col lecties. „De winkel is sinds 15 maart weer open en de reacties van de men sen zijn zeker positief', vertelt Job- se. „De compleet verbouwde win kel en de frisse uitstraling geven nieuw elan. Daar zijn we'best trots op." GOES - Twee mannen uit Nijkerk en Amersfoort zijn in de nacht van zondag op maandag om 0.45 uur in de kraag gevat op de Albert Plesmanweg in Goes. De mannen zaten daar in donkere kleding in een busje. Dat is niet verboden maar in het busje lag ook gereed schap dat je, volgens de Algemene Plaatselijke Verordening van Goes, niet bij je mag hebben in de voor 'nachtrust bestemde tijd'. Dergelij ke spullen heten 's nachts inbre kerstuig. De mannen, 35 en 52 jaar, zijn naar Torentijd gebracht. Aan het eind van de middag zijn ze vrij gelaten. Zij krijgen een bekeuring voor het overtreden van de APV. door Emóle Galon MIDDELBURG - Een 68-jarige Mid delburger weet zeker dat er niets ernstigs is gebeurd tijdens een au torit over de boulevards van Vlis singen en door het havengebied van Vlissingen-Oost. Zijn negen tienjarige passagier uit Goes was al lang niet op de boulevards geweest en uit enthousiasme zou hij haar een aantal malen op haar boven been hebben geslagen en ge streeld. Maar hij weet 'absoluut ze ker' dat hij niet in de buurt van haar kruis is geweest, zo zei hij gis teren tegen de leden van de Mid delburgse rechtbank Volgens het Goese meisje heeft hij haar echter onzedelijk betast, zo zei officier van justitie W. Suijker- buijk. Ook zou de man tijdens die autorit seksueel getinte vragen heb ben gesteld. Uit haar slachtoffèrver- klaring blijkt dat ze die rit in zijn auto als heel bedreigend heeft erva ren. Hij reed, zij zat naast hem en kon niet weg. Volgens haar leek het wel of die autorit drie tot vier uur duurde. Ook liet ze weten dat ze onder geen beding seks met ie mand wilde die wel haar opa kon zijn. Suijkerbuijk eiste een werk straf van negentig uur tegen hem. Raadsman E. Smit vroeg om inte grale vrijspraak. Hij erkende dat zijn cliënt niet handig had geope reerd. „Wat hij deed, het aanraken van haar bovenbeen, was onbeta melijk maar het was geen on tucht", zei hij met grote nadruk. Hij wees erop dat de jonge vrouw tijdens de verhoren door de poli tie steeds zwaardere beschuldigin gen heeft geuit tegen zijn cliënt. Volgens hem spelen de emoties blijkbaar steeds heftiger op en heeft ze daardoor de feitelijke toe dracht niet meer juist voor ogen. Hij vroeg de rechtbank dan ook om zijn cliënt vrij te spreken. Uitspraak 16 april. MIDDELBURG Professor Galen Irwin geeft mor gen om 16.00 uur een lezing in het Roosevelt Study Center in de Film zaal van de Abdij. De Leidse politi coloog legt uit wat Amerikaanse politieke partijen moeten doen om de presidentsverkiezingen te win nen. De lezing hoort bij het samen werkingsproject van de Roosevelt Academy (RA) en het Roosevelt Study Center over de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2012. MIDDELBURG In de Middelburgse SVRZ-locatie 't Gasthuis aan het Noordpoortplein is morgen een kraampjesmarkt van 14.00 tot 16.30 uur. De turnvere niging en het activiteitencentrum verkopen spullen. Tevens zijn er cupcakes, sieraden, smouters, kaar ten en Oudhollands snoep te koop. Er is ook een loterij. Terre des Hommes is aanwezig met informa tie over hun werk. OOST-SOUBURG Marie-Therese Bruys geeft morgen avond een lezing over hoogbegaafd heid bij kinderen in het schoolge bouw van de Tweemaster-Kame leon in de Priesterstraat in Oost-Souburg. De lezing begint om 19.30 uur. De orthopedagoge gaat in op aspecten rond het leren om gaan met de hoogbegaafdheid en wat ouders en/of professionals in dit kader voor het kind kunnen be tekenen. De entree is 10 euro. OOSTKAPELLE Peterspeelzaal 't Speeltreintje orga niseert vandaag een kinderkleding beurs in het protestants kerkcen trum aan de Joh. de Pourckstraat in Oostkapelle. Behalve kinderkleding worden er ook babybenodigdheden, posi tiekleding en speelgoed verkocht, tegen schappelijke prijzen. De beurs duurt van 13.30 tot 15.15 uur. Er zijn ook verse wafels. Bij Beter Horen is alleen het beste goed genoeg voor u. U krijgt altijd een persoonlijk hooradvies van onze StAr-gecertificeerde audiciens en een hooroplossing die echt bij u past. Bovendien garandeert Beter Horen altijd de laagste prijs op het gehele assortiment. Zo krijgt u de beste hoorzorg én betaalt u nooit teveel. Wilt u beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een vestiging bij u in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25