'Superboys' kijken uit naar de eerste klasse 301 sport Zaamslag kan net niet stunten tegen koploper Hoek doet zijn plicht op bezoek bij LRC maandag 2 april 2012 door Peter van Kouteren HOORNAAR - Zaamslag was in de eerste klasse C dicht bij een stunt- je tegen koploper Stedoco, maar keerde zonder punten huiswaarts. De belangrijkste titelkandidaat ver sloeg de Zeeuws-Vlamingen met 3-2. Stedoco leed in Zaamslag op 5 no vember voor het laatst puntver lies, toen beide teams elkaar op 1-1 hielden. Ook in Hoornaar was van krachtsverschil nauwelijks sprake. Met voormalig Terneuzenaar Jean-Philip Becht in de basis ken de de thuisploeg een sterke start. Vijf minuten voor rust moest doel man Mitchell Braafhart buigen, toen hij kansloos was op een inzet van Pascal van Delden: 1-0. In de toegevoegde tijd van de eer ste helft bracht Karim el Bodmossi beide teams uit een strafschop op door Rudy Boogert LEERDAM - Jordi de longhe is geen 'borstklopper'. Voor de zevende keer dit seizoen hield de jeugdige doelman van Hoek zaterdag de nul in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal. „Maar dat is de ver dienste van de hele verdediging", pareerde de negentienjarige Belg. Met die zevende nul werd de basis gelegd voor de 2-0-zege bij LRC Leerdam. De Jonghe had wel degelijk zijn aandeel in de clean sheet. Vooral in het openingskwartier behoedde hij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser voor een achterstand. LRC speelde in die periode op het hele veld man tegen man en onder die druk bezweek de Hoekse defensie tweemaal. Beide malen vond LRC-spits Hans Odijk zijn meerde re in de jonge De Jonghe. „We vat ten het in het begin iets te licht op", vond de goalie. En daarvoor had trainer Ruud Pennings nu net gewaarschuwd. De uitdaging was volgens hem om na de knappe re mise vorige week tegen koploper Scheveningen (1-1) nu ook tegen een laagvlieger de winnende inspi ratie te vinden. Na dat slappe kwartier kon Hoek dat. Dat kwam vooral doordat Guillau- me Clinckemaillie de furieuze start van LRC temde met de ope- Karakteristiek LRC Leerdam-Hoek 0-2 (0-1). 16. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 87. Rachid Khali 0-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Corné Schep, Arie van Houwelingen, Richard Sahetapy (LRC), Dimitri van Oppens, Jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Regilio Pinas; Dimi tri van Oppens, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Tim de Meersman (64. Rachid Khali), Jari Vyaene; Jorrit d'Haeseleer (90+1 Mursal Kesikbas). gelijke hoogte (1-1). Toen een half uur voor het einde van de wed strijd de thuisploeg binnen een tijdsbestek van enkele minuten door doelpunten van Pascal van Delden en Juarth Leihutu naar 3-1 uitliep, gaf niemand een cent voor de kansen van Zaamslag. Maar na dat El Bodmossi tien minuten la ter voor 3-2 had getekend, zetten de bezoekers aan voor een zwaar slotoffensief Kansen voor El Bod mossi en Peter Dieleman leverden echter niets op. In de strijd om lijfsbehoud stape len de problemen zich voor Zaam slag op. De ploeg totaliseerde uit de laatste vijf duels niet meer dan twee punten. In het restant van de competitie treft Zaamslag de eerst volgende vijf duels de nummers drie tot en met zeven, waarna in de laatste twee wedstrijden Rijs- oord en Almkerk opponent zijn. ningstreffer namens Hoek. De on vermoeibare rechtsback Fabian Wilson zette het gas er weer eens op en besloot zijn actie met een schotpoging. LRC-doelman Mirco Bovo (volgend seizoen onder de lat bij Kozakken Boys) bokste de inzet voor de voeten van Clincke maillie, die voor de vierde week op rij scoorde. Met een verdediging als die van Hoek was de buit daarmee al prak tisch binnen. De Jonghe: „De kracht is dat we bijna wekelijks met dezelfde verdediging spelen. Daardoor zijn we op elkaar inge speeld." Zaterdag had de achterste muur één andere steen: Regilio Pi nas verving als linksachter meer dan verdienstelijk de geschorste Lionel Fitsch. Hoek kwam na de openingstreffer nauwelijks meer in de problemen. Kort na rust moest De jonghe nog een keer handelend optreden bij een één-tegen-éénduel met LRC' er Arno van Noord, opnieuw kwam de Belg als winnaar uit de strijd. Maar verder was het alles Hoek dat de klok sloeg. Typerend was de cornerverhouding: tien voor Hoek, één voor LRC. Zoals vaker dit seizoen ontbeerde Hoek vooral in de afronding kwali teit. De vrije trappen en schoten van Tim de Meersman waren le vensgevaarlijk, maar niet doeltref fend. Clinckemaillie faalde twee maal alleen voor de keeper en voordat invaller Rachid Khali de bevrijdende 0-2 maakte, had hij eerst op aangeven van Pinas nog op de paal geschoten. Die 0-2 was niet alleen bevrijdend voor Hoek, maar ook voor Khali zelf De gewezen topschutter van het Belgische Mariekerke (72 goals in twee seizoenen) was in de win terstop gehaald voor zijn goals. In zijn vijfde invalbeurt schoot hij voor het eerst raak. Het laatste woord was voor De Jonghe die met een knappe reflex een LRC-in- zet onschadelijk maakte. „Van wedstrijd tot wedstrijd maak ik vooruitgang. Ik ben nog jong, op alle vlakken kan ik nog beter wor den." Jordi de Jonghe is geen 'borstklopper'. Terneuzense Boys vergaarde in twin tig competitieduels S3 punten. Het doelsaldo bedraagt 59-13. Met nog zes wedstrijden te spe len pakt Terneuzense Boys de ti tel in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. DFS wordt in het kampioensduel met 7-0 weg gevaagd. Terneuzense Boys keert na een jaar terug in de eer ste klasse. door Aector Dooms TERNEUZEN - De seconden tikken weg. De spelers en de technische staf van Terneuzense Boys staan zaterdag in het Zuidersportpark na de zevenklapper (7-0) tegen DFS bij de dug-out te wachten op de uitslag van Klundert tegen SSV'65. Dan volgt de ontlading als elftalleider Marco Vaal het goede nieuws brengt dat de enige 'con current' Klundert met 4-4 gelijk heeft gespeeld, wat voldoende is voor de titel in de tweede klasse. Ook speaker Pierre Eijsackers neemt alle twijfels weg: „Terneu zense Boys is kampioen." Spelers hossen in een kring en ha len de kreet 'kampioenen, kam pioenen' aan. Evert Jan van Op- dorp spuit met een fles champag ne wild om zich heen. „Dit was het spannendste moment van de competitie", zei Boys-aanvoerder Robert Rijnberg later. Terneuzense Boys is de eerste kam pioen van de standaardelftallen in het amateurvoetbal in het distrcit Zuid 1 en keert na een jaar terug in de eerste klasse. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft was oppermachtig, getuige de 53 pun ten in twintig duels en een doelsal do van 59-13. Aanvankelijk leek Dinteloord een concurrent te worden. De Braban ders brachten de Boys de enige ne derlaag toe, maar haakten snel af in de titelstrijd. „Voor de winter stop had ik al de overtuiging dat we kampioen zouden worden. Dit is mijn grootste succes", glunderde Eddy van der Hooft. De trainer kwam superlatieven tekort. „Als ik zou zeggen dat de tegenstanders zwak zijn, dan zou ik mijn ploeg tekort doen. Deze groep bezit een geweldige mentaliteit en een idea le mix." Spelers en begeleiders trekken shirts aan met aan de voorkant een fotoprint van Van der Hooft en zijn assistent Jaap Pijpelink en de tekst 'Superboys. Kampioenu- hh tweede klasse seizoen 2011-2012.' Op de achterkant van Karakteristiek Terneuzense Boys-DFS 7-0 (2-0). 14. Marco Faassen 1-0, 28. Johnny de Jaeger 2-0, 65. Ruud Hoogeste- ger 3-0, 68. Marco Faassen 4-0, 78. Johnny de Jaeger 5-0, 83. Randy van Overmeeren 6-0, 87. Evert Jan van Opdorp 7-0. Scheidsrechter: C. van de Linde (Wemeldinge). Gele kaart: Matthieu Kloet (DFS). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Robert Rijnberg, Jeroen van den Broeke, Dennis van den Broe- ke, Ruben de Haas (80. Frank van Kouteren); Gökhan Ersahin (75. Evert Jan van Opdorp), Tim Faas sen, Ibrahim Eryürük (75. Randy van Overmeeren), Ruud Hoogeste- ger; Johnny de Jaeger, Marco Faas sen. de shirts staan ludieke teksten, zo als bij Van der Hooft het telefoon nummer van Duiveland-trainer Henk Schouten, met wie hij altijd contact heeft. Assistent-scheids rechter Karei Donze wordt met het cijfer acht herinnerd aan de acht wedstrijden schorsing vanwe ge een incident tegen Klundert. Jeroen van den Broeke en Johnny de Jaeger, die een groot aandeel in het succes hadden, vieren hun eer ste kampioenschap. Van den Broe ke, die na een uitstapje Hoek terug keerde: „Ik ben nu dertig jaar. Dit is pas mijn eerste kampioenschap. We hebben er keihard voor ge werkt." De Jaeger, die vorig jaar Breskens verruilde voor Terneu zense Boys, straalt plezier uit. „Ik heb het hier geweldig naar mijn zin. Ik wil nu graag in de eerste klasse spelen", keek de middenvel der vooruit. In een halfopen vrachtwagen gaat het naar het sportcafé 't Bierwin keltje op de Markt in Temeuzen, waar Vlaamse frieten met een snack wordt gegeten en het bier rij kelijk vloeit. De trouwste suppor ter Daan van Drongelen geniet zichtbaar. Spelers dansen en zin gen op de tafels na een laatste act van Donze op het biljart voordat ze terugkeren naar de kantine van Terneuzense Boys, waar het kam pioensfeest met de supporters wordt voortgezet. Opmerkelijk is dat elke speler op verzoek van Vaal hiervoor vijftig euro heeft inge legd. „Ze zijn het hele seizoen in de watten gelegd. Met dit gebaar kunnen ze iets terugdoen voor de vrijwilligers en supporters", vond de elftalleider. In de resterende wedstrijden gaat Aanvaller Ingmar Quist van Kloetinge (links) had tegen Excelsior Maassluis pech in de afwerking. Tot twee keer toe stuitte de bal weg op een polletje, waardoor hij niet kon uithalen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78