Vis eten in Vlissingse haven Open Huizen Dag 'We hebben het eigenlijk al gekocht' 141 zeeland Belgische vissers door het oog van de naald Zeeuws-Vlaams trio Sios in finale RegioRuis Opvallende kwaliteit op Muziekfestival maandag 2 april 2012 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wie over een jaar de landtong aan de Eerste Binnenha ven in Vlissingen op rijdt, kent het niet terug. De silo's van MegaMix zijn waarschijnlijk weg, er staan nieuwe gebouwen en op de kop een visrestaurant mét zeezicht. De mannen van de vismijn willen uitbreiden in een nieuw bedrijfs verzamelgebouw. Daarin zouden ook visserijbedrijven, machine- werk, de visserijcoöperatie en nog wat nieuwe ondernemers komen. Doordat Zeeland Seaports de grond verkocht aan de gemeente en er een plan voor een jachtha ven tussendoor fietste, liet de uit voering zes jaar op zich wachten. Maar het idee is overeind gebleven en de groep is nog compleet. Inmiddels zijn vergunningen aan gevraagd. Het wordt een stoer ge bouw van antracietkleurig beton en 'groenig glas', getekend door ar chitect Joos Nijsse. Het is de bedoe ling dat het dit najaar al wordt ge bouwd, achterin öp de landtong. De Vismijn BV wil tegen die tijd ook de helft van de landtong heb ben gekocht van de gemeente, zo dat haar visserij schepen helemaal rondom kunnen liggen. Ook OceanWide, die vooraan op de landtong een kantoor heeft, wil uitbreiden in een nieuw pand, eveneens ontworpen door Nijsse. Directeur Wijnand van Gessel wil de verkoopafdeling van het Bel- lamypark naar de Kenniswerf ha len en ruimte voor haar vloot in de Eerste Binnenhaven, waar ze 900 vierkante meter kade in bruik leen heeft. In het midden van de landtong heeft De Hoop nu nog een aantal silo's met mortel van MegaMix staan. Die verhuizen naar Vlissin- gen-Oost. Het bedrijf is daarover in gesprek met de gemeente. En dan is er nog het plan voor een visrestaurant, ooit bedacht door ex-wethouder Piet Polderman, op de kop van de pier. Nijsse, die contact zegt te hebben met een mogelijke investeerder, heeft een gebouw getekend dat schuin de hoogte in gaat, waar door bezoekers letterlijk niveau eten en vanaf het dakterras zo over 't Eiland de zee op kijken, en een bol glazen infocentrum eron der. Bij een vismijn hoort een visres taurant, vindt Nijsse. „In Scheven- ingen misschien wel", zegt vismijn directeur Foort Lokerse. „Maar in Vlissingen zitten alleen dagvissers. Leuk voor toeristen, dat wel." BURGHSLUIS - De bemanning van KNRM-reddingboten Koopmans- dank en Fred moesten zaterdag morgen in actie komen voor twee Belgen die met een visbootje in problemen waren gekomen bij de Oosterscheldekering. De twee kregen motorpech waar na het stuurloze scheepje door de stroming richting kering werd ge trokken. Door onbekende oorzaak spoelde het visbootje over de vei- ligheidslijn heen. Een van de twee opvarenden wist zichzelf in veilig heid te brengen door, toen het bootje tegen de kering botste, op een peiler te klimmen. Vanaf die veilige plek alarmeerde hij de KN- RM. Zijn vismaat werd met boot en al onder de kering doorgezo gen. Aan de andere kant van de ke ring kwam de man boven water en wist zich vast te klampen aan een boei. De man werd door de mannen van de KNRM gered. Hij bleek zwaar onderkoeld, maar ver der ongedeerd. De man is per am bulance naar. het ziekenhuis in Goes vervoerd. De andere visser bleek ongedeerd. De boot van de onfortuinlijke Belgen is geborgen. De Belgen hebben volgens de KN- RM-woordvoerder veel geluk ge had dat ze het ongeluk hebben overleefd. „Ze zijn door het oog van de naald gekropen." De NVM Open Huizen Dag vindt elk halfjaar plaats. Geïnteresseerden kunnen, zonder af spraak en verplichting, bij de deelnemende huizen over de vloer komen. Welgeteld zeven huizen staan er te koop aan de Bachlaan. Een op vallend hoog aantal voor zomaar een straat in de Goese woon wijk Overzuid. Maar vier ervan blijken voormalige woningen van het Gors. Er lijkt dan ook best belangstelling voor te zijn op de Open Huizen Route. door Lilian Dominicus De woning aan Bachlaan nummer 42 oogt kaal, met enkel een plastic zeiltje over de vloer en grijze lamellen voor de ramen. De keuken is zo'n dertien-in-een-do- zijn geval van Bruynzeel en de ko zijnen kunnen hier en daar ook wel wat verf gebruiken.. De verkoper van dit huis met een vraagprijs van 235.000 euro trekt zich duidelijk niets aan van het ad vies van de woonstylistes die in tv-programma's steevast verkondi gen dat je een woning bij voorkeur aangekleed dient te presenteren. „Soms kun je een huis beter kaal verkopen", verzekert Klaas-Jan Jil- le, die makelaar Faasse 8c Fermont deze zaterdag tijdens de Open Hui zen Route vertegenwoordigt. Zijn woorden galmen door de huiska mer. „Zeker als de inrichting een beetje gedateerd is, kun je het mis schien beter achterwege laten. De ze woning en nog drie andere zijn vroeger van het Gors geweest en worden nu voor een aantrekkelijke prijs op de markt gezet. Door gaans kost een huis in deze buurt 'De vorige keer deden we niet mee, omdat we dachten dat het niets zou uithalen.' Mirjam Schouwenaar, Karlijn van de Gruiter (9) en Ramon van de Gruiter (v.l.n.r.) hadden 's morgens al drie kijkers over de vloer, foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Drie jongens uit Zeeuws-Vlaanderen lieten tijdens Regioruis in het Zierikzeese pop centrum Brogum horen dat muzi kale groei snel kan gaan. Met hun rocktrio SIOS kwamen ze na een jaar terug bij het Schouwse podium en verbaasden de jury over de stappen die in een jaar tijd zijn gezet. „Het beginners elan hebben ze achter zich gelaten en er staat nu een solide band die weet wat ze wil. Ook de oude nummers kregen meer diepgang en een eigen stijl met meerdere muzikale lagen tekent zich duide lijk af', luidde het jury-oordeel. Goed voor een finaleplaats bij Re gioRuis dus. De tweede op rij na dat ze een maand eerder bij het Walcherse HooilKoorts ook al de finale wisten te bereiken. SIOS deed vorig jaar mee aan PopSport. Jonge bands sleutelen daar aan hun carrière met coaching en workshops. Ze kwamen in dat eer ste jaar nooit verder dan een twee de plaats en commentaren die de nadruk legden op 'doorgaan' en 'beloftevol'. Het laatste seizoen van PopSport leverde Back-Up als winnaar. Die band vertegenwoor digt Zeeland bij de landelijke fina le in mei in Breda. Bij Regioruis moesten ze vrijdag genoegen ne men met de publieksprijs. HULST - Het seniorenorkest Zee land en de jeugdorkesten ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland en de Jeugd Brassband van de Christelij ke Brassband Middelburg behaal den zaterdag de hoogste scores tij dens het jaarlijkse Zeeuwse Mu ziekfestival in Den Dullaert in Hulst. Brassband Excelsior uit Kloetinge onder leiding van Bart Van Neyg- hem behaalde met het werk Fight for Liberty de vierde plek. Onder auspiciën van de Koninklij ke Federatie van Muziekverenigin gen (KNFM) musiceerden 14 Zeeuwse korpsen, onder welke ook St. Caecilia uit 's-Heerenhoek, 265.000 a 270.000 euro, daar zitten ze flink onder. Er is er al een ver kocht, terwijl ze pas vier weken te koop staan. Dat geeft wel aan dat we met onze prijs goed zitten." Een paar huizen verderop, op nummer 26, lopen Ron en Miran da Böseler rond. „We hebben het eigenlijk al zo goed als gekocht. We zijn bezig met de hypotheek", zegt Ron. Maar hij verwacht geen problemen. „Mijn schoonouders stonden van de week al onkruid te trekken." Ze kunnen bijna niet wachten om in het huis te trek ken. „We hebben een tijd in het buitenland gewoond: Dubai, Shanghai en Nigeria. Nu we terug zijn, zoeken we een plek om te wo nen. We hadden al bijna een huis gekocht in de Populierenstraat, maar daar zat nog een huurder in die er niet uit wilde." Deze buurt is precies wat ze zoeken: kindvrien delijk en dicht bij de school waar hun twee kinderen van 8 en 11 al naar toe gaan. „Ons zoontje was deze week mee en werd meteen door een stuk of twaalf kinderen uit de straat opgehaald om te spe len", zegt Miranda. Aan de overkant van het plant soen, op nummer 29, staat het huis van Ramon van de Gruiter en Mirjam Schouwenaar. Het is van een andere prijsklasse dan de Gors-woningen en is stijlvol, kleur rijk en modern ingericht. De Open Huizen Route bevalt ze tot nu toe goed. „De vorige keer de den we niet mee, omdat we dach ten dat het niets zou uithalen. Maar we hebben al drie kijkers vandaag en het is nog niet eens twaalf uur", zegt Ramon. „Het zijn nog serieuze kopers ook", vult Mirjam aan. „Soms komen men sen om gewoon eens te zien wat er te koop is. Maar een van hen had zelfs al hun eigen huis ver kocht, dat bleek bij vorige bezichti gingen vaak het probleem." Seniorenorkest Goes en Acceleran do St. Annaland. De kwaliteit van de uitvoeringen op de vijftigste editie werd door de twee juryle den als zeer hoog bestempeld. De historie van dit festival gaat te rug tot i960 toen voor de eerste maal een zogenaamd 'zaalcon cours' werd gehouden voor mu ziekverenigingen uit de provincie Zeeland. Voor die tijd speelden de wedstrijden zich af in de open lucht. In eerste instantie was de 'Zeeuwse Bond' organisator. Toen deze bond werd opgenomen in de landelijke federatie KNFM, kwam de organisatie in handen van de KNFM, afdeling Zeeland. MOSSELDAC Stem op de stelling 'Mosseldag moet blijven zoals het is' op www.pzc.nl/bevelanden.nl MEEST CELEZEN 1. Korting op uitkering met kind 2. Raad wil Luzac verplaatsen 3. Goese vrouw beledigt agenten STUUR-TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60