Sluiskil houdt druk op ketel Imponerende zege uteijn m 25 va; wist Scheldesport stunt tegen Tigers Tennissters van Sjef excelleren «1 ouverture Turner Pauwels plaatst zich voor halve finale z door Aector Dooms TERNEUZEN - Graauw kan zich na de 3-2-thuisnederlaag tegen Vogel waarde in de vijfde klasse van het zondagvoetbal gaan richten op de nacompetitie. De ploeg van trai ner Marco van Vlierberghe keek gisteren bij de rust al tegen een 0-3-achterstand en kon die situatie niet meer rechtzetten. Sluiskil, dat met ruime 7-1-cijfers SDO'63 versloeg, vormt nog de eni ge bedreiging voor koploper Philip pine. Groede won met 3-0 de streekderby tegen Hoofdplaat en Koewacht was met 6-1 veel te sterk voor Sluis. Schoondijke kwam in de slotfase goed weg te gen hekkensluiter Terhole door een 1-2-achterstand om te zetten in een 3-2-overwinning. Philippi ne was vrij. Graauw-Vogelwaarde 2-3 (0-3): Een wedstrijd met twee gezichten. Vogelwaarde startte fel en kwam verdiend op een o-i-voorsprong door Artjan Lambert. Daarna ver dubbelde Jan Rouwendaal de mar ge en nog voor de rust scoorde Ka- rel Strooband de 0-3. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets was min der waar. In de tweede helft wa ren de rollen omgekeerd. Na een klein kwartier zette Domenique de Burger een strafschop om en halverwege maakte Merijn Tael- man de aansluitingstreffer: 2-3. Graauw maakte daarna jacht op de gelijkmaker, maar paal en lat stonden die in de weg. Koewacht-Sluis 6-1 (2-1): Koe wacht was dit keer goed op schot. Bart van Remortele zette de thuisclub met twee doelpunten op een 2-o-voorsprong. Nog voor de rust scoorde Patrick Vinke de 2-1. In de tweede helft drukte een ster ker spelend Koewacht het verschil uit in doelpunten van Sander Gel derland en Jeffey Kox, die elk twee keer scoorden. Groede-Hoofdplaat 3-0 (2-0): De basis voor de winst werd in de eer ste helft gelegd. Hoofdplaat werd geen kans gegund. Maxim Wille opende na een goede combinatie met Ilyas Yavuz de score. De thuisclub was sterker en drukte Sluiskil vormt nog de eni ge bedreiging voor koplo per Philippine in de vijf de klasse zondag het overwicht uit in de 2-0 via Mi chel Tamarzians. Na rust was de partij meer in evenwicht, maar Ilyas Yavuz deelde met de 3-0 de genadeklap uit. Sluiskil-SDO '63 7-1 (5-0): De wedstrijd was bij de rust al ge speeld. Veli Erytirük schoot de thuisclub naar een 1-0 voorsprong. Daarna maakte Shegbert van Uy- trecht een zuivere hattrick. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Kort voor rust werd het 5-0 door Mevlud Eryürük. De ploeg uit Lamswaarde probeerde zich enigszins te herstellen. Ruud van Driessche maakte met een af standsschot het enige doelpunt voor SDO. Sluiskil verslapte, maar zag nog wel Jos Westerhout en Le- roy van Passel scoren. Schoondijke-Terhole 3-2 (0-0): Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Voor de rust viel er weinig te genieten. Na rust nam Terhole twee keer. verdiend een voorsprong door doelpunten van Bram Freijzer (0-1) en Niels Freijzer (1-2). De thuisclub kwam telkens terug via Andrew Wesbeek en Jacco Seen (strafschop). Een mi nuut voor tijd pakte Schoondijke dankzij Wesbeek de drie punten. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport verrasten zaterdag met een 66-58-zege tegen East wood Tigers, de nummer twee van de eerste klasse rayon zuid. Door de zesde opeenvolgende overwinning zijn de Temeuzena- ren opgeklommen naar het linker rijtje. De vrouwen van Schelde sport waren al snel kansloos (25-69) tegen BV Souburg, maar handhaven zich wel in de over gangsklasse. In de Zeeuwse derde klasse verloren de mannen van Voorwaarts met 61-48 uit bij BV Souburg 2. Mannen Scheldesport-Eastwood Tigers 66-58 (28-26): Scheldesport verraste aangenaam met een zege tegen de Brabanders. In de eerste periode ging het duel gelijk (17-16) op. Daarna werd er minder ge scoord en werd er ook aan beide kanten goed verdedigd. Bij een ruststand van 28-26 was nog van alles mogelijk. De Terneuzenaren liepe in de derde periode vijf pun ten uit. De ploeg uit Oosterhout deed er alles aan om terug in de wedstrijd te komen, maar de voor sprong werd door Scheldesport fel verdedigd. In de vierde periode legde Nino Wullems met twee driepunters de basis voor de zege. Alexander van Glansbeek was bij Scheldesport topscorer met 23 punten. Matthijs Kingma scoorde veertien punten. BV Souburg-Voorwaarts 61-48 (28-26): Tot aan de vierde periode hield Voorwaarts gelijke tred met de Souburgers. Na de derde perio de stond het 44-42 in het voordeel van BV Souburg. De krachten van de Axelaars waren echter gesloopt, zodat de thuisclub verder kon weg lopen. Stefan de Clerck was bij Voorwaarts uitstekend op dreef met 25 punten. Vrouwen Scheldesport-BV Sou burg 25-69 (10-35): De Terneuzen- se vrouwen speelden al snel een kansloze wedstrijd. In de eerste pe riode maakte BV Souburg snel de kloof (0-9). Die klap kwam de ploeg van coach Martin van Ham niet meer te boven. Het verschil liep gestaag op. Manuela Stokhof had bij Scheldesport nog een sterk moment door vijf punten op een rij te scoren. mmmsmmmmmsmm De 25 Kilometer van Hulst is voor Sjaak Luteijn een test voor de Marathon Zeeuws-Vlaande- ren. De 54-jarige Oostburger zal die afstand voor het eerst lopen. Tot zijn verrassing pakt hij de overwinning in de Oost-Zeeuws- Vlaamse vestingstad. door Wim de Vos HULST - Inmiddels is hij 54 jaar en hij wil nog wat nieuws toevoegen aan zijn imposante atletiekloop- baan. Sjaak Luteijn uit Oostburg, enkele malen Nederlands kam pioen op verschillende loopnum mers, heeft: nog nooit een mara thon gelopen. Na een wedden schap van enkele jaren geleden is de West-Zeeuws-Vlaming echter overstag gegaan en zal hij op 12 mei aan de start verschijnen van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Dit was voor hem de reden zater dag mee te doen aan de 25 Kilome ter van Hulst. Verrassenderwijs schreef Luteijn die wedstrijd op zijn naam. „Zeg dat wel", hijgde Luteijn vlak na afloop na. „In de eerste plaats moet ik zeggen dat ik de afstand behoorlijk heb ver teerd, maar ik ben ook verrast dat ik als eerste eindig. Want wees nou eerlijk, de vijfentwintig kilo meter van Hulst winnen is toch niet niks." Voor de Oostburger was het de eer ste keer dat hij een loop over der gelijke afstand had gelopen. Een halve marathon was het maxi mum geweest tot nu toe. „Ik wilde vandaag uitproberen of ik die af stand aan kan. En ik moet zeggen dat het me niet is tegengevallen. Het was een geslaagde test. Maar eerst moet ik nog even afwachten hoe ik me morgen voel natuurlijk. Normaal stopt voor mij een wed strijd na eenentwintig kilometer en honderd meter. Dit is toch bijna vier kilometer verder en ik voelde dat dit toch wel zware kilo meters waren", stelde Luteijn. Hij had de keus uit de Kustmarathon en de Marathon Zeeuws-Vlaande ren. Hij doet mee aan de laatste. „Ik verwacht dat die niet zo zwaar zal zijn als de Kustmarathon. En hij wordt gelopen in m'n eigen streek. Daarom heb ik hiervoor ge kozen. Ik moet eerlijk zeggen dat een marathon nog een open boek voor me is. Ik weet niet wat ik er van moet verwachten. Ik train er keihard voor en het blijkt dat ik nu weieens een spiertje voel waar van ik niet eens wist dat ik het had. Ik denk dat ik in staat ben om binnen drie uur te finishen. Natuurlijk is dit afhankelijk van de omstandigheden, waarbij ik hoop dat mijn loopervaring me er door heen zal slepen", blikte Luteijn al vast vooruit. In de 25 Kilometer van Hulst kwam Luteijn samen met de Belg Filip van Goethem al snel aan de leiding. „We liepen snel met een man wat vooruit. Maar dit bleken WADDINXVEEN - Mathieu Pauwels van turnvereniging Thor uit Sas van Gent heeft zich geplaatst voor de halve finale turnen in de derde divisie. Bij de kwartfinale in Waddinx- veen legde hij beslag op een derde plaats met een puntentotaal van 67,90. Dit was slechts 0,80 punt mi ner dan de dagwinnaar Mustafa Uguten uit Tiel. Pauwels turnde een gedegen wedstrijd zonder ech te uitschieters. Ook Stijn van Driessen, tegen woordig uitkomende voor de Ha- zenkamp uit Nijmegen, bereikte de halve fmale. Hij werd negende met 66,15 punten. Op 19 mei vindt de halve fmale plaats in Zwijndrecht. Daar zullen de eerste veertien turners zich kun nen plaatsen voor de NK meer kamp en toestelfinales. De eind strijd wordt in het weekeinde van 2 en 3 juni in Nijverdal afgewerkt. AARDENBURG - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie kwamen de vrouwen van het Aardenburgse Sjef de ou verture ongeschonden door. De West-Zeeuws-Vlaamse equipe stuurde MLTC met 6-0 terug naar Middelburg. In de eerste partij versloeg 4-speél- ster Vicky de Windt overtuigend met twee keer 6-2 haar gelijkinge- schaalde opponente Patricia Heijt. Dè tactisch tennissende Aarden burgse was vaster dan de Middel burgse. In het dubbel, samen met de aanvallend ingestelde routinier Marian Blaakman, verging het Vic ky de Windt moeizamer. Uiteinde lijk werd het tweetal Heijt/De Rid der na een tiebreak geklopt: 7-6 6-3. In de tweede single zegevierde Carla Paridaen royaal over de veel vuldig forcerende Monique Ver hoef: 6-0, 6-2. Verder hoefde De Maeyer zelfs geen enkele game af te staan aan Joziasse en ging ook het tweede dubbel in straight sets naar Sjef Ook Tiola, de andere Zeeuws-Vlaamse equipe op het hoogste Zeeuwse niveau, kwam prima uit de startblokken. De for matie uit IJzendijke bedwong De Schelde in Vlissingen met 5-1. Daisy Boogaard (categorie 3) stond aan haar twee categorieën lager ge klasseerde tegenstandster Deijnen, alleen het redden van de eer toe: 6-1 6-0. Ook moeder en dochter Marion en Imre van Overloop smaakten het zoet van de overwin ning, zowel in hun enkelspel als in het tweede dubbel. Alleen Ellen Aerssens ging strijdend in drie sets ten onder tegen de Vlissingse Klap. In de hoofdklasse mannen opende titelverdediger Drive in Sas van Vicky de Windt bedwong Patricia Heijt in twee sets (6-2, 6-2). foto Peter Nicolai Gent met een 5-1-zege op degrada tiekandidaat Asoc. Dylan Black- man, Tim van Veldhoven en We sley van Noord wonnen achtereen volgens van Jan Maarten van de Vrie, Pieter-Jan Standaert en Björn Wielakker. Alleen Wesley Raem- dock moest de overwinning in drie sets laten aan Simon Jager. Animo ging met een uitstekende 6-o-winst terug naar Terneuzen na een bezoek bij het Aardenburg se Sjef Verder was Game'78 in Clinge met 5-1 te sterk voor MLTC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84