van De Braakman sP°rt35 Van Damme in de subtop rsprong in Philippine vertegenwoordigd. Terwijl de ene na de andere renner in de slotfase moest lossen, hielden de Belgen stand. Vijftien kilometer voor de fi nish waren er nog zes man over. Dimitri Claeys plaatste de eerste demarrage en was meteen weg. De 24-jarige Gentenaar die de afge lopen twee jaar prof was bij Netapp reed niet veel later in de Kasteelstraat van Philippine als winnaar over de streep. Zijn ploeg genoot Glenn de Ridder werd tweede, na een week van zware training. „ik ben geblesseerd ge weest aan m'n knie", vertelde de 21-jarige bijna-Nederlander. Hij woont net over de grens bij Koe wacht. Woensdag heb ik 180 kilo meter over het parkoers van de foto's Camile Schelstraete Omloop getraind. Ja, daar was ik nog wel een beetje moe van." Middelkamp-ploegleider Adrie Bruinooge kon redelijk tevreden zijn. Nathan Traas haalde de finish en Michel Jumelet werd pas twin tig kilometer voor de finish uit koers gehaald. Koen de Vries MIDDELBURG - Edwin van Damme kan vandaag met een gerust hart op zijn werk in Clinge verschij nen. De voetballer van Kapelle voorspelde in de PZC-toto dat Clinge de derby tegen Hulsterloo winnend zou afsluiten en dat ge beurde prompt. Clinge was met maar liefst 5-0 te sterk. Van Damme kende een redelijk goede score in de PZC-toto. Hij had het zes keer bij het rechte eind en dat levert hem een plaats in de subtop op. Van Damme ging bij het invullen van het formulier de mist in bij de wedstrijden tussen Kloetinge-Ex- celsior Maassluis, GPC Vlissin- gen-Alblasserdam, Bruse Boys-Ar- nemuiden, Goes-PSV en Terneu- zen-IFC. Zo had hij niet verwacht dat Bruse Boys in eigen huis van het sterke Arnemuiden zou winnen. Van Damme hield het op een gelijk spel, maar de thuisploeg won uit eindelijk met 2-1. De speler van Ka pelle had ook een heilig vertrou wen in Goes en Terneuzen, maar beide clubs konden de verwachtin gen niet waarmaken. Goes ging op eigen veld onderuit tegen PSV, ter wijl Terneuzen tegen IFC niet ver der kwam dan een gelijkspel (2-2). Van Damme had zijn 'eigen' wed strijd wel goed. Kapelle won met duidelijke cijfers (3-0) van Krabbendijke en de één op het totoformulier was meer dan terecht. mmmmmmmmmmsmimmmmmmmm x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Björn den Hamer (Philippine) 8 Thomas Mattheijer (SSV'65) 8 Arjan Verburg (Patrijzen) 7 Niels Hopmans (Tholense Boys) 7 Edwin van Damme 6 Merijn Dek (VCK) 6 Robin Provoost (ZSC'62) 6 Pieter Roelse (De Meeuwen) 6 Frank den Engelsman (Noad'67) 5 Niek Haartsen (Schoondijke) 5 Pieter de Munnik (DFS) 5 Sven Zuidgeest (Walcheren) 5 Steve van Hulle (Aardenburg) 4 Sander van Remortele (Steen) 4 Patrick van Schetsen (WHS) 4 Wouter Verdujjn (Oostkapelle) 3 Harm Fluijt (Wolfaartdijk) 3 Jaimy van Bloppoel (Yerseke) 2 Lars Holm (MZC11) 2 Leon Weeda (Duiveland) 2 „Nu staan de spelers met z'n allen bij de eigen com- ervlag. De Graafschap speelt een catenaccio in de ergste vorm. Roelofsen heeft zelfs al een Al Paci- no-sik laten staan. Het komt allemaal steeds dich ter bij Italië." Hans Kraay junior, oud-speler van De Graaf schap, in het AD. Ik blijf trouw aan de mensen die mij na aan het hart liggen. Mijn beste vriend ken ik al sinds mijn vijfde. Wij zijn jopie en de dooie. Ik werd vroeger altijd Jopie genoemd, en hij 'de dooie', omdat hij nooit wat zegt. We weten precies wat we aan el kaar hebben." Johan Cruijff in De Telegraaf. „Ismail eiste de hoofdrol op. Dat vond ik bewonde renswaardig. Hij was al afgeschreven bij Ajax. Pure klasse van hem hoe hij zich heeft teruggeknokt." PSV'er Zakaria Labyad in De Telegraaf over Ajacied Ismail Aissati. „Ik heb nog geen vakantie geboekt, maar dat is niet bewust met het oog op het EK. Ik denk namelijk niet dat ik er komende zomer bij ben. Dan had ik tijdens de kwalificatieduels meer bij de selectie moe ten zitten. Daarnaast moet ik ook gewoon; beter worden." Ajacied Siem de Jong in VI. „Als ik zie dat kinderen van zeven jaar maar twee keer per week trainen, is dat te weinig om de top te halen. Die moeten zeker zes keer per week trainen. En dan die ouders die zich overal mee bemoeien. Vreselijk." Tafeltennisster Elena Timina (42) in NRC Handelsblad. „Ik leer veel van meneer Stam. Meneer? Hij heeft het liefst dat ik Jaap zeg, maar dat zeg je niet tegen zo'n icoon. Ik zeg gewoon trainer." Ajacied Ricardo van Rhijn in het Algemeen Dagblad. Hans Dekkers eindigde als vijftiende in de Omloop van de Braakman. foto Camile Schelstraete Kloetinge-Excelsior M. Stedoco-Zaamslag GPC Vlïssingen-Alblasserdam Bruse Boys-Amemuiden Nemelaer-Vlissingen maandag 2 april 2012 door Jan Dagevos Kapelle-Krabbendijke Terneuzen-IFC Hulsterloo-Clinge Robur-Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69