Touareg in Timboektoe spartoo.nl f 8| 0909-5010558 Op de l:alklandei anden is het bijna alsof Giet weer 1982 is Protesten tegen Vrienden van Syrië Snelle opmars van rebellen Be! naar: 10 winnaars maken kans op een paarTimberland schoenen uit de nieuwe collectie van Spartoo.nl t.w.v.ciso,- maandag 2 april 2012 ÜÜBBÜMIiMe mmmmmmmm Touaregrebellen veroveren in het weekeinde drie steden in Mali. Ze profiteren van de verwar ring in de hoofdstad na een coup van militairen. Coupplegers zeggen grondwet in ere te willen herstellen. BAMAKO - Opstandige Toeareg zijn de plaats Timboektoe in het noor den van Mali binnengedrongen. Regeringstroepen zijn gevlucht. Dat meldden getuigen gisteren. De Toearegrebellen zijn bezig aan een snelle opmars in het Afrikaan se land. Eerder meldden overheids functionarissen dat de rebellen de stad Gao in het noorden hebben ingenomen. Gao is met 90.000 in woners de grootste stad in de re gio ten noorden van de grens met Niger. De belangrijkste beweging van de Toeareg, de MNLA, zegt een einde te hebben gemaakt aan 'de bezetting van het gebied rond Gao door Mali'. Vrijdag wisten de opstandige Toea reg de belangrijke stad Kidal te ver overen. Zij maken gebruik van de verwarring die in de hoofdstad Ba mako is ontstaan door de militaire coup vorige week, waarbij presi dent Amadou Toumani Touré werd afgezet. De Toeareg hebben hun campagne voor een eigen staat in het uitgestrekte woestijnge bied Azawad opgevoerd. Azawad is groter dan Frankrijk. De militairen die op 21 maart de macht grepen in Mali hebben de oude grondwet in ere hersteld. Dat heeft kapitein Amadou Haya Sano- go, de leider van de coupplegers, gisteren verklaard. De junta, die de grondwet na de staatsgreep nog buiten werking verklaarde, hoopt met het besluit aangekondigde internationale straf maatregelen af te wenden. Van daag loopt een ultimatum af van de regionale statenbond Ecowas, die eist dat de militairen het veld ruimen voor een democratisch burgerbestuur. Het is nog onduidelijk wat de te rugkeer naar de grondwet van 1992 voor Mali betekent. Volgens Sanogo moet een nationale verga dering verkiezingen uitschrijven. Op de vraag wanneer dat moet ge beuren en of hij zichzelf nog be schouwt als de president van het land deed hij er het zwijgen toe. ISTANBUL - Aanhangers van de Syrische president Bas- har al-Assad worden in toom gehouden door Turkse op roerpolitie als ze protesteren tegen de internationale conferentie van 'de Vrienden van Syrië', tientallen voor al westerse en Arabische landen en organisaties die druk willen uitoefenen op al-Assad. De 'Vrienden' rie pen de internationale gezant Kofi Annan op met ver volgstappen en een tijdschema te komen voor zijn vre desplan. Volgens schattingen van de Verenigde Naties zijn door het Syrische regime meer dan 8000 mensen om het le ven gekomen. foto EPA/Tolga Bozoglu €0,60 per gesprek Spartoo.nl, nummer T in online schoenenverkoop, verwent u deze zomer met een paar schoenen van het mythische merk Timherland. Deze twee modellen zijn samengesteld met kwaliteitsleer, een licht gewatteerde inlegzool en bieden een optimale ondersteuning van de voet Spartoo.nl biedt u een ruim, maar overzichtelijk aanbod van schoenen, tassen en accessoires voor dames, heren en kinderen van meer dan 500 bekende merken en 25.000 modellen. Bestel altijd uw nieuwe schoenen op Spartoo.nl en profiteer van de gratis levering! DE NR. 1 SN ONLINE SCHOENENVERKOOP Op onze website staan meer modellen van, onder andere, Timberland. Zijn die meer uw smaak, dan kunt u ook een ander merk of model uitkiezen op Spartoo.nl. Uiteraard ook ter waarde van 150,-. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd. thuiswinkel waarborg Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 i€ 0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 5 april 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... SuCCes! Realisatie: RVC- Communicatie en Gtcatiroup ivoor inlichtingen bel 066-7766565! wmm v/- mmm. m mm. a m mmmm w§ mMmmmmmmmmmi LONDEN - Precies dertig jaar na het begin van de Falklandoorlög is de ruzie tussen Groot-Brittannië en Argentinië om de eilandjes in de Atlantische Oceaan nog altijd niet voorbij. De afgelopen maanden lie pen de spanningen op en stuur den de Britten versterkingen naar de eilanden, bijna alsof het weer 1982 is. Op 2 april van dat jaar viel de Ar gentijnse militaire junta de eilan den binnen. De regering van Mar garet Thatcher pikte dat niet en stuurde een legermacht naar het Britse overzeese gebiedsdeel. De oorlog eindigde op 14 juni met een overwinning van de Britten. In de 74 dagen die de oorlog duur de, kwamen 649 Argentijnse en 255 Britse militairen om. Ook enke le burgers verloren het leven. Bei de strijdmachten verloren behoor lijk wat schepen en vliegtuigen. Onder meer het grote Argentijnse marineschip General Belgrano ging ten onder door Britse torpe do's. Ruim 320 opvarenden kwa men om. De Britse overwinning maakte geen einde aan het meningsver schil. Om de Falklandeilanden, waar maar zo'n 3000 mensen wo nen, wordt al eeuwen geruzied. Tussen Spanjaarden en Britten dreigde zelfs een oorlog, tot ze in 1771 een compromis sloten: Oost-Falkland werd Spaans en West-Falkland Brits. Daarna waren de eilanden een tijd lang nauwelijks bewoond. Na ver schillende pogingen van Argenti nië om de Falklandeilanden te ko loniseren namen de Britten in 1833 definitief de controle 'over de eilanden over. De Argentijnen zijn de Malvinas, zoals ze de eilanden noemen, ech ter nooit vergeten. Volgens hen be horen ze Argentinië toe. De 'Malvi nas' liggen immers minder dan vijfhonderd kilometer uit de kust van het Zuid-Amerikaanse land. Zuid-Amerikaanse landen, waaron der grootmacht Brazilië, buurland van Argentinië, hebben zich ach ter de Argentijnse aanspraken op de eilanden geschaard. De economische waarde van de ei landen zelf is klein, maar hun lig ging is strategisch. Ze zijn een brug naar de Zuidpool, er is een le gerbasis en ze bieden toegang tot de natuurlijke hulpbronnen in de Zuidelijke Atlantische Oceaan. Dat laatste weet Groot-Brittanië ook; ze laten er inmiddels naar olie bo ren, tot grote ergernis van Argenti nië, Ook de uitzending van de Britse prins William naar de eilanden als helikopterpiloot dit jaar wekte veel wrevel. De Falklandeilanden hebben tot in de 18e eeuw naar de Nederland se zeevaarder Sebald de Weert ge heten. Hij zou de eilanden rond 1600 voor het eerst goed in kaart hebben gebracht. De Jasoneilan- den, bij de Falklandeilanden, he ten in het Spaans nog altijd de Is- las Sebaldas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8