Tjoba vergroot kloof met concurrentie Uitstel bij TOP geen afstel 361 sport Mytilus heeft promotieduel in zicht Drie punten voor topteam Vjer p0a|s Schijf bij Robur maandag 2 april 2012 door JaapJan Ritsema GOES - Een beter begin van deel twee van de veldcompetitie konden de hoogst acterende Zeeuwse korfballers niet hebben. De eersteklassers Tjoba en Fortis pakten zaterdag de volle buit. Het achttal uit 's-Heer Hendrikskinde ren heeft nu een voorsprong van vijf punten op de Souburgse num mer twee. PSV-Tjoba 17-18: Winnen van naas te belager PSV was door de fikse bries over het veld geen sinecure. Tjoba had de meeste moeite met de omschakeling van ideale zaalcon dities naar de kille buitenlucht. De Bevelanders incasseerden te veel tegentreffers en moesten bij 7-3 vol in de achtervolging. Na rust (10-9) nam Tjoba de regie over en bleef het team steeds aan de goede kant van de score. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Niels Westmaas 3, Dennis Broerse, Ma- non Braam en Maaike Plas 2, Patrick de Bruine, Remco de Dreu en Anouk Braam 1. Wion-Fortis 10-12: Ook in Rotter dam was het bepaald niet windstil. De 6-4-achterstand bij rust verwon derde coach Leonard Debbaut dan ook niet: „Wion viel veel energie ker aan en troefde ons af." Na rust speelden de Souburgers veel dyna mischer, waardoor ze al snel de overhand kregen. Scores Fortis: Joyce Schoonaard en Es ther Kasse 3, Niels Bebelaar 2, Remco Crucq, Demi Mondeel, Rens van den Driest en Jessica de Boer 1. Swift-ACKC 14-5: In een verzwakt ACKC kreeg tweedeklasser Swift een welkom opwarmrond je voor het echte werk (tegen KCR) in de titelstrijd. „Het was een makkie", al dus coach Dennis Plantinga. Verde digend gaf de Middelburgse titel kandidaat weinig tot niets weg. Scores Swifi: Naomi Zuidweg 6, Ri chard Geldof 3, Vera Kuiper en Kristian Huisman 2, Joren Gillissen 1. Stormvogels-Ondo 8-10: Ondo dicteerde vanaf de openingsfase. Op 2-6 leek het een walk-over te worden, maar Stormvogels toonde karakter en bleef aan het elastiek hangen. Op driekwart wedstrijd rook de thuisploeg bij 6-7 bloed, maar juist toen forceerde de ploeg uit Sint-Laurens met drie strafwor- pen op rij opnieuw een gaatje. Scores Stormvogels: Kris Gabriëlse 3, Elmar Gabriëlse 2, Niek Peene, Loura Kleinepier en Arjen Schoe 1Scores Ondo: Robbie Mesu 4, Ronald Wisse, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2. Togo-Good Luck 7-9: Voor rust scoorde Togo zevenmaal, na rust geen enkele keer. Na het duel met Good Luck staat de Goese ploeg, die in de zaal kampioen werd in de derde klasse, weer met beide be nen op de grond. Scores Togo: Niek Meerman 3, Jan- Kees Goossens 2, Marcel Viergever en Marianne van Delsen 1. Vios-Seolto 8-10. Scores Seolto: Tim- me Provoost 5, Dennis Goedegebuur en Tom Harthoorn 2, Ralf Dourlein 1. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus hebben door een afgetekende 4-0-zege op Foranto een optie ge nomen op het spelen van promo- tie-/degradatiewedstrijden om een plaats m de regiodivisie. De kans is groot dat de Goese formatie WS'92 treft, omdat de Vlissingers na een nieuwe nederlaag in zwaar weer in de regiodivisie verkeren. WS'92 verloor met 1-3 van Zuvo. De vrouwen van WS'92 zorgden voor een stunt, door titelkandidaat nummer één te verslaan. Mytilus-Foranto 4-0 (25-11 25-14 25-12 25-11): Met nog enkele duels voor de boeg staat Mytilus er floris sant voor in de strijd om de twee de plaats, die recht geeft op het spe len van p/d-wedstrijden. De Goese equipe overklaste Foranto op alle fronten. Spelverdeler Ruurd Wa- gertaar en Sander Sijp vertolkten een absolute hoofdrol. De bezoe kers figureerden gedurende 56 mi nuten, waarna de kleedkamer kon worden opgezocht. WS'92-Zuvo 1-3 (25-20 18-25 18-25 18-25): De mannen van WS'92 speelden erg wisselvallig en moesten toestaan dat de bezoekers na verlies in de eerste set in het res tant van de wedstrijd een steeds vroeg opgelopen achterstand in winst omzetten. De thuisploeg be gon stqrk. In de wetenschap dat winst geboden was kon vanuit een goede servicepass naar hartenlust worden aangevallen. Aan het net beschikten de Vlissingers in de be ginfase over meer kwaliteit. Na winst in de eerste set volgde tot drie keer toe eenzelfde scenario. WS'92 begon sterk, bouwde in een vroeg stadium een voorsprong op, maar viel steeds sterk terug. WS'92-WHV 3-1 (25-23 25-16 18-25 25-21): De thuisploeg had nog een rekening te vereffenen na de heenwedstrijd, omdat WHV een erg onsportieve indruk had achter gelaten. Beide teams hadden de punten hard nodig. WS'92 om zich in veiligheid te spelen, de kop loper om de nipte voorsprong op Sliedrecht Sport te handhaven. Maaike Besselink serveerde naar een 6-o-voorsprong en zette daar mee de toon. WS'92 speelde gedre ven, beschikte over een prima servi ce en verdedigde ijzersterk. Na de tweede Vlissingse setwinst speel den de bezoekers vooral tegen zich zelf WS'92 pakte na verlies in het derde bedrijf de goede draad terug op en wikkelde overtuigend spe lend af naar een overwinning. Overgangsklasser TOP begint met een ruime zege op De Meeuwen (20-9) aan de tweede helft van de veldcompetitie. Voor de korfbalploeg uit Arne- muiden is daarmee het degrada tiegevaar al meteen voor een groot deel geweken. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Leon van Belzen had halverwege de tweede helft een dot van een scoringskans, maar beheerste zich en speelde de bal af. Vijftien seconden later had hij zich weer knap vrijgespeeld, kreeg hij ook de bal, maar liet hij opnieuw de mogelijkheid op een doelpunt aan zich voorbij gaan. Waarom? Omdat hij erop rekende dat iemand in zijn vak in die lang durende aanval een nóg betere kans zou krijgen. „We hadden van de eerste tot de laatste minuut de discipline te wachten tot iedereen in het vak goed stond", zei trainer Peter Crucq. Het gevolg was dat er nau welijks overhaast geschoten werd en dat de bal in hoog tempo werd rond gespeeld, totdat iemand een echt niet meer te negeren scorings- mogelijkheid kreeg. Zo ging het in de eerste helft, waarin TOP tien keer scoorde, en in de tweede helft, waarin de ploeg erin slaagde de productie precies te verdubbelen. En aan het einde van die lange aan val waarin Leon van Belzen zo be heerst was, scoorde Petra de Rid der uit een doorloopbal. Uitstel is bij TOP zeker geen afstel. Vooraf was de Amemuidse forma tie - of in elk geval het trainersduo - een tikkie bevreesd geweest voor De Meeuwen, dat laatste stond met twee punten. Crucq: „Die ploeg is in de zaal gedegradeerd uit de over gangsklasse. Wij dachten dat De Meeuwen hierheen zou komen met een dat-gaat-ons-niet-ook-op- het-veld-gebeuren-mentaliteit. En dat het hard waaide, was ook niet in ons voordeel. Het is dan nog las tiger om een gat te slaan." Maar die angst voor de hekkenslui ter uit Putten was niet nodig, zo bleek. TOP was vele malen beter, scherper en doeltreffender. In de eerste tien minuten had De Meeu wen nog prima tegenaanvallen, maar werd uit diverse doorloopbal- len niet gescoord. In het restant van de wedstrijd was het eenrich tingsverkeer. Dat TOP aldoor lang kon aanval len, had de ploeg te danken aan de sterke rebounders. In het ene vak stond de immer betrouwbare Peter van Belzen, die bijna alle ballen on der de paal afving en ze vervolgens weer zakelijk distribueerde. In het andere vak wisselden de broers Corné en-Remco Bezemer elkaar af onder de korf De jongste van de twee, Remco, is in het team geko men voor Jordi Meulmeester. Die werd weliswaar gezien als één van de beste verdedigers van TOP, maar miste wat dreiging in de aan val. Remco Bezemer, die slechts één keer eerder een basisplaats had, liet zaterdag zien wel een man netje bezig te kunnen houden. Hij scoorde ook meteen drie keer. Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 4, Leon van Belzen, Remco Beze mer en Petra de Ridder 3, Corné Beze mer 2 en Nelleke van Belzen 1. Aaar l.n. ..in Aan f\l IfJanh/wan W" door Joop van den Oudenhoven STEENBERGEN - Het tópteam 's Lands Welvaren mag terugzien op een productief dubbelweekeinde. Het duel met Wellse Vaert werd met 4-2 gewonnen en tegen Ter- borgse Wijncentrale/Veltins no teerde de Kwadendamse ploeg een 3-3-gelijkspel. In de eerste ontmoeting tegen de thuisspelers van Wellse Vaert (Steenbergen) waren Peter de Bree en Frédéric Caudron uitstekend op dreef De Bree bracht de Duit ser Fabian Blondeel een nederlaag toe in het 71/2. De Middelburger had slechts zes beurten nodig voor de 150-107-zege. Nadat Ian van Krieken had verloren van René Luijsterburg, moest Caudron de buit binnen zien te halen tegen Wiel van Gemert. Dat lukte naar verwachting, maar ging toch op merkelijk gemakkelijk. Ook de Belg was eveneens in zes beurten bij de finish. in de tweede wedstrijd verloor door Jos van Belzen Peter de Bree Van Krieken opnieuw. Nu klopte Mathijs Bakker hem. De Bree sleepte een gelijkspel uit het vuur door in de nabeurt met een serie van 47 zijn tegenstander, Dennis Timmers, bij te halen. Caudron zorgde dat er met zijn winstpartij tegen Christan Poether voor dat dit duel nog een punt opleverde. MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal waren er ruime zeges voor Robur en Vos meer. Volharding, Kwadendamme en Hansweertse Boys leden giste ren juist dikke nederlagen. Vosmeer-DZC'09 4-0: Vosmeer nam al snel het initiatief in han den en in de veertiende minuut opende Joshua van Willigen met een lage kopbal de score. Nog voor rust voltooide Van Willigen zijn hattrick. Hoewel het ook in de tweede helft eenrichtingsverkeer was; scoorde de thuisploeg nog naar één keer. Die treffer kwam op naam van Robin Capelle. Robur-Renesse 5-0: De goed ge organiseerde verdediging van de thuisploeg zorgde ervoor dat de aanvallers van Renesse, Vincent Goedgebure en Wilco iochem, nauwelijks voor gevaar konden zor gen. Aan de andere kant gaf aan voerder Daniël Schijf het goede voorbeeld. Zowel voor als na rust was hij verantwoordelijk voor twee treffers. Rick van der Gaag be paalde de eindstand op 5-0. Van de 22 punten die Robur nu heeft behaald, pakte de ploeg er maar liefst 21 op eigen bodem. Nieuw Borgvliet-Volharding 5-1: Een goede start leverde Volhar ding niets op, terwijl Kees van de Velde zich aan de andere kant wel trefzeker toonde: 1-0. Op slag van rust werd de marge verdubbeld door Robert Belleter. De koploper liep na rust verder uit naar 5-0 door Sebastiaan Tempelaars en op nieuw Robert Belleter (2x). Mi chael Boonman kopte in de slotfa se uit een hoekschop fraai de 5-1 binnen. Kwadendamme-NVS 0-3: De thuisploeg bleek niet in staat om de afwezigheid van de geblesseer den Rick Peeters en Ruud en Roel de Jonge voldoende op te vangen, terwijl ook topscorer Marius Om schiep al weken uit vorm is. NVS toonde zich vooral effectiever en besliste de wedstrijd al voor rust door treffers van Ferry-van Geel, Simon Plasma's en Sietse Geluk. In de tweede helft probeerde Kwa dendamme nog wel, maar meer dan enkele kansjes leverde dit niet op. Hansweertse Boys-Lepelstraatse Boys 0-4: Doelman Stefan Ridder hof maakte bij de thuisploeg zijn rentree na langdurig blessureleed, maar ook hij kon de eerste thuisne derlaag van dit seizoen niet voor komen. Na de 0-1 van Roy van Loon in de eerste helft, werd de thuisploeg na de rust min of meer overlopen door de tegenstander. Sjoerd van de Nieuwenhuizen, Fred Struik (eigen doelpunt) en opnieuw Roy van Loon bepaalden de eindstand op 0-4. Kevin Been hakker verzuimde bij 0-3 om te gen te scoren vanaf de stip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70