Inspiratieloos Goes verliest ook van PSV Heinkenszand ziet VCK langszij komen SXL 32|spc Bruijnooge bezorgt koploper Wemeldinge benauwde zege Vijfde nederlaag na de winterstop Smerdiek geeft 2-0-voorsprong uit handen maandag 2 april 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Het blijft spannend in de zaterdagse vierde klasse A. Wemeldinge klopte Apollo'69 met 1-0, terwijl Spui met 6-0 van SVD won. Het verschil blijft: één punt in het voordeel van de Bevelanders. Er zijn nog drie speelrondes en in de laatste komt Spui nog pp bezoek in Wemeldinge. Wemeldinge-Apollo'69 1-0: In een gezapig duel was de thuisploeg beter. Apollo'*69 creëerde geen kans. Wemeldinge kreeg wel goede mogelijkheden, maar alleen Remi Bruijnooge slaagde erin te scoren. Wemeldinge kwam daarna niet meer in de problemen, maar had ook niet meer de drive om een doelpunt te maken. Spui-SVD 6-0: Tegen laagvlieger SVD duurde het lang voordat er een doelpunt viel. Jordi Seghers opende het bal en Ad Verlinde ver dubbelde de score. Remco Hame link nam de 3-0 voor zijn rekening door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek verloor in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal voor de tweede week op rij. Na Kogelvangers moest Smer diek nu het hoofd buigen voor Chrislandia (4-2). Stavenisse ver loor bij De Fendert met 3-0. Het duel tussen Vrederust en SPS ein digde in 2-5. Chrislandia-Smerdiek 4-2: Bin nen tien minuten stond Smerdiek, na goals van Edward de Rijke en Leroy Pors, op een o-2-voorsprong en leek de twaalfde overwinning een kwestie van tijd. Chrislandia kwam voor rust via Marco Polak nog terug tot 1-2. na wederom een goed uitgespeelde aanval. Verlinde prikte na rust zijn tweede binnen én Emiel Gouds waard kon de 5-0 maken. Hame link bepaalde met zijn tweede tref fer de eindstand op 6-0. Lewedorpse Boys-MZVC 1-5: In de eerst helft had de thuisploeg de wind in de rug en was de ploeg be ter dan de Middelburgers. Olde Raas opende uit een strafschop de score: 1-0. Tien minuten na rust kwam MZVC op stoom en scoorde het elftal er op los. Daniel Saya zorgde voor de gelijkmaker en Alexander Bom bracht MZVC op 1-2. Saya mikte de 1-3 binnen en Martijn de Vries de 1-4. Jesper Da- vidse was verantwoordelijk voor de 1-5- Vlissingen-Wolfaartsdijk 4-2: Vlis- singen verzuimde voor rust om het windvoordeel uit te buiten. loei Paixio maakte de 1-0 en Joey Dos Santos tilde de stand naar 2-0. Wolfaartsdijk ging in het tweede bedrijf opportunistischer spelen en In de tweede helft knokte Chris landia zich langs Smerdiek. Via Wouter Visser werd het 2-2 en na goals van Arjan Nouwen en Ri chard Kouters mocht Smerdiek puntloos huiswaarts keren. Vrederust-SPS 2-5: Via Hans Roovers kwam Vrederust nog wel op voorsprong, maar door treffers van Stefan Bogers en Marnix van de Slikke nam SPS de leiding. Martin Quist zorgde voor de 1-3 en Stefan van de Boom bepaalde de ruststand op 2-3. In de tweede helft kreeg' SPS' tiende seizoens zege door doelpunten van weder om Quist en Bogers nog meer glans. De Fendert-Stavenisse 3-0: De dat resulteerde in 2-1 van Thijmen van der Baan en zelfs de 2-2 van Harm Fluijt. Uit een strafschop van Valentino Blommaert werd het 3-2. Wies Zarin zorgde voor een 4-2-eindstand. Waarde-Borssele 0-0: Een typi sche o-o-wedstrijd. Twee gelijk waardige ploegen, maar het creëren van kansen bleek moeilijk. Bij Bors- sele viel topscoorder Stefan Boon man uit met een hersenschudding. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 2-4: De thuisploeg speelde een goe de eerste helft, maar vergat om goals te maken. Een enorme blun der van de doelman van 'Colijn' be tekende dat Ewout Dek de 0-1 kon maken. Op slag van rust zorgde Ber- tus Zoeteweij voor de gelijkmaker. Na de thee mikte Dek een vrije trap in het doel en meteen daarna zorgde Glodie Kunuanina voor de 1-3. Michiel van der Weele bracht de spanning terug in de wedstrijd, waarna Kunuanina de zege voor Kruiningen veilig stelde. Fendert had een overwicht, maar de wind en vooral Stavenisse-doel- man Aalt de Rijke stonden een ho gere uitslag in de weg. Voor rust kwam Stavenisse door een goal van Laurent Vrolijk op een 1-0-ach- terstand. Ondanks de nodige reddingen van De Rijke liep de ploeg uit Fijnaart in de tweede helft verder uit. Bas van Sprundel verdubbelde de sco re en via Raymond Lingen werd het uiteindelijk 3-0. SKNWK-Brouwershaven 5-0 (3-0). Carlo van der Maas 1 -0, Stefan Ver meer 2-0, Robbert Uijl 3-0 en 4-0, Ro bert Padmos 5-0. WIK'57-ZSC'62 0-2 (0-0). Robin Pro voost 0-1, Mark Provoost 0-2. Zondag-eersteklasser Goes ver liest met 2-0 van PSV. De forma tie van trainer Gérard de Nooijer speelt heel matig en creëert am per kansen. De Goesenaren ko men nauwelijks in gevaar, maar moeten wel twee onnodige tref fers incasseren. GOES - Voor de vijfde keer na de winterstop leed Goes gisteren een nederlaag. Na een goede serie voor de winterstop is de wisselvallig heid in ploeg van trainer Gérard de Nooijer geslopen. Het gebrek aan creativiteit in de aanval en twee blunders van doelman Sven Wolkenhauer waren de oorzaken van een nieuwe verliespartij. Goes probeerde te voetballen, maar het ontbeerde de thuisploeg aan inspiratie. Het eerste gevaar kwam van Eindhovense kant. Een indraaiende vrije trap van Sergej Temryukov, een voormalige prof bij FC Eindhoven, ging recht op Goes-goalie Wolkenhauer af, maar PSV-verdediger Joost Kemps kwam er nog tussen en kopte de bal over een grabbelende sluitpost heen. „Ik kwam uit, maar ik had achteraf beter kunnen blijven staan. Ik was gewoon te laat",-al dus Wolkenhauer.,,We krijgen wel vaker een onnodige goal tegen", reageerde De Nooijer. De grootste kans voor de thuis ploeg werd door PSV-doelman Mark van Asseldonk knap uit zijn doel geranseld. Een schot van Wouter de Creane belandde op het hoofd van Niels Paardekooper, maar de Brabander reageerde uit stekend. „PSV speelde heel erg ver dedigend. De ploeg zakte volledig in en dat wisten we van tevoren. Op dezelfde manier hadden ze vo rige week een punt gepakt tegen koploper Nemelaer. Ik zag het zelf al aankomen. We probeerden er wel doorheen te komen, maar het lukte niet. Het was barslecht", stel de gelegenheidsaanvoerder De Craene. Aanvoerder Gert-Jan van Leiden was geschorst. Vol goede moed probeerde Goes in de tweede helft de gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Er wa ren enkele kleine kansjes, maar overtuigend was het allemaal niet. Kyle Doesburg had de 1-1 op zijn schoen, maar PSV-verdediger Ste fan Wijlaars kon een treffer voor komen. „Normaal krijgen wij toch I redelijk wat kansen, maar vandaag r was het armoedig. Ik heb er drie geteld. Het spel was niet om aan te zien. Slechte passes en onzuivere voorzetten. Er zat totaal geen be weging in de ploeg", analyseerde De Nooijer. Waar Goes op zoek ging naar een doelpunt, viel die totaal onver wacht aan de andere kant. Tem ryukov mocht een vrije trap ne men Vanaf 25 meter. Tot iedereen zijn verbazing vloog de bal bin nen na weer een flater van Wol- door Robin Hamelink door Robin Hamelink MIDDELBURG - Heinkenszand, de koploper in de derde klasse A op zaterdag, verloor de topper tegen VCK met 4-2. Hierdoor moet de Bevelandse ploeg de Koudekerkse formatie nu naast zich dulden. Oostkapelle speelde met 1-1 gelijk bij Domburg en staat nu derde. Heinkenszand-VCK 2-4: De ploeg uit Koudekerke troefde de thuisploeg op alle fronten af Hein kenszand had met Stefan van Beve- ren wel een doelman in bloed vorm. Hij stopte na tien minuten een strafschop van Danny Joosse en hield veel ballen uit zijn doel. Toch kon Merijn Dek de score ope nen voor VCK: 0-1. Niet veel later prikte Rens Baas de gelijkmaker binnen. Dek kon na de thee heel simpel zijn tweede van de middag ma ken. Bouwen Legemate mocht een vrije trap nemen en deze werd door niemand meer aangeraakt en vloog achter de op dat moment kansloze Van Beveren. VCK kreeg kans op kans, maar alleen Erik Goudt kon het net nog laten bol len. Mark Doene knalde vanaf 35 meter de 2-4 op het bord. De Meeuwen-Bevelanders 2-1: Na een kwartier kwam de thuis ploeg op voorsprong. Of de inzet van Kevin Janse de doelijn passeer de was de grote vraag, maar het net bewoog en dus keurde de scheidsrechter 'm goed: 1-0. Het veldspel was van beide ploegen matig, maar toch liet De Meeu wen-verdediger Willem-Jan Roel- se de 2-0 op het scorebord verschij nen. Mark van de Moere verklein de het verschil tot 2-1. Hoedekenskerke-De Noorman nen 2-5: Een sterk De Noorman nen speelde een goede wedstrijd en kwam uit een vrije trap van Niels Dominicus op 0-1. Mark Min- derhoud kopte zijn ploeg naar een 0-2-voorsprong. Hoedekenskerke ging beter spelen en uit een scrim mage prikte Anne van der Veer de 1-2 binnen. Ron de Nooijer bracht het verschil weef op twee en Er- win Pouwelse zelfs op drie: 1-4. Nils Bitter schoot de 2-4 in het doel en Niek Minderhoud bepaal de de eindstand op 2-5. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-1: De bezoekers waren veel feller en kregen ook de beste mogelijkhe den in deze matige wedstrijd. Op slag van rust kon Jacky Gouds waard de 0-1 maken voor Nieuw- land. Na de pauze ging de thuis ploeg beter voetballen en loerde Nieuwland op de counter. Een doelpunt viel er niet meer. Domburg-Oostkapelle 1-1 (0-0). Ar jen Pattenier 0-1 en Chiel Maranus 1-1. Veere-AZW 2-2 (2-0). Mark de The- ije 1 -0, René-Michel Gerritsen (straf schop) 2-0, Bert Apperlo 2-1 en 2-2. OOST-SOUBURG - Nee, helemaal ge rust op een goede afloop is Dennis de Nooijer nog niet. De trainer van RCS zag zijn ploeg gistermid dag met 3-0 afrekenen met Uno Animo, dat al tien wedstrijden op rij niet had verloren en tot giste ren aan kop ging in de strijd om de derde-periodetitel. Maar door dat de onderste ploegen ook pun ten sprokkelden, is er nog geen on overbrugbare kloof ontstaan tus sen RCS en de degradatiezone. Gistermiddag liet RCS zien dat het gewoon thuishoort in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Souburgers waren in de eerste helft de betere ploeg en kwamen uit een vrije trap van Len Evers- dijk op voorsprong. Na rust verdubbelde Morad Bo- bouh de score. Hij schoot de bal van een meter of twintig schitte rend in de bovenhoek. Daarna maakte Len Eversdijk met zijn tweede doelpunt van de middag aan alle onzekerheid een einde. De andere Zeeuwse tweedeklasser Aardenburg pakte een punt bij Moerse Boys: 0-0. De Zeeuws-Vla mingen schoten weinig op met het punt en blijven in degradatie gevaar. VCK-aanvaller Erik Goudt waagt een schot op het doel van Heinkenszand. Jeroen Verdonk (4) probeert het te blokken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66