Pyj jQp|»g |(£jj GSM Service Zeeland zit nu in Vlissingen door dankzij faillissement 241 zeeland Leerlingen aan de slag met kunst Traiteur Kraanmenu Watertaxi SHJBt verstraten walhout Vijverartikelen Potgrond en tuinaarde Haagplanten VLISSINGEN - GSM Service Zeeland is verhuisd naar de Badhuisstraat in Vlissingen. Eigenaar Eric Lokker heeft zijn bedrijf omgedoopt in Repair Service Zeeland. Twee jaar geleden repareerde Lokker nog telefoontjes aan zijn keukentafel in Koudekerke. In de avonduren, want overdag had hij een baan als servicemonteur bij een keukenhandel. Het aantal klanten groeide en Lokker, die zich ging verdiepen in Apple en Nokia, begon een kleine onderneming. Hij betrok een ruimte in de Goese telefoonwinkel GSM Topper Zeeland. Begin dit jaar heeft Lokker ook reparaties aan computers, laptops en tabiets aan zijn diensten toegevoegd. Lokker zit nu in twee verdiepingen in de Badhuisstraat, boven Sips Ver huur. Klanten kunnen hun defecte apparatuur nog steeds afgeven bij GSM Topper Zeeland, maar het adres in Koudekerke vervalt. foto Lex de Meester dinsdag 3 april 2012 Niek Knol over Health and Motion „Ik kan nu geen andere huurders zoeken, omdat ik nog aan dat contract vastzit" GSM Service Zeeland Twee jaar geleden repareerde Eric Lokker nog telefoontjes aan zijn keukentafel in Koudekerke. Health Motion in Koudekerke is failliet verklaard. Het perso neel heeft daartoe een verzoek ingediend bij de Middelburgse rechtbank. De medewerkers wil den financiële zekerheid krijgen over hun inkomen en 'verder gaan zonder al die ellende'. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Het faillissement van Health Motion Walcheren betekent duidelijk niet dat het cen trum van Niek Knol aan de Duin weg in Koudekerke de deuren moet sluiten. Het is juist een stap in de richting om door te gaan. Zonder de ballast van het landelijk opererende Health Motion, dat al geruime tijd in financiële moei lijkheden verkeert. Het bedrijf voldeed ook al maan den niet aan de financiële verplich tingen jegens Niek Knol en de werknemers. Health 8c Motion Ne derland heeft vijf vestigingen, waarvan Koudekerke er een is. Ie dere vestiging is een aparte bv. Ook andere vestigingen hebben te kampen met dezelfde financiële problemen als het centrum in Kou dekerke. Volgende week dinsdag, 10 april, dient opnieuw een rechtszaak. Dan vraagt Niek Knol het faillisse ment aan van Health 8c Motion Nederland in Dordrecht, dat het pand aan de Duinweg van Knol huurt. De huur wordt echter al lang niet meer betaald. Maar het huurcontract is nog wel bindend, waardoor Knol zijn ruimte niet aan anderen kan verhuren. mmmmmmmmmmmemmmmmmam Niek Knol: „Ik heb er goed vertrou wen in. Ik wil nu gewoon verder en heb ook goeie plannen voor de toekomst. We hebben weer tele foon, internet en gas, water en licht, alles op mijn naam. Bij mij gaat het om de sport en de spor ters die ik behandel. Daarom ben ik ook zo gemotiveerd om door te gaan." Op 10 april dient nog een rechts zaak, waarschijnlijk voor de recht bank in Assen. Dan vraagt het oude personeel van Health 8c Mot ion Walcheren ook het faillisse ment aan van Sinel bv. Gert De- del, initiatiefnemer van beide aan vragen: „Het is een gegoochel met bv's blijkt nu. Sinel is een bedrijf dat zich bezighoudt met het door starten van bedrijven die in finan ciële moeilijkheden verkeren. Een deel van Health 8c Motion Walche ren valt daar weer onder. Het is een heel ingewikkeld gedoe, geen touw aan vast te knopen, We had den gehoopt om met één faillisse mentsaanvraag alles te kunnen re gelen. Dat kan dus niet, omdat het om verschillende bv's gaat." Kinderfysiotherapeut Gert Dedel zit met zijn Kinder- en Jongeren centrum Walcheren (KJC) ook in het gebouw aan de Duinweg. „Ik heb besloten als zelfstandig cen trum verder te gaan. Het liefst hier, op deze locatie. Het is een pri ma ruimte en de samenwerking met Niek is goed. Ik ben al naar de Kamer van Koophandel geweest." Dedel is vastbesloten en ziet ook toekomst. „Mensen blijven ko men. We laten ons niet klein krij gen door een paar mensen die den ken dat ze ons kunnen bestieren. We gaan op volle kracht verder." Duinweg 4, Koudekerke, 0118-552025 MIDDELBURG - De panini en delica tessen van Da Silvano zijn sinds zondag ook in Middelburg verkrijg baar, in een nieuw zaakje op de hoek van de Gortstraat en de Kor te Geere. De Italiaanse traiteur, die succes vol is begonnen in Vlissingen, heeft de vleugels uitgeslagen naar de buurgemeente. Daar is alles te krijgen wat eigenaar Silvan Claas- sen ook in Vlissingen aanbiedt. Alleen het broodassortiment zal in Middelburg wat kleiner zijn dan in Vlissingen. VLISSINGEN - Restaurants De Vis sershaven en Small Talk aan het Bellamypark in Vlissingen bieden ook in april een speciaal Schelde- kraan-menu. Van elk verkocht driegangen keuzemenu ter waarde van 32,50 euro komt 4,50 euro ten goede aan de restauratie van de Scheldekraan in Vlissingen. Het menu is zeven dagen per week vanaf twaalf uur 's middags te be stellen en bestaat uit populaire vis- en vleesgerechten. Reserveren kan via 0118-412132 of willem@devissershaven.nl VLISSINGEN - De organisatie van de watertaxi in Vlissingen zoekt vrij willige schippers voor het bootje waarmee toeristen zich kunnen la ten vervoeren van het station naar de binnenstad en terug. Het bootje waarmee dat gebeurt, wordt maandag 16 april te water gelaten. Daar kunnen twaalf passa giers op. Wie in bezit is van een vaarbewijs en graag enthousiast over Vlissin gen vertelt, kan zich als vrijwillig schipper aanmelden op watertaxivlissingen@gmail.com VLISSINGEN - Ruim vijfhonderd Vlissingse leerlingen uit de groe pen 7 en 8 van basisscholen doen mee aan het project Read, Eat 8c Art van de kunstenaars Toscani en Cornel. Meer dan zestig middelba re scholieren zullen de expositie in de Zware Plaatwerkerij bezoeken. De expositie is gisteren geopend door burgemeester René Roep en is te bezichtigen tot en met vrijdag 20 april. Een eerste groep leerlin gen was bij de opening aanwezig. Ze bekeken de expositie, maakten opdrachten en volgden een work shop. Ze maakten ook zelf een kunstwerkje, onder leiding van een gastdocent van Kunsteducatie Walcheren. De anderen gaan dat de komende weken doen. www.readandeat.nl Honderden basisschoolkinderen zullen na het bekijken van de expositie Read, Eat and Art hun eigen kunstwerkjes maken. foto Lex de Meester AAPRIL Met o.a. gratis tuinadvies, demonstraties, FEEST! een springkussen en een BBQ! www.verstrstenwaihout.nl Veerseweg 124a 4332 BJ Middelburg Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, za van 8.00 tot 17.00 uur. Acties zijn alleen geldig op voorradige producten van maandag 2 april t/m zaterdag 7 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24