10 lort 137 Orion profiteert van voorzichtigheid bij opponent Deelname De Ridder aan WK onder 19 Periodetitels lonken voor Patrijzen en Luctor Degradatie dreigt voor De Stene Brug Podiumplaats Israel in Steenbergen Hoondert/De Waard komt tekort Niet werd alleen in beide helft even vaak ge scoord door TOP, ook de vakken waren in even wicht. Beide produceerden tien treffers. Petra de Ridder zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met De Meeuwen. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - TOP-korfbalster Ani ta de Ridder is door bondscoach Kees-Jan Oppe geselecteerd voor het wereldkampioenschap onder negentien jaar. Dat toernooi wordt gespeeld in het Groningse Leek en begint komende vrijdag al. Van avond is de Arnemuidse er in Ben- nekom ook al bij als Oranje oefent tegen Chinees Taipei. De Ridder werd in februari nog buiten de ploeg gelaten, toen Oran je vriendschappelijk speelde tegen België. Ze was toen één van vier die op de tribune moesten plaats nemen. Het was dus nog maar de vraag of de achttienjarige Arne muidse, die in december na de Korfbal Challenge in de voorselec tie werd opgenomen, wel mee zou mogen doen aan het WK. Maar De Ridder trof het: een aantal jeugdinternationals heeft de ko mende weken nog clubverplichtin- gcn in de Korfbal League en dus viel er niemand af. Voor De Ridder wordt het haar tweede mondiale titelstrijd. Ze deed enkele jaren geleden al mee aan het wereldkampioenschap on der zestien jaar. Toen greep ze met Nederland de titel. Ook Demi Mondeel van Fortis maakte toen deel uit van Oranje. Vanwege het WK heeft TOP de korfbalbond verzocht de uitwed strijd tegen Rust Roest van zater dag te verplaatsen. Normaliter zal dat verzoek gehonoreerd worden. De Arnemuidse ploeg was ook vrij toen Nederland tegen België speel de. maandag 2 april 2012 KWADENDAMME De driebanders van De Stene Brug hebben zichzelf een slechte dienst bewezen met de 2-6-nederlaag te gen Doggen Timmerbedrijf uit Hoeven. De bezoekers speelden zich met de zege veilig. Dat kan De Stene Brug niet zeggen, want door dé neder laag staat de ploeg op de voor laatste plaats en dreigt degradatie. Voor de thuisploeg scoorde alleen Rob van Linden na een uitstekende wedstrijd (0.897). Zijn teamgeno ten Arjo Hollestelle, Ad Menheere en Edwin Geluk verloren. STEENBERGEN Pieter Israel uit Kruiningen is giste ren tweede geworden in de Ronde van Steenbergen voor eliterenners en beloften. Halverwege de wedstrijd reed de Bevelander, die voor het Belgische Ludo Peeters Cycling Team rijdt, weg met Cornelis Bakker en Jaap de Man. Zij pakten een voorsprong van een minuut. Op 25 kilometer voor de finish moest Bakker lossen en gingen De Man en Israel voor de winst. De Man won uiteindelijk de wed strijd voor Pieter Israel. Jorrit Sla- man, die de sprint van het peloton won, werd derde. OUDENBOSCH De driebanders van Hoondert/De Waard incasseerden in poule vier van de derde divisie een 5-3-neder- laag bij Veilingzicht 1. Omdat de kampioen in deze poule al bekend is, ging dit duel alleen om de eer. Maar die was niet weg gelegd voor de Bevelanders. Voor de pauze stond er al een 4-0-achter- stand op het bord door kansloze ne derlagen van Bram de Waard en vooral Gerrit Blom. Na de pauze redden de twee kopmannen Frans de Koek (gelijk spel) en Piet Koek (overwinning) de eer. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Patrijzen blijft door een overwinning op Zeeland Sport (4-0) meedoen om derde-pe- riodetitel in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Hetzelfde geldt in de vierde klasse B voor Luc- tor'88, dat gisteren DSE met 3-0 klopte. Patrijzen-Zeeland Sport 4-0: Een vooral in de eerste helft scherp Pa trijzen kwam al na drie minuten op voorsprong door Erik Jansen. De voetbalploeg uit 's-Heerenhoek gaf achterin niets weg, maar sloeg voor de rust zelf nog wel twee maal toe via Zjelko Martinovic en Edwin Capello: 3-0. De wedstrijd was hiermee beslist en de Vlissingers drongen in de tweede helft dan ook niet echt meer aan. Pas een kwartier voor het einde kwam Patrijzen nog maals tot scoren: invaller Boban Martinovic bepaalde met zijn eer ste balcontact de eindstand op 4-0. DSE-Luctor'88 0-3: De thuisploeg was nog niet verzekerd van lijfsbe houd, maar speelde vooral in de eerste helft met weinig bezieling. Omdat Arno de Jonge in deze fase de bal uit een vrije trap goed ver lengde en zo de Brabantse doel man verschalkte, stond het halver wege 0-1. Kort na rust verdubbelde Bernard Prevost de voorsprong, waarna Jeroen Kedde een kwartier voor tijd de wedstrijd in het slot gooi de. De formatie uit Heinkenszand eindigde de wedstrijd gisteren met liefst vijf spelers met de achter naam De Jonge binnen de lijnen. Binnen dat quintet was er één tweeling. door Wim Kakebeeke ZIER1KZEE - Delta Sport was giste ren onherkenbaar in vergelijking met de voorgaande duels. Dankzij een fraaie serie overwinningen ruk ten de Zierikzeese handballers op in de regiodivisie. Op de slotdag konden ze het karwei echter niet af maken. Delta Sport-Hercules 4 24-29: Trainer Rob de Vos zat zich giste ren regelmatig te verbijten op de bank. Maar ook met de nodige tac tische ingrepen kon hij de partij niet te redden. „Ik denk dat we ze ker 75 procent van de duels niet zijn aangegaan. Er werd onderling te veel gekeken naar elkaar." Na een 6-7-achterstand fleurden de blauwhemden de zaak voor de pau ze nog een beetje op: 12-11. Na rust was het vuur snel gedoofd, nadat de Rijswijkse middenmoter de marge op vier treffers bracht: 15-19. Op de bank werd er nog wel ge gokt op mandekking, maar de reac tie binnen de lijnen bleef uit. Ook aanvallend verliep het niet naar wens. Thijs de Vos werd gehinderd door een knieblessure en scoorde slechts twee keer. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Guust Sluijs en Kenneth Mellaart 4, Tijs de Vos 3, Thijs de Vos 2, Tim Vleeshou wer, Jimmy Niemans, Koen de Bruin 1 Sv Orion-Orion Rucphen 28-25: Met een mooie revanchepartij - een week eerder werd nog van Orion Rucphen verloren - sloot sv Orion het sterke seizoen op over tuigende wijze af Het- hand balteam uit Heinkenszand kwam uit op de derde plaats, al was dat voor gisteren ook al bekend. De bezoekers spaarden zich vanwe ge een mogelijk promotietreffen. De thuisploeg was daarentegen gre- tig-en profiteerde maar al te graag van die voorzichtigheid. Minpuntje op weg naar de zege wa ren wederom het balverlies en de technische foutjes voorin. „Dat is een beetje de rode draad in de com petitie. Wil je je verbeteren, dan moet je de puntjes op de i blijven zetten." Jansen heeft de intentie om in Heinkenszand te blijven, maar er moeten nog wel enkele plooien glad worden gestreken. Scores sv Orion: Ron van Dalen 7, Mar cello Tax 4, Arno Riemens, Mischa Dorst, Nick van Dalen en Lennart Vinke 3, Michiel Schuijs en Mare Dorst 2 en Frank van de Vijver 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71