Ophef over Angolees Mauro 500.- kort ng op alle trap iften! a 7 Achterban mort over korten molenaar V Man steekt ex-vriendin neer en cteedt zichzelf GroenLinks dreigt met motie van wantrouwen tegen minister Leers a M i Bon voor maandag 2 april 2012 DEN HAAG - Een forse verhoging van het eigen risico in de zorg, een verhoging van de btw en een ac cijnsverhoging op benzine zijn on der kiezers van de WD, CDA en PW de meest omstreden maatre gelen die op tafel liggen tijdens de lopende coalitie-onderhandelin gen over bezuinigingen in het Cats- huis. Dat leert een gisteren gepubli ceerde peiling van Maurice de Hond. In zijn wekelijkse opiniepeiling veranderde in het virtuele zeteltal van de -politieke partijen in de Tweede Kamer helemaal niets. Wel wordt uit de uitkomst duide lijk dat van het electoraat van de drie bij kabinet betrokken politie ke partijen, de PW-achterban de grootste moeite heeft met een ver hoging van het risico in de zorg met 25 procent en een accijnsver hoging op benzine. Dat laatste is iets wat ook de mees te WD'ers en CDA'ers absoluut niet willen. Ze vinden het net als de PW'ers erger dan 1 miljard eu ro korten op onderwijs. Zo'n maat regel is onder alle kiezers tezamen gemeten wel de minst populaire ingreep waarover WD, CDA en PW mogelijk aan het onderhande len zijn. Een korting van 1 miljard euro op ontwikkelingssamenwerking is bij PW'ers en WD'ers totaal niet omstreden, bij een fiks aantal CDA'ers nog wel. Ook het nu al be perken van de renteaftrek bij aflos- singsvrije hypotheken lijkt bij de aanhangers van de twee regerende partijen en hun PW-gedoogpartij weinig omstreden. Het sneller verhogen van de pen sioenleeftijd is een probleem voor een op de drie PW'ers maar veel minder bij WD en CDA. Alle kie zers samen hebben de minste pro blemen met een salarisverlaging van 5 procent voor alle politici. PW-leider Geert Wilders heeft on der zijn achterban de minste steun voor harde bezuinigingen. Bijna de helft van zijn kiezers vindt dat hij niet moet instemmen met een pakket waarin voor 10 miljard wordt bezuinigd op onder meer de hypotheekrenteaftrek, uitkerin gen en salarissen worden bevro ren, de btw omhoog gaat, net als het eigen risico in de zorg. MAASTRICHT - Een 28-jarige man heeft gisterochtend zijn 26-jarige ex-vriendin in haar woning in Maastricht neergestoken, en sloeg daarna de hand aan zichzelf De man was de woning van zijn ex-vriendin en haar nieuwe vriend binnengedrongen. De nieuwe vriend belde de politie, die de ge wonde vrouw ontzette. Daarop be roofde de ex-vriend zich van het le ven door zijn keel door te snijden. De vrouw ligt zwaargewond in het ziekenhuis. Haar toestand is sta biel. Slachtoffer en dader hadden 5 jaar een relatie. De vrouw deed drie keer aangifte omdat zij zich door.de man lastiggevallen voelde. UwnMMMMB DEN HAAG - Een gesprek dat minis ter Gerd Leers (Asiel en Immigra tie) vorige week tijdens een werk bezoek aan Angola had met twee journalisten heeft dit weekeinde geleid tot veel commotie over de jonge Angolese asielzoeker Mauro. De linkse oppositie in de Tweede Kamer reageerde kwaad op uitla tingen van Leers in dagblad Trouw. GroenLinks-Kamerlid To- fik Dibi vindt Leers 'onbetrouw baar' en overweegt deze week een motie van wantrouwen in te die nen tegen de minister. Leers wordt in Trouw van afgelo pen zaterdag als volgt geciteerd: „Mauro heeft gejokt en niet zo'n beetje ook. Hij heeft in werkelijk heid een andere achternaam en ook zijn geboortedatum klopte niet. Ik verwelkom mensen die een bijdrage leveren aan onze sa menleving, maar wie de boel bela zert, kan niet blijven." Dibi stelde daarop dat Leers 'onbetrouwbaar' is en verweet de CDA-minister dat hij 'de PW probeert te paaien over de rug van Mauro en diens pleeggezin'. „Leers kiest ervoor om Mauro weer midden in de me diastorm te zetten. Je ziet de wil om zijn gelijk te halen in deze hele affaire." In een eerste reactie ontkende Leers het citaat niet, maar hij liet weten dat hij in Angola niks nieuws had gezegd tegenover 'twee Nederlandse luchtvaart jour nalisten die van toeten noch bla zen wisten'. Ondanks de door Leers geconsta teerde leugens kreeg Mauro een studievisum. „Dat dat tijdelijk is, staat los van het liegen. Zo'n vi sum is namelijk altijd tijdelijk." Later voegde Leers daar in een schriftelijke verklaring aan toe dat Mauro zijn opleiding gewoon mag afmaken met zijn studievisum. Als een studievisum afloopt, keert een asielzoeker in principe terug naar het land van herkomst/Volgens het ministerie heeft Mauro daar ook voor getekend. De bekende leugens zullen Mauro ook in de toekomst niet worden aangerekend, stelde Leers' woord voerder. Of Mauro na het verlopen van zijn studievisum echt terug moet naar Angola, zal beoordeeld worden als hij op zo'n moment een nieuwe aanvraag voor een lan ger verblijf zou indienen. Voor Dibi was Leers' reactie na de publicatie van het artikel in Trouw onvoldoende. Dibi zei zaterdaga vond in Nieuwsuur dat Leers in zijn verklaring van zaterdagmid dag 'misschien wel heeft gelogen' over het interview. Op een bandopname die free-lan- ce luchtvaartjournalist Lolke van der Heide van zijn interview met minister Leers maakte, staat im mers: „Hij mag zijn studie afma ken en daarna moet hij terug." Dibi wil nu in de Tweede Kamer opheldering krijgen van Leers. „Hij moet zijn kant van het ver haal vertellen, dan kan de Kamer conclusies trekken." Een motie van wantrouwen is dan voor Dibi een optie. „Ik heb niet eerder meegemaakt dat een minis ter zo opzichtig eerst a en dan b zegt", aldus Dibi, die stelt dat hij 'nooit lichtvaardig' met een motie van wantrouwen om zal gaan. „Maar de minister heeft hier een grote fout gemaakt." Dibi hoopt dat er snel een structurele oplos sing wordt gevonden voor jonge ren a la Mauro die acht jaar of lan ger in Nederland wonen en geen verblijfsvergunning krijgen. zie onze website:binnenland Luister naar de 'Leers Tapes' van dagblad Trouw mmmmmmmmmmmsmsmm Gratis brochure? Bel0341 - 27 40.40 ofkijkop wvvw.moienaarwelzijn.nl TÜV Gratis advies van de onafhankelijke specialist! U kunt misschien nog traploper), maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplift in huis hebt gehaaid, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u comfortabel naar boven brengen en stapt veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer of badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de trapliften van Molenaar is verhuizen niet nodig. Molenaar is onafhankelijk en kan u daarom voorzien van het beste advies. Bel voor een afspraak of thuisdemonstratie 0341 - 27 40 40. Grootste collectie Advies op maat Vrijblijvende demo Goedkoopste van Nederland Hoogste kwaliteit Snel leverbaar Ook verhuur mogelijk! Alle merken GRAM* of bel direct 0341 - 27 40 40 1 Vrijblijvend thuisadvies? j Molenaar geeft graag onafhankelijk Ui advies bij u thuis. Wij komen graag langs met onze rijdende showroom. Bedden f Scootmobielen i Naam-. - i i |"Mevr Dhr Adres: Postcode: Plaats: J i Telefoon; I E-mail: wk14_M1_pzc i Een UNIEKE service van Molenaar! I Bel 0341 - 27 40 40 iSÜ Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bezoek een dealer Open: ma t/m vrij 10-18 en za 10-17 u. Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best. Geen bedden Alkmaar Rijnstraat 117- Veenendaal Groeneveldselaan 19 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Waalwijk Prof. Zeemanweg 3» Arnhem Ringoven 16 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Best Eindhovenseweg 30 Wateringen Gravenzandseweg 28» Breda Grenssteen 15» Weert Roermondseweg 58b Doetinchem Havenstraat 150 Goes Albert Plesmanweg 1c Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Lagew'eg 35e ('1 Heen) Leeuwarden Willemskade 22 Nunspeet Laan 18-' Roden Westeresch 8 WELZIJNSPROOUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7