3i Punt voor Kloetinge in knollentuin Apperlo redt punt voor AZVV Björn Ronde bezorgt GPC de volle buit Spui blijft Wemeldinge onder druk houden Hoek 2 speelt na zes zeges weer eens gelijk maandag 2 april 2012 MIDDELBURG - In de derde klasse van het zaterdagvoetbal boog AZW in Veere 2-0-achterstand om in een 2-2-gelijkspel. In de strijd om de titel won VCK de top per bij Heinkenszand met 4-2. Naaste belager Oostkapelle speelde met 1-1 gelijk bij Domburg. Veere-AZW 2-2 (2-0): Veere speelde een goede eerste helft, AZW was na rust sterker. Na vier minuten was het al 1-0. Mark de Theije schoot de bal snoeihard in het doel. Vlak voor rust maakte een speler van de bezoekers hands en René-Michel Gerritsen benutte de toegekende strafschop. In de tweede helft verkleinde Bert Ap perlo de achterstand, voordat hij de 2-2-eindstand binnenkopte. Heinkenszand-VCK 2-4 (1-1). Merijn Dek 0-1 en 1-2, Rens Baas 1-1, Bouwen Legemate 1-3, Erik Goudt 1-4 en Mark Doene 2-4. Domburg-Oostkapelle 1-1 (0-0). Ar jen Pattenier 0-1 en Chiel Maranus 1-1. De Meeuwen-Bevelanders 2-1 (1-0). Kevin Janse 1-0, Willem-jan Roelse 2-0 en Mark van der Moere 2-1. Hoedekenskerke-De Noormannen 2-5(0-2). Niels Dominicus 0-1, Mark Minderhoud 0-2, Anne van der Veer 1-2, Ron de Nooijer 1-3, Erwin Pouwel- se 1-4, Nils Bitter 2-4 en Niek Minder houd 2-5. Arendskerke-Nieuwland 0-1 (0-1). Jacky Goudswaard 0-1. ALBLASSERDAM GPC Vlissingen zette de opmars in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal voort. De ploeg won met 2-1 van subtopper Alblasserdam en totaliseerde daarmee tien punten uit de laatste vijf duels. GPC Vlis singen profiteerde van puntverlies van concurrenten en voert nu met 25 punten uit 21 wedstrijden het rechterrijtje aan. Daardoor heeft de ploeg lijfsbehoud in eigen hand. Björn Ronde was met twee doel punten matchwinnaar. SPUI In de strijd om de titel in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal blijft Spui in het spoor van koplo per Wemeldinge. De Zeeuws-Vla mingen versloegen laagvlieger SVD met 6-0. Jordi Seghers, Ad Ver linde en Remco Hamelink bezorg den Spui een 3-0-voorsprong bij de rust. Verlinde nam in de tweede helft de 4-0 voor zijn rekening. Emiel Goudswaard kon de 5-0 ma ken. Hamelink bepaalde met zijn tweede treffer de eindstand op 6-0. ZWIJNDRECHT Na zes zeges op rij moest Hoek 2 za terdag in de reservehoofdklasse ge noegen nemen met een gelijkspel. Uit tegen Pelikaan 2 werd het 2-2. Hoek 2 kwam al vroeg op achter stand en moest na een half uur ook een tweede tegentreffer incasse ren. Nog voor de rust bracht Marco Doens de Zeeuws-Vlamingen terug in de wedstrijd. Na de hervatting zorgde Tijn Tielemans voor de 2-2. De jacht op een derde goal bleef daarna zonder resultaat. Dolle vreugde bij de spelers en begeleiding van Terneuzense Boys nadat bekend is geworden dat concurrent Klundert punten heeft laten liggen en de Zeeuws-Vlamingen zodoende de titel hebben veroverd in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. foto Peter Nicolai de ploeg proberen Marco Faassen, die dit seizoen drie competitie duels miste, aan de titel Zeeuws topscorer te helpen. Zaterdag scoor de de spits tegen DFS twee keer en bracht zijn totaal op negentien. Uitblinker De Jaeger scoorde twee keer en was bij zes van de zeven doelpunten betrokken. De overige treffers werden gemaakt door Ruud Hoogesteger, Van Opdorp (kopbal) en Randy van Overmee- Van der Hooft wil een paar jonge spelers aan zijn selectie toevoegen. Niels Breijaert (HW'24) is.de eer ste aanwinst. Zaterdag circuleerde de naam van clubgenoot Tim Me- chelinck. „Dat type speler zou ik er graag bij hebben", reageerde Van der Hooft. Interimvoorzitter Bram Rijnberg: „We moeten er al les aan doen om een stabiele eer steklasser te worden." door René van Stee KLOETINGE - Het voert te ver om al leen de slechte staat van het hoofd- veld op het Wesselopark als oor zaak aan te wijzen van het o-o-ge- lijkspel van hoofdklasser Kloetinge tegen Excelsior Maassluis. De thuis ploeg liet vrij matig voetbal zien en dwong daardoor nauwelijks iets af Feit is echter wel dat een fat soenlijke combinatie op die knol lentuin zaterdagmiddag bijna on mogelijk was. Ook zorgde de felle wind ervoor dat de omstandighe den er nog lastiger op werden. Ingmar Quist baalde er stevig van. De vleugelaanvaller leek na rust tot twee keer toe op weg naar de openingstreffer. Nadat hij telkens de diepte in werd gestuurd, wilde de Zierikeeënaar uithalen. Twee keer stuitte de bal op een polletje en kreeg hij de bal verkeerd voor zijn voeten. „Heel frustrerend alle maal. Vanaf de kant zag het er on getwijfeld heel knullig uit, maar ik kon er écht niks aan doen", klonk het ietwat gelaten. Met name voor rust was het duel, dat geen winnaar verdiende, een tactisch steekspel. De thuisploeg was op zijn hoede voor een fysiek sterke tegenstander. „En dan is het zaak om gecontroleerd aan te val len", zei Kloetinge-trainer Die- derik Hiensch. „Vooral in de twee de helft hebben we dit redelijk goed gedaan. Na een uur lobte middenvelder Sten Wever van Excelsior Maas sluis de bal vrij voor Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee over het doel. Zeven minuten later stond het vizier van Michel Maas kant niet scherp na een corner van John Schot. De volledig vrijstaan de Kloetinge-verdediger mikte te hoog met het hoofd. Diep in blessuretijd, bijgetrokken vanwege oponthoud na een bot sing tijdens een kopduel tussen Maaskant en Excelsior Maas sluis-middenvelder Niels Vonk, leek Kloetinge er alsnog met de volle buit vandoor te gaan. Een voorzet vanaf links van Corné Schilperoort werd door Mark Schuit echter keihard op de lat ge kopt. „Dit zou ook te veel van het goede zijn geweest", merkte Hiensch terecht op. Hij kon prima leven met het gelijkspel. Het vizier van de oefenmeester was vlak na afloop alweer gericht op de komende weken. Daarin staan achtereenvolgens het beker duel in de kwartfinale met Terheij- den en de competitiewedstrijd te gen Nivo Sparta op het program ma. „Een belangrijke periode. Bij winst op Terheijden plaatsen we ons voor de landelijke beker. Als we van Nivo Sparta winnen, zijn we zo goed als veilig in de competi tie. Onze missie is dan geslaagd." Net als Hiensch gaat Ingmar Quist voluit voor die missie. Na een moeizame periode waarin Cees Houtepen zijn ontslag kreeg als trainer, heeft Kloetinge de weg naar boven weer gevonden. In de laatste negen duels was de ploeg goed voor zeventien punten. Daar is Quist uiteraard niet ontevreden over, al moet daar volgens hem nu ook weer niet te ingewikkeld wor den gedaan. „Je zou ook kunnen zeggen dat we de laatste maanden hebben gedaan wat we behoorden te doen. Als je kijkt naar de kwali teit van onze selectie moét je ge woon winnen van ploegen zoals Achilles Veen, LRC of Nieuw Lek- kerland. Ook ondanks veel pech en blessures. Achteraf is het onbe grijpelijk dat je voor de winterstop van een aantal van die teams hebt verloren." Kloetinge-Excelsior Maassluis 0-0. Scheidsrechter: R. van der Wielen (Vee- nendaal). Gele kaart: Kevin Vink (Excel sior Maassluis), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. 'Voor de winterstop had ik al de overtuiging dat we kampioen zouden worden. Dit is mijn grootste succes' Trainer Eddy van der Hooft van Terneuzense Boys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79