Teamgeest bezorgt Axel kampioenschap jj Hoe is 't mogelijk. stipreizen.nl 321 sport 33 Terneuzen verzuimt te scoren en speelt gelijk STIP Aardenburg houdt Moerse Boys op 0-0 maandag 2 april 2012 door Jack Begijn TERNEUZEN - Terneuzen zat dicht tegen de derde overwinning op rij aan, maar het gebrek aan scorend vermogen deed de ploeg gistermid dag de das om. Na een sublieme eerste helft en een zwakke tweede kwam de Zeeuws-Vlaamse eerste klasser tegen het Zuid-Hollandse IFC niet verder dan een 2-2-gelijk- spel. In de strijd tegen degradatie levert dat punt niet veel op. „Maar in deze fase van de competi tie is elk punt belangrijk. Wij staan op een plek waarop elk punt is meegenomen", keek Dominique Verlinde van Terneuzen terug op de wedstrijd. Hij nam beide tref fers voor de thuisploeg voor zijn rekening. Hoe het kwam dat Ter neuzen in de tweede helft geen schim meer was van de ploeg die voor de rust zo goed speelde? Ver linde: „Dat is voor mij ook een vraagteken. Het overkomt ons wel vaker. Misschien dat de wind een rol speelde bij de lange ballen die IFC naar voren gaf. Je zag dat hun middenvelders niet meededen van daag." Terneuzen opende sterk en was gretig. Duels werden gewonnen en de ploeg zette vanaf het begin druk naar voren. IFC liep voortdu rend achter de feiten aan en kon geen vuist maken tegen een ontke tende thuisploeg. De bezoekers hanteerden de lange bal in de hoop dat die eens goed zou vallen voor de fysiek sterke voorhoe despelers. Het opportunisme van de rood-zwarten leverde al na acht minuten spelen een doelpunt op van Verlinde. Jelle van Nieuwen- huyze, die in de voorgaande twee duels de totale productie van drie treffers voor zijn rekening nam, was de aangever. Terneuzen was dominant en ging op zoek naar meer. Op een moment van onacht zaamheid en de drang naar voren sloegen de gasten toe op een lange bal van achteruit. Danny Slinger land was trefzeker. Toch zou Ter neuzen nog voor de rust opnieuw de leiding nemen via een attente Verlinde. De formatie van trainer Henk Ottens reeg daarna de kan sen aaneen, maar wist de weg naar het net niet te vinden. „Voor de rust speelden we erg goed en hadden we zeker vier keer moeten scoren", keek Ottens terug. Na de thee werd de thuisploeg overrompeld door de felle tegen stander. De snelle Inam Quliyev, die in de heenwedstrijd de onbe twiste uitblinker was bij de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht, bracht IFC langszij. Terneuzen zat in een moeilijke fase en moest alle zeilen bijzetten om een achterstand te voorkomen. De backs Robin Dek ker en Douwe de Kok hadden het moeilijk, maai; het centrale duo Roel Alberti en Tim de Feyter trad op tijd corrigerend op. „We moesten het eerste kwartier na de rust overleven", doceerde Ot tens. „Als dat lukt, moeten ze ko men en krijg je meer ruimte. Maar in plaats daarvan verloren we duels en waren we onrustig aan de bal. De gelijkmaker viel voor ons op een heel ongunstig moment." Tweede paasdag gaat Terneuzen op bezoek bij koploper Nemelaer. Bert den Hamer is dan terug van een schorsing. Ottens toonde zich strijdlustig: „We zijn nu drie wed strijden ongeslagen, dus laat ze maar komen." Terneuzen-IFC 2-2 (2-1). 8. Domini que Verlinde 1-0, 26. Danny Slinger land 1-1, 39. Dominique Verlinde 2-1, 49. Inam Quliyev 2-2. Scheidsrechter: M. Hermus (Etten-Leur). Rode kaart: Robert Pot (IFC). Gele kaart: Dennis de Kraker, Olivier Schuddinck, Remco van Leeuwen, Jelle van Nieuwenhuyze (Ter neuzen), Danriy Slingerland, Steve Kot (IFC). Aantal toeschouwers: 150. 1 I Axel keert na 33 jaar weer terug in de tweede klasse van het zondag U- VS- 1 ifiHiTÏÉfTriT» t voetbal. Drie wedstrijden voor het einde van de competitie pakt Axel de titel in de derde klasse zondag. Daarvoor volstaat een 4-0-zege bij Victoria'03. Na 33 jaar is Axel weer tweedeklasser. door Peter van Kouteren OUDENBOSCH - Het feestje aan de middenlijn was kenmerkend voor de teamgeest, die als een rode draad door het succes van Axel loopt. Basisspelers, wisselspelers en bankzitters stortten zich na het laatste fluitsignaal in Oudenbosch op elkaar om het kampioenschap van de derde klasse A te vieren. Axel versloeg Victoria'03 met klin kende cijfers (0-4) en raakte op drie wedstrijden van het competi- tieslot buiten schot van de concur rentie. De Zeeuws-Vlamingen vier den de rentree in de tweede klasse uitbundig. Champagne, bloemen en bier waren op Brabantse bo dem goed besteed aan de Axelaars en hun aanhang, die met een bus was meegereisd. Axel, dat in het seizoen 1978/1979 uit de tweede klasse degradeerde en zelfs in de vijfde klasse terecht kwam, bekroonde een uitstekend seizoen. Alleen Zeelandia Middel burg en HW'24 slaagden erin de kampioensploeg te vloeren. Allian ce hield de Axelaars op een gelijk spel. „Dit is uniek", refereerde Eric Rijckaert aan de terugkeer in de tweede klasse. „We zijn er trots op." De 'technisch manager van de club stopt wellicht als assistent-trai ner, maar zet zijn werk in de tech nische commissie voort. „Ik ben er een paar jaar geleden aan begon nen, omdat er ambitie was. Twee jaar terug zijn we kampioen gewor den van de vierde klasse. En nu dit." Rijckaert noemde Rinus Ze- gers de grondlegger van het jong ste succes. „Hij heeft iets extra's ge bracht binnen Axel." Axel zat in Oudenbosch halverwe ge op rozen, toen Kenny Raayma kers zijn tweede treffer liet aante kenen (0-2). In de slotfase schoot Maik de Wolf de 0-3 binnen, waar na supersub Niek de Meijer - koud in het veld - op aangeven van Niels Burm de eindstand op 0-4 bepaalde. „Ik heb niet veel tijd no dig om te scoren", zei de man met een neusje voor de goal met een knipoog. Het was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen, zonder dat Axel sprankelend voetbalde. „We zijn gekomen om te win nen", zei trainer Michel Leonhart. „We gingen aan het begin van het seizoen voor een periodetitel, maar hebben vanaf dag één aan kop gestaan. Na de winterstop heb ben we niet meer zo frivool ge speeld, omdat we kampioen wil den worden. Dan moet je voor het Prijzen p.p. o.b.v, 2 pers. per kamer/hul excl. Calamiteitenfonds/reserveringskoslen. De kortingen zijn reeds verwerk! in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. resultaat gaan. We zijn dik ver diend kampioen geworden. We staken met deze groep ver boven de rest uit." De trainer noemde een hecht collectief als sterk wa pen. „We hebben voor deze klasse een paar bijzondere spelers. De rest stelt zich in dienst van hen." Eric Rijckaert zei dat er vorig sei zoen ook al een redelijke groep stond, maar dat toen te veel jon gens voor eigen succes gingen. „We hebben misschien niet het beste voetbal gespeeld, maar wel het sterkste team. We hebben in gesprekken met spelers ook be wust naar de mens achter de voet baller gekeken." Axel wil volgens Rijckaert volgend seizoen niet onderin voetballen. „We zullen geen gekke dingen doen en deze jongens een kans willen geven in de tweede klasse. Vlissingen is bezig jongens te ont slaan, zoals ze dat zeggen. Mis schien zit daar iets voor Axel tus sen." Michel Leonhart: „Deze groep kan verder groeien, maar we moeten ons wel versterken, vooral in offen sief opzicht. Ik wil graag een mid denvelder. En voorin hebben we dringend nood aan twee spitsen." Victoria'03-Axel 0-4 (0-1). 33. Kenny Raaymakers 0-1, 70. Kenny Raaymakers 0-2, 88. Maik de Wolf 0-3, 90. Niek de Meijer 0-4. Scheidsrechter: A. Verhoe ven (Lage Zwaluwe). Aantal toeschou wers: 125. MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zondagvoetbal speelde Aar denburg met o-o gelijk tegen Moerse Boys. RCS won ruim met 3-0 van Uno Animo. Moerse Boys-Aardenburg o-o. Behoudens een goede kans voor Niek van Sprundel voor de rust, le verde dit duel weinig mogelijkhe den op voor de bezoekers. Aarden- burg was in de eerste helft iets ster ker, Na de rust was het duel, mede dankzij het inbrengen van spits Ke vin Stoutjesdijk bij de thuisploeg, meer in evenwicht. Aarden burg-doelman Sander Tazelaar hield zijn ploeg met een knappe redding overeind. Op eigen veld wacht de ploeg van trainer Robbie de Muynck in de strijd tegen degra datie sleutelduels tegen de directe concurrenten Haarsteeg, Eboh en Madese Boys. Dwight van Hulle is er vanwege een gele kaart volgen de week niet bij. Bart van den He mel zag gisteren rood (twee keer geel) vanwege een futiliteit. Hij is echter niet geschorst. RCS-Uno Animo 3-0 (1-0): Een zege waarop niets viel af te dingen. De treffers werden gescoord door Len Eversdijk, Morad Bobouh en wederom Eversdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80