15 Van flits naar led 'De banden tussen ons warm houden' PZCflSSï AUTOMATISERING D'Hont en David bieden en jokeren liet best Opvallende kwaliteit op Muziekfestival Berenexpositie in bibliotheek Terneuzen Expo in stadhuis over 'Versteende historie' Ergotherapie-avond in het Alzheimercafé Zingen als uitlaatklep in Palazzolihuis maandag 2 april 2012 Voor de tweede keer na de geruchtmakende reorganisatie in 2000 zochten oud-Phi- lipsmedewerkers elkaar op. Om terug te blikken op die 'goeie ouwe' tijd dat het be drijf nog flitsblokjes en spaarlampen maakte. door Henk Boot TERNEUZEN - Voor Johan de Wispe- laere was het dit weekend genie ten geblazen. Als voorzitter van de seniorenvereniging van Philips Ter- neuzen was de reünie zaterdag toch ook een persoonlijk succesje. Niet dat hij daar zelf prat op gaat. Het is de 64-jarige oud-Phi- lips-man uit Sint-Kruis vooral te mmmmmmmMmmmmmmmMMmimmmim doen om de banden tussen zijn oud-collega's warm te houden. „We hadden graag vorig jaar met het vijftigjarig bestaan van het be drijf deze reünie willen vieren. Maar dat strookte niet met de an dere feestelijkheden die toen op de rol-stonden". Dus week De Wispelaere met zijn reünie uit naar 31 maart 2012. „Geen punt, het is een geslaagde bijeenkomst geweest, gelet op de reacties. Het kostte ons moeite om de laatste deelnemers de dèur uit te krijgen", lacht hij. Voor 25 euro per persoon konden oud-medewerkers van Philips aan schuiven: 's middags op de reünie en 's avonds aan een koud buffet. „De opkomst stemt tot vreugd. We hadden een lijst met 300 ex-medewerkers onder wie men sen die helaas al zijn overleden." De bijna honderd mannen en vrouwen die er wel waren, van wie een aantal met partner, geno ten van eikaars verhalen en de uit gewisselde nieuwtjes. „In 2009 was de eerste reünie sinds het verdwijnen van de spaar lampen uit Terneuzen". Gelet op het succes komt er ooit zeker nog een derde. MEEST GELEZEN 1Angst voor problemen zeesluis 2. In najaar winkelvisie Terneuzen 3. Gewonde ongeval Absdale EN VERDER Volg de belevenissen van amateur voetballers op het laagste niveau op pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZUIDDORPE - Willy d'Hont uit Axel en Emmy David uit Zuiddorpe zijn de Zeeuws-Vlaamse kampioe nen kaarten in respectievelijk de spelsoorten bieden en jokeren. De titelstrijd werd afgelopen vrij dagavond afgewerkt in het cultu reel centrum de Halle in Axel. De kaartclub Ons Genoegen had de touwtjes in handen. Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen reikte de kampioenen de wisselbeker en een overwinningsmedaille uit. Daarnaast ging het winnende tweetal nog naar huis met een Zeeuws-Vlaamse vlag en een vlees- prijs. Professionele bedrijfsnetwerken. Gespecialiseerd in zowel Windows als Apple software en hardware. Uitgebreide Wi-Fi oplossingen. m 0118-592036 De Pad we ie 25, 4 i'/i RW $tzta&s\"jfkQ {T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt,nl www.vergezogt.nl HULST Het seniorenorkest Zeeland en de jeugdorkesten ONDA (Nieuw- en St. Joosland) en de Jeugd Brass band van de Christelijke Brassband Middelburg behaalden zaterdag de hoogste scores tijdens het jaarlijk se Zeeuwse Muziekfestival in Den Dullaert in Hulst. Onder auspiciën van de Koninklij ke Federatie van Muziekverenigin gen (KNFM) musiceerden veertien Zeeuwse korpsen. De kwaliteit van de uitvoeringen werd door de twee juryleden als zeer hoog be stempeld. TERNEUZEN Tot 4 mei zijn in de vitrinekasten van de bibliotheek in Terneuzen beren te zien van de hand van Mar- janne Zwanenburg. Haar beren zijn internationaal befaamd gewor den onder de naam BellyButton Be- ars. In 1985 zag de eerste beer van haar hand het levenslicht. Daarna vol gende een reeks van broertjes en zusjes. De collectie van Marjanne Zwanen burg is te zien tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. TERNEUZEN In de Passarelle van het stadhuis in Terneuzen is van nu tot en met 6 mei werk te zien van beeldend kun stenaar Goos Verwoest. Onder de titel 'Versteende historie' laat Verwoest zien wat de tand des tijds doet met historische architec tuur. De openingstijden zijn: maan dag van 13 tot 17 uur, van dinsdag tot en met donderdag van 9 tot 17 uur en vrijdag van 9 tot 20 uur. Informatie: Ernest Joachim, 0115-481709 of Elsje van Ree 0117-340122 of 06-53167505. TERNEUZEN Twee deskundigen vertellen van avond om 19.30 uur over het pro ject 'Ergotherapie thuis voor men sen met dementie'. Dat gebeurt in het Alzeheimercafé van de Stichting Welzijn voor Ouderen, De Veste flat B aan het Oostelijke Bolwerk 22 in Terneu zen. Er worden praktische tips ge geven om de omgang van mantel- zorgers met dementerenden te ver beteren. Info: 'aanZ', tel. 0115-563015 Stg. Welzijn Hulst, tel. 0114-684700 en Stg. Welzijn West-Zevla, tel. 0117-457073 HULST Bij voldoende belangstelling wordt vanavond vanaf 19.30 uur in het Pa lazzolihuis in Hulst een activiteit gehouden onder de titel Zingen als uitlaatklep. De bijeenkomst is in* de eerste plaats bedoeld voor mensen met kanker of hun naasten. Ook andere belangstellenden zijn tegen 2,50 eu ro welkom aan de Steenstraat 37. Organisatrice Irene de Rooy en mu zikaal begeleidster Conchita de Krijger zijn vanavond in elk geval present. Oud-medewerkers van Philips Lighting kijken vol nostalgie naar een tafel met lampen die ze ooit zelf in Terneuzen maakten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75