Groei kassengebied kwestie van tijd ZEEUWS-VLAANDEREN Breskens bruist onder een lentezonnetje Wafelactie en speldag voor renovatie dak Rijbewijs ingenomen: drie keer te veel op Zeven automobilisten dronken achter stuur Teller blijft steken op drie bedrijven, havendirecteur gelooft nog altijd in project yj intratuin MAANDAG 2 april 2012 13 BRESKENS - De donkere wolken moesten het zondag afleggen tegen een vrolijk lentezonne tje. Ideaal (terras)weer in Breskens voor de eerste themamarkt van het seizoen: fitness en weiness. Er was van alles te zien, te proeven en te beleven. Voor kinderen een draaimolen en een suikerspinnenkraam; voor ouderen schoonheids- en gezondheidsadviezen. Het da- mesdansteam van fitnesscentrum Way of Life gaf demonstraties in Zumba, Sh'ban, CXworkx en Belly Dance. Op het middenter rein van het Spuiplein lieten de leden van het West-Zeeuws-Vlaamse jeugdvoetbalteam zien wat ze hebben geleerd van hun trainers Frank van Hasselt, Milo Dingemanse en Theo Schram. foto Peter Nicolai OOSTBURG De wafelactie van de scouting Hop man Ouwendijk Groep en de mu ziekvereniging Harmonie Oost burg heeft zaterdag naar schatting enige honderden euro's opge bracht voor renovatie van het dak van het gezamenlijke verenigings gebouw De Reutemeteute. In totaal is hiervoor 50 mille nodig. De wafelactie werd gecombineerd met een speldag van de scouting op de Markt. Zo'n honderd vrijwil ligers waren voor dit doel in de weer. TERNEUZEN Een 56-jarige inwoner van Terneu- zen liep vrijdagavond met een slok te veel op tegen de lamp. Bij een po litiecontrole om 21.00 uur aan de Schuttershofweg werd hij aange houden. Uit een test bleek dat de automobi list bijna drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Dat maakte dat de Terneuzenaar die avond niet verder mocht rij den. Hij moest ook zijn rijbewijs inleveren. HULST Bij een alcoholcontrole in de omge ving van Hulst zijn tussen zaterdag avond 21.00 uur en zondagochtend 04.00 uur zeven automobilisten ge pakt omdat ze te veel op hadden. Twee van hen hadden zo veel ge dronken dat ze hun rijbewijs moes ten inleveren. Het ging hier om een meetnetcontrole in Oost-Zeeuws-Vlaanderen die op vaste tijden en plaatsen wordt uit gevoerd. Zo wordt inzicht verkre gen in het alcoholgebruik in het re gionale verkeer. Het Philipsgevoel in Terneuzen 14 en 15 De tuinders krijgen tegen een vas te prijs vijftien jaar lang energie. Van der Hart: „Misschien nog wel belangrijker, is dat de afgelopen twee jaar bewezen is dat de leve ring van de warmte en CO2 hon derd procent betrouwbaar is." Volgens Van der Hart is er nog wel degelijk belangstelling voor het complex. „De tuinders die er nu zitten, willen uitbreiden en heb ben de grond al in bezit. Er zijn nog meer belangstellenden. Als ze twintig hectare willen, kunnen ze door Romain van Damme SLUISKIL - Van de 250 hectare grond die bestemd is voor een duurzaam kassencomplex in de Ka naalzone bij Westdorpe, wordt tot nu toe amper 25 hectare benut. Sinds eind 2009 zijn er geen nieu we bedrijven gekomen. De teller blijft steken op drie glastuinders, plus de voorlichtings- en oplei dingskas van Dethon. De economische crisis is voor be langstellende tuinders niet be paald een stevige basis om te inves teren in nieuwe kassen. Ook al om dat de banken niet scheutig zijn met leningen. Toch is directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports niet bang dat het in 2004 gelanceerde project tot mislukken gedoemd is. „De tuinbouwsector heeft het moeilijk, dat is duidelijk. Maar we zijn flexibel en tuinders hebben hier de mogelijkheid gefa seerd uit te breiden. Op langere ter mijn zien we zeker groeimogelijk heden." Zeeland Seaports richtte met kunstmestfabriek Yara en aan nemer Volker Wessels Stevin de firma WarmC02 op. Die levert via een netwerk van tien kilometer lei ding restwarmte en CO2 van de aanpalende industrie aan de tuin ders in de Smitsschorrepolder bij Westdorpe. Om dat rond te krij gen, staat Zeeland Seaports garant voor 65 miljoen euro. Van der Hart: „Dat is dus zeker geen subsi die. Die garantstelling was nodig om. te kunnen beginnen." beginnen met vijf hectare. Ze kun nen heel gefaseerd te werk gaan en zich richten op de economi sche ontwikkelingen. We geloven nog altijd in dit project." Zaterdag was het open dag 'Kom in de Kas' bij Westdorpe. Veel be zoekers maakten een rondleiding door de kassen, bezochten de voor lichtings- en opleidingskas (met winkel) en lieten zich informeren over het gebruik van restwarmte en CO2 voor de groenteteelt in de kassen. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-55' Donderdag en vrijdag Woensdag 4 april van 13.00 tot 16.00 uur II geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73