Dubbelslag voor broers Schrier Eerste nederlaag voor Boute 381 sport Dammer Ben Provoost is niet te stuiten Tennissers Yerseke kijken al weer omhoog Goes beschikt weer over wissels Zeges in Oosterscheldeloop maandag 2 april 2012 door Daaf Kasse AAGTEKERKE - Voor de derde keer in zijn carrière is Ben Provoost za terdag Zeeuws kampioen sneldam- men in de hoogste categorie ge worden. De organiserende dam club Aagtekerke, die dit jaar het tachtigjarig jubileum viert, kreeg daarmee in verenigingsgebouw Amicitia een kampioen uit de ei gen gelederen. Hoewel de 25-jari- ge sociologiestudent al jaren bui ten Zeeland actief is, is hij altijd lid gebleven van de club waar hij zijn eerste damlessen kreeg. Johnny de Leeuw uit Goes, de kampioen van vorig jaar, eindigde met zes punten achterstand als tweede en Middelburger Daaf Kas se werd derde. De Amsterdamse Zeeuw speelde een geweldig toernooi, waarin hij slechts twee verliespunten incas seerde. In de laatste ronde van de eerste toernooihelft (de tien deel nemers in categorie A speelden een hele competitie) versloeg hij met indrukwekkend spel 23-vou- dig kampioen De Leeuw. Met een voorsprong van vier punten op De Leeuw begon Provoost aan de tweede helft van het toernooi. Hij bleef de winstpartijen aaneenrij gen, zodat hij twee ronden voor het einde al zeker was van de titel. Pas in de laatste ronde, tegen De Leeuw, incasseerde de toekomsti ge speler van Volendam zijn twee de verliespunt. Rianka Rentmeester uit Nieuw- dorp werd na een 4-0-matchzege op Ineke Flikweert Zeeuws kam pioen bij de vrouwen. door Peter Snelders GOES - De hockeyers van Goes ver loren gisteren van de koploper in de vierde klasse. Positief nieuws was dat de ploeg weer over wat meer spelers beschikt. Een vetera nen is namelijk overgestapt naar het standaardteam. Goes-Gilze-Rijen 0-5: Medekoplo per Gilze-Rijen was een maatje te groot voor de Bevelandse forma tie. Toch streed Goes met alles wat het in zich had om de schade zo veel mogelijk te beperken. Met na me in de tweede helft bood het team goed weerstand. Dat kwam mede omdat het drie wissels tot zijn beschikking had en daardoor het tempo aardig kon blijven bijbe nen. Olympia-DDHC 3-2: Het vertrou wen bij Olympia neemt met de week toe. Ook nu bood het team knap tegenstand aan het hoger ge klasseerde DDHC. De thuisploeg nam via Bas Dalmeijer de leiding. Daarna zag het de bezoekers nog wel op gelijke hoogte komen, maar nog voor de doelwisseling liet Arjen de Vries 2-1 noteren. Kort na rust werd het 2-2. Niet veel later zorgde Bas Dalmeijer voor 3-2. Vanaf dat moment speel de een aangeslagen en irritant DDHC meer tegen zichzelf en mis te het de stootkracht om nog iets terug te doen. Hoeksche Waard-Walcheren 6-1: Walcheren had een complete off-day. Bij die ploeg lukte er vrij wel niets, terwijl bij de zeer gemo tiveerde thuisploeg alles op rolle tjes liep. Bij 2-0 tekende Boude- wijn Jagers voor de enige Walcher- se treffer. door Arnoud Stok YERSEKE - De tennissers van Yerse ke hebben op de eerste speeldag een prima resultaat neergezet. In de eerste klasse van de districts competitie werd er thuis met 6-0 gewonnen van promovendus Sluis kil. De Bevelandse ploeg vertrouwt er op na de degradatie van afgelopen jaar een mooi seizoen tegemoet te gaan. „We hopen bovenin mee te doen", zei aanvoerder Jens de Kos ter. „Biervliet en DOS zijn waar schijnlijk de grootste concurren ten, maar echt goed ben ik nog niet bekend met de tegenstan ders." De Koster gaf zelf meteen het goe de voorbeeld door Nicky Samijn slechts één game te gunnen: 6-0 6-1. Ook Mario van Gastel won in straight sets, maar had daar tegen Nick Strijdonk wel een tiebreak voor nodig: 6-4 7-6. De overige twee singles waren een eenvoudi ge prooi voor Boudewijn Ruisaard en Vincent Bol. Zij versloegen res pectievelijk Ferdinand van Balen (6-0 6-2) en Robert Peters (6-0 6-0). door Sjaak Sinke GOES - De broers. Schrier zorgden bij de zesde editie van de Ooster scheldeloop voor een opmerkelijke uitslag. Michel won -de wedstrijd over -twintig kilometer en David was de snelste bij de loop over tien kilometer. Anjolie Engels verpulver de bij de vrouwen het parkoere- cord twintig kilometer met bijna dertien minuten. Voordat starter Jan Fraanje de ruim 300 deelnemers op pad stuur de, had Michel Schrier, die in voor bereiding is op de marathon van Rotterdam, al veertien kilometer 'ingelopen'. „Ik kon meteen mijn beoogde marathontempo vasthou den", vertelde hij later. In de eerste kilometers op het kou de winderige parkoers konden de Dynamica-atleten Erwin Harmes, Martijn de Kok, Sjaak Brouwer en David Schrier nog aansluiten bij Michel Schrier. Maar na het 'afslag- punt' van de tien kilometerlopers kon alleen Harmes nog zicht hou den op Michel Schrier. Uiteindelijk finishte de Vlissinger in een tijd van 1.09.34 uur. Dat was een halve minuut boven het parkoersrecord van Wim Padmos die in 2008 1.09.01 op de klok zette „Ik was weggegaan op een tijd van onder de 1.10 minuten", stelde een tevre den Sclirier. Harmes lukte het met 1.09.54 om nog redelijk dichtbij te komen. „Het was een prima voor bereiding op de marathon van Zeeuws-Vlaanderen", zei Harmes. Zeeuws crosskampioen Martijn de Kok maakte het erepodium bij de mannen vol. Hij realiseerde een tijd van 1.12.18. Na Nap Hage (Poortvliet) en Peter van Lim- mm bergen (AV'56) finishte Anjolie En gels. Ze verbeterde het parkoersre- cord van Leonie Ton en bracht het op 1.16.21. „Ik heb veel steun gehad aan Peter van Limbergen, die me prima uit de wind heeft gehou den", zei Engels. De voormalig recordhoudster van de Oosterscheldeloop, Leonie Ton, liep samen met Anita Joziasse naar de derde plaats in een tijd maar net een minuut boven haar snelste tijd. Het mag opmerkelijk heten, omdat Ton al enkele maanden zwanger is. „Iedereen waarschuwt me voorzichtig te zijn. Ik luister ge woon goed naar mijn lichaam", liet ze weten. David Schrier boekte zijn eerste overwinning en deed dat bij de loop over tien kilometer. Hij no teerde een tijd van 36.05 minuten en liet Sjaak Brouwer en Ruud Woord achter zich. „Ik heb ooit als pupil wel eens een 1000 meter ge wonnen maar daarna ben ik gaan voetballen", liet David weten die pas een jaar serieus aan atletiek doet. Hij heeft niet de gedachte ooit zijn broer Michel nog een keer te verslaan: „Hij heeft meer talent." Opmerkelijk was de prestatie van junior Franklin van Anrooy (AV'56), die de tien kilometer liep in een tijd van 40.44. Dat Was goed voor de veertiende plaats overall. Zusje Shirin won bij de meisjes over drie kilometer. De favorieten nestelen zich aan kop bij de Oosterscheldeloop. Martijn de Kok, Michel Schrier, Tjitte van den Buijs, David Schrier, Alwin Ver meulen en Erwin Harmes. foto Willem Mieras l'jiimjm'A ps gjpljj mnBMmmmKBamtsmmxsmm&maawm In de dubbelspelen waren de Zeeuws-Vlaamse bezoekers wat meer gewaagd aan de gastheren. Mario van Gastel en Richard de Witte moesten ver gaan tegen het duo Nick Strijdonk en Ferdinand van Balen, maar wonnen uiteinde lijk met 7-6 6-4. De partij tussen de duo's Jens de Koster/Vincent Bol en Robert Zegers/Henri Ze- gers was een uitgemaakte zaak: 6-3 6-1. Ook Bongerd begon het seizoen met een overwinning, zij het met minder overtuigende cijfers: 4-2. „Het had beter gekund, maar onte vreden zijn we niet", meldde Er win de Keijzer. Na de vier enkelspelen was de stand, na overwinningen van Jim my Remijn (6-2 6-0) en Erik Kole (6-1 6-4) en nederlagen voor Mar lon Wisse (3-6 7-6 1-6) en Sjacco Nieuwenhuyze (3-6 3-6), nog ge lijk, maar in het dubbelspel waren de Bevelanders een maatje te groot voor de Vlissingse opponen ten. De duo's Erwin de Keijzer/ Jimmy Remijn en Marlon Wisse/ Erik Kole wonnen overtuigend met respectievelijk 6-0 6-3 en 6-4 6-0. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Amemuiden behaalden in de tweede divisie een gelijkspel. Te gen het Wateringse Salamanders werd het 5-5. Frank Boute verloor voor het eerst dit seizoen een wed strijd. Boute versloeg in zijn eerste wed strijd oud-eredivisiespeler Siem van der Valk en ook Dennis van Maren werd aan de zegekar gebon den. De jonge Tim Knops speelde tegen Boute een sublieme wed strijd en bracht hem in vijf games zijn eerst nederlaag toe. Jan Henk Bomhof versloeg Knops wel en in vijf games moest ook Van Maren er aan geloven. Van der Valk bleek te sterk. Riny Kasse kwam tegen Knops en Van Maren tot een vijfde game, maar kon geen enkele wedstrijd in een over winning omzetten. Ondanks het gelijkspel gaat Arnemuiden soeve rein aan kop in de tweede divisie. In dezelfde poule leden de man nen van SAR/Neckermann.com een kleine nederlaag (6-4) tegen het lastige Smash Monster. Simo- ne de Klerk versloeg Sander van Kuijvenhoven en met 12-10 in de vijfde game Dicky Voois. Dennis Verdurmen versloeg deze spelers ook, maar Wim Gentenaar bleek een niet te nemen horde. Johan 't Hooft speelde niet onverdienste lijk. Hij kon echter niet tot een winstpartij komen. In de derde divisie speelde TTC Middelburg gelijk tegen Westa 3. In Wessem kenden de Walchena- ren een vliegende start met een 1-5 voorsprong. Michel Sperling en Emiel de Rijke kenden een goede dag met ieder twee overwinnin gen en samen zorgden ze ook voor winst in het dubbelspel. Kop man Soren de Witte moest na zijn eerste wedstrijd, waarin hij onder uitging tegen de jonge Erik Agamyan, opgeven met een rug blessure. De jongens van TTC Middelburg verloren met 6-4 van het Bossche Never Despair. Miquel de Witte klopte Renske de Wijs en Luuk Mulders. Mathijs Claus en Jordin Heijens versloegen De Wijs. De Middelburgers stevenen af op een derde plaats in het landelijk A. In dezelfde klasse verloor Scaldina met 9-1 van koploper Tafeltennis Nijmegen. Dirk Geuze redde de eer met een overwinning op Lisan- ne de Groot. In de hoofdklasse stelde TTC Mid delburg de playoffs veilig met een gelijkspel tegen koploper Hot- ak'68. Kim 't Hooft versloeg Roald Vos en Jeroen Louws en Kristian Davidse wonnen samen het dub belspel. In dezelfde poule deed Smash 76 goede zaken in de strijd om lijfsbe houd. Met 7-3 werd Deurne opzij gezet. In Sint Annaland was Anné van Dijke goed op dreef met drie overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72